Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Butch
Reactions:
Postovi: 252
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Kako da se ne ljutim kad pricam sa zidom.

To je varijanta. Alternativni nacin igranja. Isto kao sto je solo varijanta alternativni nacin igranja.

Necu igrati solo varijantu i pravit se pametan kako je to pravi nacin igranja. 😂😂😂

Nisam nista propustio, igrao sam igru kako pise u pravilima, igra mi se nije svidjela. Time sto ju ti igras s draftom samo potvrdujes moju kritiku da je bez drafta igra losa.
Ali to mi ionako nije jedina zamjerka.

Nemamo bas neku raspravu. Mozda jedna/dvije osobe su u stanju koherentno artikulirati svoje misli ovdjwe ostalo sve je circlejerk.
Pohvale smurfu. Realuka je na razini osnovne skole.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 482 puta
 pohvaljen: 269 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »


Butch je napisao/la: Nemamo bas neku raspravu. Mozda jedna/dvije osobe su u stanju koherentno artikulirati svoje misli ovdjwe ostalo sve je circlejerk.
Pohvale smurfu. Realuka je na razini osnovne skole.
Stari, nepristojan si.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 3):
frastarcdlakarNoghri
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Gle, nije draft nešto što je ubačeno kako bi popravilo igru. Mislim da ga prvih par partija nije potrebno igrati. Dosta bi usporilo igru a i nema smisla kad se karte ne poznaju. Zato se niti ne preporučuje. Poslje je takav način igranja, po meni, obavezan. Nije to nikakav houserule, nekakvo alternativno riješenje da poboljša baznu igru....
Tebi se Terraforming Mars ne sviđa i vjerojatno nikada nečeš doći do drafta, i to je uredu....Ali mislim da nema potrebe za takvom komunikacijom
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
frastarcNoghripriroda15
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

slika

Evo kaj se igralo na godišnjem :D

Na Die Crew došli do 42. levela, odlična igra, da se ponekad dobrano posvađati oko tog kaj se trebalo odigrati.

Svaki Mars sa houseruleanom varijantom, jer ko nije houseruleao Mars, nije pročitao pravila.@Butch

Hokkaido mi je skroz super otkriće, naručio sam si ga Tiskom na more kupljenog tu preko foruma :D, igrali ga u dvoje uz kavu, iako mislim da blista u više igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 4):
Papaverkovacujuri006Teehee(R)
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Kakav ti je to site/app? To koliko sati si igra je kontam neki prosjek za igru pa ti onda izracuna na temelju odigranih partija?
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

kovacu je napisao/la: 15 kol 2021, 23:13 Kakav ti je to site/app? To koliko sati si igra je kontam neki prosjek za igru pa ti onda izracuna na temelju odigranih partija?

BGstats aplikacija za Android/iOS. Košta nekih 20ak kuna. Ja sam kupio i sve neke doadtke još kaj možeš unutar aplikacije. Pa možeš ukucavati i frakcije od svakog igrača pojedino pa imas statistiku i po frakcijama.


slika


Da da, računa po bgg prosjeku mislim to vrijeme, jedino taj notorni Mars i Scythe volim štopati kolko traje partija. Jer Wingspan u 4 sigurno nije trajao 55min haha tako da ova vremena nisu baš relevantna.

Uglavnom vodi i prosjek bodova, top-score, highest losing score, meni jako interesantna, i bazu podatak vuče s bgg-a pa je lako ukucavati igre i kad se povežeš za bgg accountom možeš automatski i tamo ukucati play.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
juri006
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Puerto Rico, bezvremenski klasik, igra toliko jednostavna i brza, a opet strateška i zanimljiva..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Mago de Umago
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Svašta se igralo za vikend.

Prvo, Gloomhaven, bez njega ne prođe 48h. :) Rasturismo aždaju, bio je nevjerojatno lagan scenarij, poslije sam vrtio film u glavi sat vremena tražeći što smo krivo igrali, ali koliko sam uspio vidjeti nismo ništa; valjda smo samo imali sreće s monsterskim ability kartama, a i imali smo dobru strategiju. Btw, Moon Earring item je fantastičan za vratiti si natrag npr. Eagle-Eye Goggles kad ti baš jako jako treba, a ne možeš si priuštiti long rest.

Nakon toga, odlazak do svojte i prvo partija Bunny Kingdoma gdje sam očajno igrao, mislim da sam pobijedio jedino u prvoj prvcijatoj igri kada smo igrali i učili, nakon toga nikako više. Teško mi se fokusirati na takav stil igre (uzmi si/uzmi mu), ali to ne znači da mi se igra ne sviđa, samo da je moram prokljuviti kako da istovremeno sebi osiguram ono što mi treba i protivnicima uskratim ono što njima treba. Ne ide mi još. Recimo, prve dvije runde nisam uopće ništa scorao, jednostavno me nisu dolazile karte koje bi mi osigurale i gradove i polja s resursima!

Kada smo završili BK, bacili smo se na Clank In Space (nismo ga igrali od lipnja!) i baš mi se igralo. Partija je potrajala preko dva sata jer se beba probudila (nije naša, lol) pa su roditelji morali skakati sa stolice nakon odigranog turna i loviti malog po podu i spašavati mačku i sl. :) Četvero nas je ušlo na brod, dvoje je crknulo nadomak izlaza, jedno je bilo onesviješteno u cargo holdu, a jedno je upalo u escape pod. Začudo, onaj koji je zbrisao s broda nije pobijedio, pobijedio je onaj u nesvijesti. ;) Nas dvoje koji smo crkli smo barem imali manje posla oko zbrajanja bodova (dakle, ništa posla).

Kod Clanka mi jedino malo ide na živce a potpuna eliminacija - sinoć je bilo kasno pa mi se nije dalo, ali house rule je da zbrojimo bodove i umrlima, ne kvalificiraju se za pobjedu, ali čisto da vidimo kako su stajali. Ali usprkos eliminaciji Clank mi je fora igrati i to je moj pojam "party" igre jer se može izvući puno zabavnih i smiješnih situacija, a nije tako teška za pohvatati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
frastarcTeehee(R)tanelorn
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la neoch »

Jučer odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/312 ... uins-arnak po prvi put. Čitanje pravila nekih 20min ali čim smo krenuli sa igrom sve je bilo prilično jasno i teklo vrlo glatko. Oduševljen sam igrom. Ilustracije su mi baš po volji, jako su lijepe i detaljne. Sve u igri ima smisla, igra se mijenja kako ideš prema kraju i što se više približavaš samom hramu. Ploča je ogromna ali mi se sviđa kako je sve vidljivo na njoj i kako su svi resursi smješteni na njoj. Tema je snažna i jako se trude zadržat ju i kroz cijela pravila te je sve složeno u jako lijepu priču. Kombinacija deck buildinga i worker placmenta je zanimljiva a količina izbora i kombinacija tijekom igre je stvarno velika. Topla preporuka svima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post (ukupno 9):
dendarii42NoghrirealukafrastarcTeehee(R)dlakarAntomonCrazyBunnyGuydado
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

slika

slika

Shadows of Brimstone - forbidden fortress

Igramo s frendovima SoB kampanju, tematika ovaj put feudalni japan. Party nam se sastoji od nindže(adc), wandering samuraja(fighter), kitsune-a(mage/fighter) i enforcera(tank/fighter).
Meni osobno veoma zabavan game, dungeon crawler. Mislim, it's random as fuck, doslovce sve što radite u igri, počevši od micanja je baci kocku xD
Game ima jako puno contenta, i poprilično je skup taj content, tako da ako želite ajmo reci raznolikost, to će vas koštati, jako puno koštati. U biti to je game kojeg želite da vam ima frend xD. Stari modeli su im dosta loši, noviji su puno bolji u odnosu na stare, no i dalje nije to GW kvaliteta makar je hard plastic.
Kroz game istražujete neki setting(feudalni japan i divlji zapad su za sada glavni), i kako svaki put idete na misiju, može vam se tijekom misije desiti da odete u paralelnu dimenziju u neki novi svijet(npr jednom smo završili u unutrašnjosti nekog ogromnog organizma, pa prođete kraj sfinktera, pluca itd xD), sami time se borite protiv novih tipova neprijatelja, možete naici na nove artifakte iz tog svijeta i tu zna biti veoma fun predmeta koje možete naci i tako. Kako napredujete kroz game klasicno skupljate pare i xp za levelanje(dosta fiddly, svaki neprijatelj daje ovolko ili onolko xp-a). Jedan od vas nosi lanternu i na početku svake runde baca hold the darkness gdje pokušava zarolati dovoljno visoko da se token ne mice po nekom tracku, jer ako vas darkness stigne daje negativne efekte itd.

Neprijatelji su dosta raznovrsni, AI je veoma bazičan, no kako se levelate, tako i bacate random abilitije koje pojačavaju neprijatelje, sve to doduše zahtjeva i određenu dozu bookeepinga. Nakraju misije vas obično čeka boss, koji može biti veoma ubojit, do toga da stvarno nije neki problem. I onda dolazi jedna poprilično zabavna faza povratka u selo, gdje se svašta može dešavati, pa isto tako ako ste skupili darkstone kristale potencijalno možete mutirati i tako :D. Nakraju imate par dana da ste u selu gdje možete raditi sve i svašta, od kockanja, pljačke, liječenja, kupovanja nove opreme, oružja i tako...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 6):
dadoPapaverrealukatanelornMinsc1610juri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”