Kupovina igara preko interneta

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la Broloski »

Ali to ti je sve rulet...
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la MoschuS »

Sadistiko 160kn je limit vec dosta dugo samo sto su dosta toga pustali ali to, ocigledno, vise ne rade :/

Broloski ako sam te dobro shvatio paket ti je bio 150 pa si platio? To ne mogu napraviti, odi tamo sa racunom na kojem se vidi tocan iznos.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1595 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Broloski je napisao/la:
sadistiko je napisao/la:Pa zar nije dozvoljeno uvesti robu poštom do 300kn bez carine?
Jer ako nije onda sam i ja nadrljao za svoju Game of Thrones koju čekam da stigne sad koji dan.
Eh, sadistiko, nažalost živiš u nekom rozom svijetu... :(
Ne, nego do 160 kn ;)
U cijenu carinjenja ukljucuju se i postanski troskovi!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Bome, baš sam sad išao provjeriti i naravno odmah ispod 300kn piše i to za 160kn :)
Eh eh, baš lijepo
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1595 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Pitanje je samo hoće li se pregledavanje pošiljaka smanjiti prilikom ulaska u EU?
U principu, ono što ja još uvijek tvrdim jest da nije korektno plaćati PDV na robu u obje zemlje.
Naime, kada kupujete igru preko neke vanjske web trgovine, vi plaćate igru + PDV (WAT) u toj zemlji, te prilikom uvoza u HR, plaćate i naš PDV. Dakle igra se dvostruko oporezuje što nije korektno.
Kako svi imamo pravo na povrat "merverstojera", tako isto bi trebali imati pravo na povrat poreza na kupljenu robu izvana.
Sama carina na društvene igre ima nultu stopu, stoga bi kupac igre izvana plaćao samo razliku u porezima između dvije zemlje. No, nigdje nisam vidio da netko od vanjskih trgovina odbija WAT prilikom izvoza u HR.
Zna li netko kako će to funkcionirati kad uđemo u EU?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

Komentirali smo to na nekom topicu ranije... znam da shiregames to radi, a koliko vidim na komentarima na BGGu, belgijanci imaju istu foru-

Sheepgames
Pricing and shipping:

1. All listed prices are incl. Belgian 21% VAT.
2. For sales outside EU (if send as package), reduce listed game price with 21% (divide by 1.21).



Spelshop
-Payment-
Payment is possible with PayPal, Moneybookers and Bank Wire Transfer. If you choose PayPal or Moneybookers we charge 5% extra to the total amount (products + shipping) to cover the costs. Our website also includes the option of paying by credit card. We get many requests of paying by credit card, but we can't accept credit card payments on BGG! If you are from outside the European Union, please contact us before ordering on our website if you want to see prices without VAT.

Poslao sam pitanje na tu temu u BD ali su mi odgovorili nesto prilicno nekonkretno.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1595 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Dobro, to je "outside EU", o kad uđemu u EU, biti ćemo "inside", no i tada svaka zemlja ima svoj VAT.
Zašto se onda VAT ne odbija i zemljama unutar EU, odnosno kako je porezni zakon onda uređen?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Schism »

Nakon sto udjemo u EU, Hrvatska vise nece moci naplacivati porez na dodanu vrijednost (PDV, VAT) u slucaju da si isti platil u nekoj zemlji clanici EU. Takodjer vise neces moci ostvariti povrat poreza (popularni mehver) ako kupujes vani.

E sad, s druge strane svakoj zemlji se ostavlja mogucnost reguliranja tzv sales tax-a (ne znam hr rijec za to). Npr Danska imaj ogromni sales tax na automobile koji placa kupac nevezano uz VAT. Na taj nacin svaka zemlja moze olaksati/otezati kupnju odredjenih artikala. Posto je situacija u HR takva kakva je, sumnjam da ce se nasi odreci prihoda od PDV-a koji placaju nasi ljudi kad uvoze stvari izvana, pa ce vjerojatno iskemijat nacin da taj prihod nadomjeste nekim drugim tipom poreza. E sad, je li to izvedivo, i kako, prepustam nekome ko actually zna nesto o financijama i ekonomiji.

U svakom slucaju mislim da nam jedino moze biti bolje sto se toga tice, bar do kad nasi ne smisle nacin kak nas i dalje peljesit.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Schism za post:
grof
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la buraz »

Uh, ovo je bilo zabavno: prebaciti sve ove postove u ovu temu...

Da budem u temi, Grey, kaj su ti rekli na bokdipozitoriju?
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la thegrey »

Ponovno sam ih upitao - ovaj puta malo preciznije.
Shaream odgovor kad mi ga posalju.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”