Od koje Lacerdine igre krenuti?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Od koje Lacerdine igre krenuti?

Post Postao/la Papaver »

Igrao sam pet Lacerdinih igara, četiri su mi ostavile super dojam, jedna mi je bila tako-tako.
Sve igrano u 3 ili 4 igrača osim jedne partije Lisboa u dvoje. Sve su kratki dojmovi jer nemam puno partija odigranih.

Po redu, od najslabijeg dojma [broj partija]:

- CO₂: Second Chance (super tema, zaboravio već kakav je gameplay) [1]
.
.
.
- On Mars (najteži Lacerda kojeg sam igrao, mislim da je nešto manja reigrivost od ostalih njegovih, jako zanimljiva nadmetanja na ploči i planiranje akcija unaprijed) [2]
- The Gallerist (odlična tema i prezentacija, slabo se sjećam za konkretniji dojam osim da se svima svidjela) [1]
- Vinhos: Deluxe Edition (najfriškiji dojam, mislim da je najlakši Lacerda kojeg sam igrao, super action selection i varijabilne moći vinograda te interakcija kod kupnje vinograda, prodaje vina i sudjelovanja na sajmu) [1]
.
- Lisboa (vrhunska tema, najzanimljiviji action selection i indirektni player interaction, volim asimetrične crkvene pločice i end-game scoring kartice) [3]
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
dado
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Od koje Lacerdine igre krenuti?

Post Postao/la marge »

ajmo krenut s tri "malo lakše":
Vinhos je meni najdraži i da moram birat samo jednu, onda definitivno nju, 21 odigrana partija do sad..
The Gallerist je laganiji Lacerda pa nije loše s njim započet ulazak u taj svijet, trenutno na trećem mjestu, 14 partija..
Lisboa je isto ok, ali obzirom na rating ja sam osobno očekival više od nje, nju sam zadnje igral od navedenih, 5 partija..

a pod "malo teže" bi stavil:
Kanban EV je baš cool, trenutno bi ga svrstal na drugo mjesto iza Vinhosa, 8 partija..
On Mars je brutalno teška igra tak da nju baš i ne bi preporučil za početak, 7 partija..

CO2 je drugačiji koncept tak da nju ne bi ni svrstal na ovu listu pravih Lacerda naslova
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
dadodgalesic2000
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”