Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

kockica je napisao/la: 28 pro 2021, 18:39 Jeste, malo sam zavirio u kutiju bonfirea, već vidim kako će nam se dimiti iz ušiju :D
Ma znaš šta, baraba je. Ponekad mislim da to namjerno radi dok se zlobno smije. Kreten. Ali mi je daleko najdraži dizajner. Meni je Trajan nakdrazi i dalje, mada je Bonfire kandidat da je prestigne. Strašna igra.
Nije ona teška kada je naučiš. Lagano se igra, i sve ima smisla. Ali do tada,,, jadnatimajka.
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Bonfire je bilo jako teško objasniti, sin je već na pola kolutao očima a inače stvarno ima strpljenja. I onda kada netko to sve i objasni, igrati smisleno je nemoguće. Tu je veliki zid Bonfirea. Taj prvi play će ili dobiti igrača ili ga zauvijek izgubiti što se dogodilo mom Jakovu. On je više ne želi ni pogledati. Ne zato što mu je loše išlo nego mu je mozak prokuhao i nije mu bilo zabavno. On the other hand meni je bilo predivno iskustvo. Šmrc. Sad stoji na polici i gleda me, pita: šta ćemo? A ja samo sliježem ramenima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 2):
Nuuqjuri006
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1594 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Osim stalne postave Arnaka igramo i:
https://boardgamegeek.com/boardgame/283155/calico
Jako nam se dopao (iako nisam neki mačkoljubac). Dosta je izazovna igra, no vrlo ugodna za igranje. Komponente su top i sve je baš kako treba.
slika

Tu je i:
https://boardgamegeek.com/boardgame/340677/bad-company
Također solidna igra. Možda ne baš tako dobra kako sam očekivao i koliko mi je bila nahvaljena, ali definitivno solidna igra. Komponente bi mogle biti kvalitetnije. Od rasutih upgrade karata neke su bile svinute u neotvorenoj kutiji jer su slobodno letale po kutiji. No, to je več poznati problem ove igre.
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 7):
dadotanelornPapaverkockicaTeehee(R)Valsimjuri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Minsc1610 je napisao/la: 28 pro 2021, 19:32 Bonfire je bilo jako teško objasniti, sin je već na pola kolutao očima a inače stvarno ima strpljenja. I onda kada netko to sve i objasni, igrati smisleno je nemoguće. Tu je veliki zid Bonfirea. Taj prvi play će ili dobiti igrača ili ga zauvijek izgubiti što se dogodilo mom Jakovu. On je više ne želi ni pogledati. Ne zato što mu je loše išlo nego mu je mozak prokuhao i nije mu bilo zabavno. On the other hand meni je bilo predivno iskustvo. Šmrc. Sad stoji na polici i gleda me, pita: šta ćemo? A ja samo sliježem ramenima.
Ne znam voliš li to, ali probaj solo. Igra ima odličan AI, među najboljim koje sam igrao.
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Nuuq je napisao/la: 28 pro 2021, 19:53
Minsc1610 je napisao/la: 28 pro 2021, 19:32 Bonfire je bilo jako teško objasniti, sin je već na pola kolutao očima a inače stvarno ima strpljenja. I onda kada netko to sve i objasni, igrati smisleno je nemoguće. Tu je veliki zid Bonfirea. Taj prvi play će ili dobiti igrača ili ga zauvijek izgubiti što se dogodilo mom Jakovu. On je više ne želi ni pogledati. Ne zato što mu je loše išlo nego mu je mozak prokuhao i nije mu bilo zabavno. On the other hand meni je bilo predivno iskustvo. Šmrc. Sad stoji na polici i gleda me, pita: šta ćemo? A ja samo sliježem ramenima.
Ne znam voliš li to, ali probaj solo. Igra ima odličan AI, među najboljim koje sam igrao.
Volim samo neke igre solo. Po tom pitanju sam čudan. Vidio da ima solo i to je jedini razlog zašto je nisam stavio na prodaju. Recimo Gugong obožavam, sin rekao no way i pokušavao sam početi solo ali nisam mogao. Nije me vuklo. Neki dan Ark Nova solo fenomenalna. Večeras opet igram. Bonfire mi se čini da nije puno posla. Nadam se da će mi biti ok. Zapravo ne volim puno setupa za igrat sam.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Gugong nije neka solo igra, meni, jer mi AI nekako čudno sve to radi. Ono u dvije faze i to... Ovaj u Bonfire je toliko jednostavan da je to nevjerovatno. Nisam siguran ali mislim da je u Gugong solo mode radio Turzi, a on nije normalan. Kao u Teotihuacan. Užas. Nije komplicirano toliko koliko je viška pokreta i faza.
Ovo u Bonfire i zaboravis da ima. Kao neki event da okreneš i gotovo. Highly recommend.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Minsc1610
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Probam pa javim. Sad si me zapalio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
Nuuq
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 582
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 671 put
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

slika
https://boardgamegeek.com/boardgame/256 ... nd-edition

Nisam pretjerani ljubitelj war gameova, area controla i povezanih tematika, te sam tek nekoliko igara tog tipa odigrao... prve mi napamet padaju Cyclades, Mare Nostrum, Game of Thrones, Inis, Small world, Blood Rage...

Odmah u glavu Pax Pamir 2nd ed. ima ono nesto. Tesko mi je objasniti, ali vec iz dvije partije vidi se da je sve pogodjeno kako treba. Izvrstan twist u ovom tipu igara mi je cinjenica da zapravo nitko ne kontrolira jednu "boju" vec igraci predstavljaju lokalni narod koji se prilagodjava ratnim zbivanjima "kako vjetar puse". Tako partiju mozete zapoceti na strani Britanaca, a teoretski vec na iducem turnu mozete izdat Britance i priklonit se Rusima. Caka je u tome sto trupe na mapi pripadaju svima i nikome, ovisno kome su igraci priklonjeni u tom trenutku. Igraci se bore za dominantnost koja mozete trigerati kraj igre i ili sakupljaju bodove na racun rasirenosti svojih ljudi po mapi.

Posebno mi je zanimljivo sto igra van area controla izvlaci najbolje iz karata. Na potezu imate dvije akcije. Izbor su uzeti kartu i odigrati kartu, ali je fora ako dobro slazete tableu moguce je da aktivirate dodatne bonus akcije pa se cak tu javlja i koketiranje s, uvjetno receno, engine buildingom. Karta prilikom aktiviranja ima jednokratnu akciju, dok u tableu ima druge akcije na izbor.

Tesko mi je sve zazeti u par recenica, jer dosta je sve to slojevito, ali zapravo nije komplicirano niti neintuitivno.

Zaista netipican area control game u kojem borba nije jedini, a najcesce i ni najbitniji aspekt stjecanja kontrole ili pobjede. Debela preporuka!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 7):
kockicadadoPsyBurnrealukatanelornPapaverKilla
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 478
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Deni je napisao/la: 28 pro 2021, 23:36 slika
https://boardgamegeek.com/boardgame/256 ... nd-edition

Nisam pretjerani ljubitelj war gameova, area controla i povezanih tematika, te sam tek nekoliko igara tog tipa odigrao... prve mi napamet padaju Cyclades, Mare Nostrum, Game of Thrones, Inis, Small world, Blood Rage...

Odmah u glavu Pax Pamir 2nd ed. ima ono nesto. Tesko mi je objasniti, ali vec iz dvije partije vidi se da je sve pogodjeno kako treba. Izvrstan twist u ovom tipu igara mi je cinjenica da zapravo nitko ne kontrolira jednu "boju" vec igraci predstavljaju lokalni narod koji se prilagodjava ratnim zbivanjima "kako vjetar puse". Tako partiju mozete zapoceti na strani Britanaca, a teoretski vec na iducem turnu mozete izdat Britance i priklonit se Rusima. Caka je u tome sto trupe na mapi pripadaju svima i nikome, ovisno kome su igraci priklonjeni u tom trenutku. Igraci se bore za dominantnost koja mozete trigerati kraj igre i ili sakupljaju bodove na racun rasirenosti svojih ljudi po mapi.

Posebno mi je zanimljivo sto igra van area controla izvlaci najbolje iz karata. Na potezu imate dvije akcije. Izbor su uzeti kartu i odigrati kartu, ali je fora ako dobro slazete tableu moguce je da aktivirate dodatne bonus akcije pa se cak tu javlja i koketiranje s, uvjetno receno, engine buildingom. Karta prilikom aktiviranja ima jednokratnu akciju, dok u tableu ima druge akcije na izbor.

Tesko mi je sve zazeti u par recenica, jer dosta je sve to slojevito, ali zapravo nije komplicirano niti neintuitivno.

Zaista netipican area control game u kojem borba nije jedini, a najcesce i ni najbitniji aspekt stjecanja kontrole ili pobjede. Debela preporuka!
Samo da spomenem da sve ovo što si nabrojio nije ili nije primarno wargame. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 2):
Denikockica
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 478
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Evo odigrao nakon dugo vremena jedan Memoire 44. Ne bi bilo ništa posebno da za protivnika nisam imao mog petogodišnjeg balavica koji ne usput rečeno u završnici dobio (pomagao sam mu naravno oko karata, kretanja i nekih ideja no ključne odluke je sam donosio. Također smo igrali sa otvorenim kartama) 😜
Sljedeći put igramo sa skrivenim kartama i krivim savjetima pa da vidimo može li me onda dobiti. 🤨
🤭🤭🤭

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 14):
realukaDeniTeehee(R)Papavertanelornpriroda15frastarckovacuValsimMinsc1610 i još 4 korisnika
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”