Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

Samo da javim da smo jučer odradili TI ali samo u 4 igrača,dvojica igrača su zakazali :-(
Igralo se od 10:30 ujutro pa do 20 navečer i nažalost nismo završili igru.
Uskoro će biti video reportaža (kad je stignem završiti) jer smo imali i snimatelja ;-)
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3146
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2412 puta
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la Valsim »

Wooow od 10:30 ujutro pa do 20 navečer i još se nije igra završila. Eh to se zove epska igra :) .

Btw. kaj radite s igrom kad ju završite? Odma ju pospremite ili imate prostoriju u kojoj možete sve ostaviti na stolu pa nastaviti po potrebi.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

Nažalost nemamo prostor gdje bi mogli ostaviti igru da je nitko ne dira pa da nastavljamo, a i pitanje da li će ista ekipa biti na sljedećem okupu. Jednostavno smo sve pokupili i nadamo se da ćemo sljedeći puta biti brži pošto nam je ovo bilo prvi puta sa expanzijama pa ima puno novina u igri za pohvatati.
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la thegrey »

Vi igrate partiju od 4 igrača skoro 10 sati?????
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

A mi to detaljno sopak
Bit će na video reportaži kako to kod nas ide
Išlo bi to brže da nam nije bilo prvi puta s obje expanzije, ali i kad smo se uhodali oko 45 min - 1 sat za jedan cijeli krug igre.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3146
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2412 puta
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la:Nažalost nemamo prostor gdje bi mogli ostaviti igru da je nitko ne dira pa da nastavljamo, a i pitanje da li će ista ekipa biti na sljedećem okupu. Jednostavno smo sve pokupili i nadamo se da ćemo sljedeći puta biti brži pošto nam je ovo bilo prvi puta sa expanzijama pa ima puno novina u igri za pohvatati.
Mi smo prije zato kad smo igrali kod mene u Zagorju neku dulju igru kao npr. Civilization 2002 kad bi nam bilo dosta za taj dan il bi netko morao ići smo pauzirali igru i fotkali s mobitelima. Tako da smo onda drugi dan posložili kak je sve bilo i nastavili tamo gdje smo stali. Može se reć da smo imali SAVE opciju u našim boardgame druženjima :D .
Na taj način rijetko koju igru nismo završili do kraja :) .
I uvijek je bila ista ekipa na okupu i rijetko kad je netko nam nedostajao. Al to su bila vremena dok još nije bilo toliko obaveza. Ah good old times.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

A gle, i ja sam o tome razmišljao, ali nekako se izgubi nit ako nastaviš tek za mjesec dana što je kod našeg slučaja vrlo vjerojatno. Kad smo mi bili mlađani momci i mi smo znali udarat po par dana i po cijeli dan neku igru iz kućne radinosti. Ali, kako si i sam rekao, to su bila dobra vremena, to sad mogu zamisliti jedino kad odemo na kamp pa smo onda fraj.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

Evo, uz sve ostale obaveze, jedva sam stigao složiti do kraja ovu reportažu.

http://www.youtube.com/watch?v=DmHw4mCMjLo

Baš me zanimaju komentari.
Iz reportaže ćete vjerojatno steći dojam zašto je naša partija trajala toliko dugo ;-)
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la thegrey »

Svaka čast na reportaži, fino složeno, atmosfera i klopa isto tako.

Ali što se tiče same igre, mislim da vam je gledatelj na kraju sve rekao (jedna borba nakon 7 sati, Hacan sa samo jednim dokom, zeleni ima fleet capacity 9?, možda mi se učinilo da je netko samo sa mercenaryem zauzeo planet - to baš i ne ide...) - ovakvim načinom igra ne dostiže puni potencijal.
Možda da probate ubaciti artifacte i smanjiti potreban broj VP-a da dobijete na dinamici.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 3rd + SE + ST u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

thegrey je napisao/la:Svaka čast na reportaži, fino složeno, atmosfera i klopa isto tako.

Ali što se tiče same igre, mislim da vam je gledatelj na kraju sve rekao (jedna borba nakon 7 sati, Hacan sa samo jednim dokom, zeleni ima fleet capacity 9?, možda mi se učinilo da je netko samo sa mercenaryem zauzeo planet - to baš i ne ide...) - ovakvim načinom igra ne dostiže puni potencijal.
Možda da probate ubaciti artifacte i smanjiti potreban broj VP-a da dobijete na dinamici.
Naglasak da su Hacan i Saar igrali prvi puta igru pa nisu baš ni bili orni, a još su ko za vraga obojica bančevali do pred jutro, tako da je dobro da su ostali uopće budni :-)
Mercenary nije bio sam na planetu nego su bili ljubičasti ili plavi uniti oko njega pa možda nisi primjetio.
Za ovaj puta smo ubacili ove stvari, sljedeći puta dodajemo još Leadere, a onda ćemo vidjet dalje.
Mi smo se dobro zabavili, svi su izjavili da bi još, tako da me ne zamara Dam Dam koji inače puno priča i nije baš neki igrač na duge staze :-)
Ako si čitao moj uvodni post predstavljanja znao bi da smo mi još prije rata igrali neke naše igre po par dana uzastopno i nikad nam nije bilo dosadno :-) tako da je ovo igra baš za pamćenje. Već sam ko zna koliko puta rekao, ove igre ću se sjećati godinama i što se događalo, dok recimo neki ultra brzi 7 Wonders neću sigurno. Pa i Eclipse, super igra, ali po meni prekratko, ne mogu se uživiti i razviti kako bih htio. Taman kad sam spreman za napad dolazi zadnji krug i onda opalimo jednu do dvije borbe i kraj :-)
Kako bilo, TI mi je legao na prvu, čim sam ga ugledao. Što ćeš, budala ostaje budala :-)
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”