Nemesis

Pitanja vezana uz društvene igre
Dee-Lite
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 05 svi 2023, 10:35
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Nemesis

Post Postao/la Dee-Lite »

Aliensb je napisao/la:Vat nas iz EU bas unistava i cini kickstartere neisplativim ako ne zelis neke deluxe kickstarter dodatke ili ako je igra iskljucivo kickstarter ili exp sa kickstarter excluzivama.
Zašto? Pa i Ameri plaćaju razne poreze.

Istaknuta Kickstarter cijena je neto a na to dođe porez na promet i još hrpa nekih lokalnih poreza tako da i Ameri plate dosta više nego što piše.

Općenito mi je izuzetno čudna ta američanska logika prikazivanja neto cijena.
Na polici piše da nešto košta 2$ Dođeš na blagajnu i platiš npr. 2.30$
Onda ideš u trgovinu preko puta i tamo piše da ista stvar košta 2$ i onda dođeš na blagajnu i platiš 2.25$ jer je preko ceste druga četvrt koja ima drugačija davanja.

Lud zbunjenoga.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Dee-Lite za post:
juri006
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1252
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1194 puta
 pohvaljen: 922 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Antomon »

Upravo to, kupca uvijek zanima kolika je ukupna cijena a ne da mora sam računati dodatna davanja.

Kada smo kod poreza mene više živcira što obračunavaju PDV na sam shipping, što je krajnje bezobrazno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
it's me
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Aliensb »

Dee-Lite je napisao/la: 09 svi 2024, 12:46
Aliensb je napisao/la:Vat nas iz EU bas unistava i cini kickstartere neisplativim ako ne zelis neke deluxe kickstarter dodatke ili ako je igra iskljucivo kickstarter ili exp sa kickstarter excluzivama.
Zašto? Pa i Ameri plaćaju razne poreze.

Istaknuta Kickstarter cijena je neto a na to dođe porez na promet i još hrpa nekih lokalnih poreza tako da i Ameri plate dosta više nego što piše.

Općenito mi je izuzetno čudna ta američanska logika prikazivanja neto cijena.
Na polici piše da nešto košta 2$ Dođeš na blagajnu i platiš npr. 2.30$
Onda ideš u trgovinu preko puta i tamo piše da ista stvar košta 2$ i onda dođeš na blagajnu i platiš 2.25$ jer je preko ceste druga četvrt koja ima drugačija davanja.

Lud zbunjenoga.

Ne znam kako to funkcionira kod njih sa kickstarterima, ali sam gledao hrpu videa na tu temu koje su amerikanci radili i nitko nije spomenuo da oni imaju neke ekstra troškove, bilo je situacija gdje je bas vat uracunat u cijenu i komentirali su kako je cijena veca da ostali backeri pokriju vat za eu i uk backere.


Plus mi smo navikli odmah vidjeti cijenu s pdv, mislim da je cak obavezno po zakonu eu, i samo to vat se naplacuje kasnije je blaga navlakusa za kupca, platis nesto 200 eura, pa u pledge manageru nije shiping 40 kako je planirano vec 50, pa vat na shiping, vat na igru i evo ga 312,50 i gledaš malo sam pretjerao, ali kao i sve u životu što želiš platiš i sretan si kad dođe :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
rhogam
slika
Sheflya
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 14 sij 2024, 21:46
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Nemesis

Post Postao/la Sheflya »

koja je caka sa medic characterom? često vidim da se spominje medical support character vezano za stretch goals, a u strech goals boxu vidim samo bioenhancement lika. to je nešto što je bilo u planu pa su odustali ili šta?
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Aliensb »

Medic je kickstarter excluziva iz prvog kickstartera, postizao je iz tog razloga veliku vrijenost u resaleu i mnogima je bio mokri san, sad s ovi kickstarterom su ga vratili kao adon, ali inace po meni jedan od slabijih charactera, ima neke svoje fore, ali ga ne volim igrati.
slika
Sheflya
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 14 sij 2024, 21:46
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Nemesis

Post Postao/la Sheflya »

ne pričam o tom originalnom medicu, nego medicu koji bi trebao biti dio retaliationa:
pri dnu ovog updatea 15 se vidi: https://gamefound.com/en/projects/awake ... updates/15
spominje se new character: bioenhacement expeert i combat medic. isto tako se spominje the insider expansion

a kada se ode na pledganje, nigdje se u stretch goal boxu ne spominje combat medic niti insider expansion
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”