Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Vi to meni govorite da ću sada morati kupovati Brass ni pola mjeseca nakon što sam kupio Underwater Cities? You guys are the worst support group ever, svaki put kažem fala turcu ovo nije komuna za heroinaše. ;)

Ne, šalu na stranu, Brass je iduća igra koju nabavljam, sigurno, sve mi se sviđa, tako da samo vi recite koje su razlike, pomno pratim... ;)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 11 kol 2021, 12:20 You guys are the worst support group ever, svaki put kažem fala turcu ovo nije komuna za heroinaše. ;)
A ti si novi ovdje?
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

CrazyBunnyGuy je napisao/la:Vi to meni govorite da ću sada morati kupovati Brass ni pola mjeseca nakon što sam kupio Underwater Cities? You guys are the worst support group ever, svaki put kažem fala turcu ovo nije komuna za heroinaše. ;)

Ne, šalu na stranu, Brass je iduća igra koju nabavljam, sigurno, sve mi se sviđa, tako da samo vi recite koje su razlike, pomno pratim... ;)
još nemaš Brass? sad buš još rekel da nemaš ni Through the Ages? a Twilight Struggle?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Valsim
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Nakon par partija Brassa skužio, hej, da sellaš tj flipaš ove tvornice moraš biti povezan na market koji ih kupuje,lol...iz nekog razloga mi je to bilo promaklo i igrali da ako si povezan dobivaš bonus i taj free barrel pa ti je to incentive, a ostale da možeš flipati dok god imaš opciju da dovezeš pivo od nekamo bez da moraju biti spojeni direktno s marketom koji ce ih kupovati, makar je prazan po pitnaju tog free beera i bonusa.
Sitnica, a promjeni igru dosta.

Ali da, game je stvarno odličan!
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

marge je napisao/la: 11 kol 2021, 12:28
CrazyBunnyGuy je napisao/la:Vi to meni govorite da ću sada morati kupovati Brass ni pola mjeseca nakon što sam kupio Underwater Cities? You guys are the worst support group ever, svaki put kažem fala turcu ovo nije komuna za heroinaše. ;)

Ne, šalu na stranu, Brass je iduća igra koju nabavljam, sigurno, sve mi se sviđa, tako da samo vi recite koje su razlike, pomno pratim... ;)
još nemaš Brass? sad buš još rekel da nemaš ni Through the Ages? a Twilight Struggle?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Ne dođe na red sve, jbte ispada da radim samo da bih karton kupovao (što je i istina sopak )! TtA imam, šućur Alahu, Twilight Struggle ne, predragi je rekao "fakat, ali fakat mi se ne da igrati Amera i Rusa..." :D Brass je sljedeći, nema sumnje.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 482 puta
 pohvaljen: 269 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »

U Lancashire-u možeš flipati industrije samo kad postoji potražnja (inozemna tržišta + neflipane luke), dok u Birminghamu ne moraš brinuti o potražnji. Po meni je to najvažnija razlika i zbog toga je Lancashire nešto teži/napetiji a meni time i bolji. Imam osjećaj da su Birmingham napravili samo da privuku širi krug igrača. Ono što kod Birminghama vidim kao prednost jest što su uvođenjem pivovara (potrebe za pivom) otežali gradnju pruga. S druge strane u Lancashireu igrač koji igra prvi u drugoj etapi može brzom gradnjim pruga napraviti veliku prednost (tamo nema pive).

realuka je napisao/la: 11 kol 2021, 12:17
Mago de Umago je napisao/la: 11 kol 2021, 11:40 Kakav je Lancashire u odnosu na Birmingham? Je velika razlika?
Ono što sam ja pročitao o oba i to na puno mjesta, da Lancashire ne prešta baš greške i mapa je puno više 'tight'. Nekima to više odgovara nekima ne al mislim da je to glavna razlika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 5):
dlakarMago de Umagorealukasadistikojuri006
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Navratio prosli tjedan u Meeples i probao:

https://boardgamegeek.com/boardgame/244 ... uedlinburg
Ne znam, imao sam mozda prevelika ocekivanja za ovu igru i mislio sam da ce mi se svidit, al bilo totalno suprotno.
Nekako mi ispalo ko da sam igram igru zbog toga sto smo 9/10 rundi igrali paralelno i onda zajedno dodavali bodove kad smo zavrsili sa izvlacenjem sastojaka iz vrecice. Jednostavno mi se igra nije dopala od tog izvlacenja sastojaka, kupovine novih te samo procesa kako igra ide od round 1 - 10. Dobro pa nisam kupio tu igru kad sam imao priliku prije koji mjesec. Budem jos probao jednom nekom prilikom, al mislim da nije to igra za mene.


https://boardgamegeek.com/boardgame/167355/nemesis
Nisam ni mislio da cu ovo igrat taj dan, al et ekipa rijesila setup, ja sam sjeo za stol nakon Quacksa i deri. :D
Mozda malo previse random stvari za moj ukus (sobe, kockice, loot, alieni, eventi), al ima jedna jako dobra stvar oko ove igre, a to je taj neki storytelling element. Kontam da kao i kod recimo neke roleplaying igre (tipa DnD) da ce ljudi pamtit svoje odigrane gameove Nemesisa jer je bas super to odradjeno jer na kraju kad sagledas kak je tekao game da ispadne kao neki nastavak Alien-like filma.
Bilo je napeto, pogotovo zavrsnica i super sam se zabavio. Naravno svi smo pomrli. Sad nakon odigrane jedne partije vidim sto sam mogao bolje odradit tak da kontam da ce iduca biti mnogo zanimljivija, pogotovo kad igraci budu uzimali objective da rijese druge igrace. :twisted:
slika


https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium
Jucer jos jedan partija Dunea. Igra mi je super. Zadnji turn bilo twistova i svega.
Kontam da bi nekako dobro sjelo polje na boardu il neka intrigue karta gdje se moze odabrat x karata sa marketa i iste se zamijene sa novima (to bi mozda mogli house rule dodat kad sletis ono zeleno polje u gornjem desnom kutu) i mozda ti dobijes tipa -1 popust na cijenu. Nekako mi zao tolikog neiskoristenog decka karata nakon svakog game-a. Al bude ostala igra kod mene u kolekciji posto je super zabavna. Sve zivo sam sleevao, jos razmisljam da stavim i leadere u neke sleevove. Insert sam napravio, al ima previse slobodnog mjesta u kutiji, kontam mozda za neku ekspanziju.
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 10):
juri006dadorealukaValsimPapaverblacxtanelornDeniMago de Umagodlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Sad će ludi zeko nakon Brassa počet skupljat za Nemesis
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma neće, skuplja za Frosthaven, ako se ikad ukaže u retailu. :D

Imam jaku averziju prema igrama koje su (pre)skupe (vrlo vjerojatno) zbog gomiletine minisa, shvaćam da ne može biti džaba, ali svejedno...

Ne, Brass se definitivno uzima, samo ne znam kad jer sam upravo prije 10 dana svečano prisegnuo da neću kupovati ništa više do kraja godine barem.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

slika

Malo Marsa u 2, bez Venusa i Turmoila

Završili smo partiju za sat i 20 minuta, sigurno naš rekord, i naravno da draftamo. Skoro smo ju završili u 9 generacija što je u 2 igrača, bar nama, ko da završimo u 4 za 7 generacija.

Edit: u 9oj generaciji nam ostao samo jedan oxygen.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 10):
CrazyBunnyGuydadoPapaverjuri006tanelornMago de UmagoValsimdendarii42smurfORnotblahblah
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”