Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

@marge reci ti što hoćeš, ali stari hexovi su i meni daleko ljepši. To je sad već drugi put da vidim da su usrali u novoj verziji igre. Rococo Deluxe je daleko najgori slučaj, ali ovo je isto, po meni lošije od originala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Lourdin
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Evo, ponukan svime ovime išao sam pogledati na BGG slike od igre i nije to tako strašno, ovo je samo marge loše slikao ili mu je loša fotić na mobu ili je već bio pod gasom. Ima baš usporedba hexova jedan uz drugi i ne čini mi se loše.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Ma to ti je samo dokaz da si star, da ne privaćaš nove stvari i da više ne znaš što je lijepo. Tako mi je i samom....
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

al svejedno je nešto lošije od origigia
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Neki kazu da bi pokloni od Secret Sante trebali bit ispod bora ali moji su na stolu :D

https://boardgamegeek.com/boardgame/220877/rajas-ganges
slika

Vrlo vrlo simpaticna kombinacija dice rollinga i tile placementa. Ne znam zbog cega tocno sam je izbjegavao ali stvarno sam ugodno iznenaden. Nakon prve odigrane bilo je odma "ajmo jos jednu" a to je uvijek dobar znak :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 9):
AntomonrealukasadistikodadoPapaverkockicatanelornDenijuri006
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

Project L
Na prvu nisam imao neka očekivanja od gejma, ali mogu reci da je jako fun i brzo se igra, pravila su simple(iako može bit malo AP-a oko toga kak ocete planirati sljedece poteze da maksimizirate to). Ima tih raznih oblika u više levela, na pocektu startate samo s oblikom pravokutnika i kvadra, te kako game ide dobivate nove oblike, upgrejdate postojece itd. Postoje 2 stacka, crni i bijeli, kada se uzme zadnja plocica s crnog stacka triggera se end game i još svi imaju jednu rundu. Na svom turnu imate 3 akcije: uzmi puzlu, upgrejdaj oblik, položi oblik u puzlu, master action da položite po jedan oblik u svaku puzlu(možete imat max 4 puzle ispred sebe), refresh reda.
Svaka puzla nosi novi oblik koji vam daje kada ju završite, i potencijalno bodove ovisno o težini. Na kraju gejma za svaku puzlu koju niste složili do kraja gubite bodove ovisno koliko bodova vrijedi ta puzla, doduše možete ubacivati još oblike u nju, no za svaki ubaceni gubite po jedan bod.
Komponente su super kvalitete.



slika

Praga Caput Regni
Stvarno super point salad. Frend oduševljen, drugi suigrac nije bio toliko oduševljen, za njega je bio game malo too much rofl
Sviđa mi se što ti game stvarno daje jako puno opcija u koju stranu da ideš i kako bodove da skupljaš. Doduše objašnjavanje malo potraje a bome i setup, iako kad game krene, sve to jako brzo sjedne i ikonografija je jasna. Naravno obzirom na to koliko je game otvoren može bit ozbiljnijeg AP-a ako se krece s kalkulacijama što ti možda daje najviše bodova, koju akciju odabrati, ako napravim ovo gubim tu bdoove, al dobivamo tamo, al ako napravim ovo onda dobivam toliko bodova sad, i možda još kasnije ovoliko, ali onda za potez nakon toga trebam ici na ovo itd.
Također dosta komponenta je duble sided što diže reigrivost.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 7):
realukadadoTeehee(R)ValsimPapavertanelornjuri006
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Clash Monumental live
Huns vs China vs Japan vs Celtsslika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 3):
dadotanelornValsim
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1277
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3433 puta
 pohvaljen: 2047 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Konačno došla i ova na red:
https://boardgamegeek.com/boardgame/301 ... e-mountain

slika

Još jedan point salad, resource management euro. :)
Ovdje je twist worker placement gdje imamo kao 3 radnika (ovi drveni baloni, cepelini, što već) različitih veličina i kad ih stavimo na glavnu ploču aktiviramo sva polja oko njega, a ta polja nam daju resurse ili bodove ili neke druge "pretvori ovo u ovo" stvari itd.
Radnike možemo slati i u ove utore oko ploče gdje dobivamo pločice (skele), mašine (koje onda gradimo na skele i koje daju bodove onom tko ih izgradi ali onda poslije svi možemo stavljati radnike na njih), upgradeove koje koristimo tijekom igre, karte itd.
Tema je đumbus ali nekako ima smisla, gradimo te skele, pa na njih mašine, pa te mašine otapaju snijeg na planini pa se diže razina vode i potaplja nam te mašine... Još imamo i radnike koje kao spašavamo od potopa...
Bodove dobivamo za apsolutno sve, skoro da nema poteza u kojem ne dobivamo bodove.
Produkcija je ok, dobije se hrpa stvari u kutiji ali baš da vrijedi tih 60-70 € koliko se svugdje kreće cijena... ne znam baš.

Prvi dojam je da je zabavna worker placement igra ali malo preduga.
Igrali smo u 2 igrača skoro 2 sata, a sve igre inače igramo dosta brzo, nismo AP prone.
Čak mislim da bi u više igrača mogla biti brža jer će se brže graditi mašine.

Uglavnom, prvi dojam je jako pozitivan. Mislim da ima dobar replayabilitiy (ima hrpa mašina i upgradeova koji nisu izašli van) i iako preduga, ipak je zabavna, a to je najbitnije.
Ocjena 8.5/10 (da sam je igrao prije nego sam radio top 100 listu za ovu godinu sigurno bi ušla unutra)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 6):
PsyBurnrealukaAntomonPapavertanelornValsim
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Pola foruma kupilo Ark Novu i nista jos ovdje u temi.
Jeste uzeli igru za ukras ili sto? :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 2):
frastarcOilegak
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Meni je zapakirana i čeka otvaranje pod borom za Božić. :D
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”