Valsim

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
Angel
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:59
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Valsim

Post Postao/la Angel »

Super post al očekivao sam neki veliki finiš :) imam osjećaj kao da nas uvodiš u priču, pa počinje zaplet, pa već naslućujemo tko je ubojica (figurativno rečeno) i onda gotovo :(

Imam osjećaj kao da sam ponovo gledao "The Departed" i na kraju filma ostao ono WTF i gledam kako slova putuju po ekranu :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la Valsim »

Želio bih se prvo svima zahvaliti na lijepim riječima dobrodošlice :) .
Zakon ste ljudi :thumbs .
A sad bih prokomentirao neke postove.

@Vicko: Istina, život je nepredvidljiv i nikad ne znaš di ćeš na kraju završiti. Dosad su mi se iz čiste slučajnosti poklopile neke super stvari u životu pa tako i ovo i na tome sam zahvalan. Kako i ne bih bio zahvalan kad sam upoznao tolko divnih ljudi ovdje :) .

@grof: Drago mi je to čuti. Vjerujem da dokle god je ljudi poput vas da ovaj cijeli projekt ima blistavu budučnost. A to znači dobru stvar za cijelu društvenu zajednicu. Maknut mlade od provođenja vremena u virtualnom svijetu i ponudit im alternativu kako bi time stekli nove prijatelje i družili se.
Što se tiče očekivanja o aktivnom članstvu vrlo rado se odazivam pozivu :) .
Ćim proučim pravila pisanja i sve vezano u vezi prevođenja i pisanja pravila te pisanja i postanja recenzija vrlo rado bih se uključio u rad.
Eh i svakako mislim da je dobra ideja i pozdravljam da se otvori tema „svjedočanstva“ u kojima bi igrači pisali o svojim boardgame iskustvima, prvim koracima, a zašto ne i opisivali pojedine zanimljive partije igara koje su odigrali.

@Krscho: I drugi put prijatelju ;) . Jednog dana zauzvrat kada bum malo bolje financijske situacije i položi se vozački vrlo rado ću se odazvati tvom pozivu da me uvedeš u svijet kartinga.

@Slavica: Hvala najdraža učiteljice :) . Pa eto otvori li se tema o tome vrlo rado napišem i još pokoji doživljaj i zgodu. Hahaha jesam primjetio sam ovo za BANG s velikim slovima, odma mi je upalo u oko :D . Eh u starosti šah i Wormse ćemo igrati ;) . Sad mi tek pada na pamet da bi netko trebao napravit i izdat Worms the boardgame. Mislim da bi bila jako popularna igra.

@sadistiko: Sve sličnosti s tim djelima su slučajne :D . Mada moram priznati da sam pročitao dotična djela i volim pisati kada me uhvati inspiracija pa zahvaljujem na prepoznatom potencijalu :) .

@Angel: Heh a eto pred kraj kad sam vidio kolko sam pretjerao u tome kolko sam tog napisao, htio sam sažet zadnji dio u što manje rečenica. Ionak mi je bilo i puno previše već i s ovim. Rekoh si pa daj kaj će ljudi reć da si tu započeo pisati knjigu :D . Uh nisam gledao taj film „The Departed“ pa ću morati uskoro svakako pogledati da dobim ideju na kaj si mislio :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la Valsim »

Uh kaj li vrijeme proleti. Zaista je istina kad stariji kažu je da je vrijeme najveći lopov. Teško je zamislit da su prošle već 2 godine otkad sam se prvi put registrirao ovdje na Forumu te time uključio u našu malu zajednicu. A sjećam se pisanja svog uvodnog posta predstavljanja kao da je bilo jučer. To su sjećanja koja ostaju uz čovjeka zauvijek. Nešto poput kada se po prvi put nauči voziti bicikl, svatko se vjerujem živopisno sjeća tog trenutka u svom životu. Stoga ovaj jubilarni 400-ti post posvjećujem upravo prisjećanju na protekle dvije godine.

Tek sad kad se malo zagledam nad kalendarom vidim koju sam poštenu kilometražu odvalio u svijetu modernih društvenih igara. Od skromnih početaka kada sam poznavao svega par meni zanimljivih naslova, sada se mogu pohvaliti da sam odigrao preko 200 različitih igara. Nekih manje, nekih više :) . Neke velike želje, kao što su Twilight Imperium 3rd edition, Twilight Struggle, Through The Ages, Eclipse i Civilization, i nakon cijelog ovog vremena nisam imao prilike još zaigrati. Nadam se da ću u naredne dvije godine imati priliku ostvariti si i tu želju. Kao i da ću naučiti još novih 200 sjajnih igara koje će me očarati svojom tematikom i mehanikom.
Jednako tako se nadam da će mi se i osobna kolekcija igara koje potražujem udvostručiti, ako ne i utrostručiti :D .

Rekao bih da mi je ukus u igrama ostao isti i nepromijenjen. I dalje obožavam dobre tematske igre s vrsnom pričom kao što su Arkham Horror, Eldritch Horror, Mansions of Madness i slične, povijesne naslove kao što su Nations, ali i dobre euro igre sa zanimljivom mehanikom kao što su Terra Mystica, Troys, Navegador, Caverna itd.

U jednu od najdražih i najboljih igara mi se prometnuo Race For The Galaxy, još ako je u kombinaciji sa prve tri ekspanzije (Gathering Storm, Rebel vs. Imperium, Brink of War) tim bolje. To je zasluga na kojoj sam vječno zahvalan Slavici :ljubav .
Sljedeće u nizu su mi Terra Mystica, Lords of The Waterdeep + Scoundrels of Skullport ekspanzija, Troyes, Istanbul, The Manhattan Project, Arkham Horor + ekspanzije, Last Night On Earth, Nations, Clash of Cultures, Battlestar Galactica + ekspanzije, Stone Age, Star Trek Deck Building Game: The Next Generation, Navegador, Rune Age, 7 Wonders + Cities & Leaders ekspanzije, Runebound, Firefly + ekspanzije, Caverna, Eldritch Horror + ekspanzije, Mansions of Madness, Pandemic + On The Brink ekspanzija, Panic Station, Shadow Hunters, Bang!, Dixit Odyssey i još mnoge druge.

Što se tiče mog osobnog angažmana u Udruzi, još od svog prvog volontiranja na poziv od Slavice na SFerakonu 2013. do danas, sam i dalje aktivan. A tako planiram i ostat i ubuduće ;) . Bilo da se radilo o organiziranju i volontiranju na događajima, pisanju članaka, izvještaja i recenzija. Velika želja mi je u skorijoj budućnosti se bacit i u prevođenje pojedinih meni dragih igara koje još nisu prevedene, ali i onih za koje smatram da bi se drugima svidjele.

Kroz igraonicu i odlascima na volontiranja na razne događaje u raznim dijelovima Lijepe naše upoznao sam pregršt novih, zanimljivih i dragih ljudi s kojima sam postao dobar prijatelj. Vjerujem kako će se ova produbljivanja prijateljstva, kao i upoznavanja novih ljudi nastaviti i u budućnosti. Da ne kažem da sam preko Udruge i jednog posebnog događaja upoznao jednu meni iznimno dragu i voljenu osobu :ljubav .

Za kraj vas pozdravljam sve sa pozitivnim željama kako ćemo u naredne dvije godine ipak dobiti napokon duge željeni i zaslužen prostor od grada, kako će naša mala ali brzo rastuća zajednica brojati sve veći i veći broj članova i gostiju, te kako će se širenje kulture igranja u Hrvatskoj toliko proširiti da gotovo da i nećemo više imati posla na našim događajima osim organiziranja istih :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 4):
grofsadistikoNuuqmiljenko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la grof »

Ovaj tvoj tekst je izvrsna promocija zašto biti član udruge i volontirati na događajima! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la sadistiko »

Čak si i broj postova podesio na okruglih 400. Stvarno si manga.
A što se tiče ovih igara koje su ti ostale neodigrane :-) Priznaj da si samo kopirao iz moje kolekcije. Kako sam već bezbroj puta rekao, trebaš doći nekad kad nema DDI-a da se mi naigramo dobrih epskih igara. I ja čekam da me ti i/ili Slavica naučite Arkham Horror koji mi za sad čami na polici.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la Valsim »

Hehe ma to nije ni vrh ledene sante tvojih igara koje bi odigrao :) .

Tu su još i Among the Stars, Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft, Merchant of Venus, Principato, Shogun, Vinhos, Viticulture i Warrior Knights. Hmm valjda nisam nešto zaboravio :D .

"Previše dobrih igara, premalo vremena." Kako bi rekao jedan prijatelj :) .

Ooohhh da Arkham Horror. To kada vas naučimo mjesec dana nećete htjeti igrati ništa osim toga :) .

Nama je malo nezgodno zbog neposjedovanja auta, pa se nadam se da se pruži prilika da vas put navede do nas do Zagreba pa da i ostvarimo jedno, dva, tri od ovih igranja :) .
grof je napisao/la:Ovaj tvoj tekst je izvrsna promocija zašto biti član udruge i volontirati na događajima! :)
Trebali bi svi napisati svoje priče i svoja iskustva te ih promovirati među novim gostima kao i medijima da ljudi dobe bolji uvid iz našeg osobnog iskustva u svrhu naše plemenite misiju :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Valsim

Post Postao/la Marijan »

Ako hoćeš donesem Twilight Struggle u igraonu jedan dan ili negdje odigramo , šteta je propuštati takvo jedno remek djelo :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Marijan za post:
Valsim
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la sadistiko »

E Valsime ima jedna koju si propustio nabrojati i sad se ljutim sbatine
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la Valsim »

Marijan je napisao/la:Ako hoćeš donesem Twilight Struggle u igraonu jedan dan ili negdje odigramo , šteta je propuštati takvo jedno remek djelo :)
Budući da bih volio nabaviti igru, svakako bi ju prije ipak volio isprobati :) .
sadistiko je napisao/la:E Valsime ima jedna koju si propustio nabrojati i sad se ljutim sbatine
Hmm. Mister Mailman Express slika .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Valsim

Post Postao/la sadistiko »

sbatine ne... :kava
Dobro pazi! Još jednom imaš pravo gađati! sbatine
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”