Kupovina igara preko interneta

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Broloski »

@miljenko
Priča je u potpunosti istinita. Carinici ili sami procjenjuju vrijednost (znaju se oni služiti internetom) ili često zovu nekoga (u našem slučaju CM) da im da procjenu.
Sve su to priče pričice i sve ostaje po starom. Kupovina online je lutrija, nikad ne znaš što će se dogoditi (runewars mi nisu carinili (veličina kutije ala twilight imperium) dok netrunnera jesu (standard ffg velicina), naručio sam obje stvari iz istog shopa). No bez obzira na sve i dalje je moj izbor nabavljanja boardgameova.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la MoschuS »

Eto, kao sto smo i pretpostavili nije se radilo o punom iznosu :)
Grofe hbga tebe je jednom potrefilo ali ako se dobro sjecam ti si igru narucio prije nego sto je dosla na nase trziste i nisi mogao provjeriti cijenu. Da nema Bookdepository-a nebi se nista isplatilo zbog velikih postarina na kutije ali ovako je vecina dosta povoljnija a o izboru necu ni govoriti ;)
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

Nema sto gornja prica biti istinita ili ne (s autom). Cijena igra je bila 37$. I gotovo - ako ti dostavljas ispis PayPala i racun s neta ne moze carinik guglat i naplacivati carinu na RRP. Mislim moze probati, ali u slucaju tuzbe i valjanih dokaza on se nalazi u gadnom prekrsaju.

Nemoj to brkat s pricom gdje covjek nije mogao dokazati da je taj sat platio manje.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 409
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Killa »

thegrey je napisao/la:Nema sto gornja prica biti istinita ili ne (s autom). Cijena igra je bila 37$. I gotovo - ako ti dostavljas ispis PayPala i racun s neta ne moze carinik guglat i naplacivati carinu na RRP. Mislim moze probati, ali u slucaju tuzbe i valjanih dokaza on se nalazi u gadnom prekrsaju.

Nemoj to brkat s pricom gdje covjek nije mogao dokazati da je taj sat platio manje.
Nije važno koliko si ti platio, nego koliko je maloprodajna cijena artikla (bez poreza). Na tu cijenu u pravilu idu davanja.
Ispis sa Paypala i račun ništa ne znače.
Carina ima mega ovlasti, nije se sa njima natezati. Najjeftije je platiti, jer mogu početi tražiti svakojake certifikate, dozvole,...
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 409
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Killa »

MoschuS je napisao/la:Da, ako je 20usd ne mogu te cariniti! Jedino ako je bilo 20+ shiping :/
btw Killa od kud si narucio?
GMT Fall sale.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

Killa je napisao/la:
thegrey je napisao/la:Nema sto gornja prica biti istinita ili ne (s autom). Cijena igra je bila 37$. I gotovo - ako ti dostavljas ispis PayPala i racun s neta ne moze carinik guglat i naplacivati carinu na RRP. Mislim moze probati, ali u slucaju tuzbe i valjanih dokaza on se nalazi u gadnom prekrsaju.

Nemoj to brkat s pricom gdje covjek nije mogao dokazati da je taj sat platio manje.
Nije važno koliko si ti platio, nego koliko je maloprodajna cijena artikla (bez poreza). Na tu cijenu u pravilu idu davanja.
Ispis sa Paypala i račun ništa ne znače.
Carina ima mega ovlasti, nije se sa njima natezati. Najjeftije je platiti, jer mogu početi tražiti svakojake certifikate, dozvole,...
Pa o tome i pricam... maloprodajna cijena u tom trenutku je bila 20$ i 17$ dostava. I nema sad sto carinik surfat po netu i traziti maloprodajne cijene. Ispis sa Paypala i racun su dokaz o istome.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la smi »

thegrey je napisao/la:<snip>
Pa o tome i pricam... maloprodajna cijena u tom trenutku je bila 20$ i 17$ dostava. I nema sad sto carinik surfat po netu i traziti maloprodajne cijene. Ispis sa Paypala i racun su dokaz o istome.
Moze ako zakljuci da muljas/nije prikazana stvarna vrijednost. Onda lijepo odokativno (citaj: brljaveci po netu) odredi "stvarnu" vrijednost robe pa na to lupi pdv + carinu ako je ima. Znam ljude koji su se na carini ulogiravali na ebay/paypal ne bi li dokazali da je isprint valjan.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

Oh well... meni je tako svejedno. Nisam, niti cu ikad platiti carinu na temelju carinikove procjene ako imam pravovaljani racun. ;)
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la MoschuS »

smi je napisao/la: Moze ako zakljuci da muljas/nije prikazana stvarna vrijednost. Onda lijepo odokativno (citaj: brljaveci po netu) odredi "stvarnu" vrijednost robe pa na to lupi pdv + carinu ako je ima. Znam ljude koji su se na carini ulogiravali na ebay/paypal ne bi li dokazali da je isprint valjan.
Mislim da o tome i govorimo, carinik moze sumnjati u cijenu ali ako mu pokazes valjani dokaz moze te povuci za onu stvar. Naravno da ima i onih koji se nece usuditi raspravljati sa carinikom nego ce platiti ono sto im se kaze ali to se nebi smjelo dogadjati.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 409
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Killa »

Vrijednost tog artikla u Americi je $20, ali u Hrvatskoj je po katalogu $50 i ti plaćaš porez na $50. Takav je zakon. Račun nema nikakve veze.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”