Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Oathsworn: Into the Deepwood

slika

slika


Probao jucer kod frenda i mogu reći da su stvarno jako lijepo složili cijeli sistem. Doduše ovo je odigrana samo jedna partija pa i nije neki sud.
Combat veoma dobro teče, u biti imate svoj deck od 7 karata + koji weapon u njemu. Vaš lik ima slotove 3/2/1/0 oko sebe, karte naravno imaju taj svoj animus cost(po rundi regenerirate 6 od 8 kojih imate, s tim da možete dobivati extra od tokena npr.), i kad odigrate kartu ona ide u slot odgovarajućeg broja, ako se tu već nalazi karta ili njih više, gurate ih u niži slot, kada dođu u slot 0 na kraju runde povlačite te karte nazad u hand.
slika
Pa se tu sad otvara fora mini game kako što efikasnije cirkulirati kartama i vraćati si iste u hand. Naravno, karte su različite i znaju imati i čak par opcija na sebi, da ju igrate kao reakciju na nešto, da si možda boostate napad s njom, da ju odigrate kao defense itd.
Svaki movement košta 1 animus, napadi su uglavnom koliko sam vidio na prvu tipa 3-4 animusa, ali kažem, ovo je ugrubo prva partija, ima dosta likova, ima karata za upgrade, oružja...
Oružja su zanimljivo odrađena, sama po sebi nije da vam daju kao u većini igara, evo vam neki permanenti abiliti itd. koliko sam vidio, nego znaju obicno davat boost na neku kockicu, pa umjesto bijele kockice odmah imate žutu cijelu partiju, a tek kad odigrate oružje uz neki napad(ako samo na sebi nema animus cost i opciju napada) u biti odbijete na napad neki boost, npr ako crtiam u tom napadu, dagger mi daje opciju da jednu kartu poguram na niži slot, ili sword ako ste napadnuti odigrate ga pa dignete defense...
Kada napadate imate opciju igrati s karticama pa je slično gloomhavenu kada iz decka vučete kartice i to je koliko sam čuo malo manje luck based opcija, ali mi smo igrali s rolanjem kockica jer je uzbudljivije :D . Odaberete koliko želite baciti kockica(imaju 2 blanka na sebi mislim) i ako fulate 2 kockice, fulali ste cijeli napad. Naravno, sad tu ulaze opcije rerola putem tokena recimo, onda možete ukoliko imate tokene ili neke opcije upgrejdat kockice iz bijele u tipa žutu pa crvenu pa crnu od kojih je svaka sve bolja po pitanju dmg-a, kocke su exploding pa vam se može desiti ako vas ide rolanje da stvarno fini dmg napravite. U slučaju da ste profulali napad kockicama, dobijete po izboru token, te ove tokene koje ste možda koristili za napad dobijete nazad, što je ok, jer vas ne penalizira toliko ako vas baš sreća iznevjeri. No naravno, na vama je koliko se želite igrati i riskirati s količinom kockica, ja sam uglavnom bacao 3-4 i nije bilo nekih problema.

Dobiveni zbroj na kockicama podjelite s neprijateljskim defensom i dobijete dmg koji on dobiva na tu lokaciju(glava, trup, rep, lijevi i desni bok, neki možda imaju i više lokacija, dunno). Npr neprijatelj ima defense 2, ja sam napravio 5 DMG, to je 2 štete u tu lokaciju(zaokružuje se na manji broj). Neprijatelj uglavnom reagira na vaše napade osim ako mu možda niste uništili tu lokaciju, pa ako je reakcija s repom, a vi ste prethodno odsjekli rep neće vas recimo lupiti, ali će otrčati od vas, možda nekoga pogurati i oštetiti u procesu...
Isto tako kad neprijatelj lupa vas gleda se vaš defense(koji možete boostati s odigravanjem karata), podjelite s 2 i dobijete štetu koju primite, pocinjete s 6 HP-a, ne znam da li je opcija da imate više tijekom gejma, ali i fajt možete poceti s manje ako ste na putu do njega dobili recimo batina u gradu xD.
Nemate neki turn order, sami birate, ja bi napravio ovo, onda bi možda netko nešto drugo, pa ja nazad uletim s ovim...nakon što ste svi odlučili ok, ne želimo ništa više i monster radio reakcije na vaše akcije dolazi monster te on onda napada ovisno što mu kaže kartica.

Nakon fajta dobijete loot koji podjelite, ovisno o vašem liku imate što možete nositi od oklopa i oružja te je to odmah grafički prikazano na karticama. Samo ste dosta ograničeni, ili 1 2-handed weapon i armor, ili 2 single hand oružja i armor, i sad ne znam kako se gledaju neki drugi itemi još.
Likovi djeluju dosta raznovrsno, neki zabavniji, neki nešto manje za igrati. Igrao sam neku vrstu rogue-assasina, i bio je fora, klasicni glass cannon. Ima sad opcije, bacim smoke bomb ako se nađem u škripcu što se jednom desilo kad sam se našao okružen baby štakorima, pa me nitko ne napada, ili dobivam fine bonuse kad udaram s boka ili leđa, pa može doslovce u jednom napadu cijelu lokaciju neprijatelju uništiti. No nije baš mobilan, pa vam treba netko malo neprijatelja namjestiti kako vam odgovara, ima samo jednu karticu koja mu daje ranged napad kad baca noževe, ne može nositi teže oklope, želi skupljati s karticama te svoje skull tokene jer ih može koristiti za upgrade kockica da napravi uz malo setupa masivan napad...

slika
Borbi prethodi u biti town faza, u kojoj vam se tijekom priče i vaših odabira otvaraju lokacije po mapi, vi idete gdje želite, to vam troši vrijeme, ne želite sve vrijeme potrošiti jer koliko sam shvatio dobijete bonus. Jako fora odrađeno, sad ovisi koliko vam se prije fajta sluša tipa 30-40min narativa. Meni osobno je bilo stvarno ok, dođete na lokaciju, poslušate malo priču, onda imate neki izbor kako ćete ragirati na to, pa slušate opet malo priču ovisno što ste odabrali, možda rolate kockice ako je neki check u pitanju, vidite da li ste dobili neki bonus token, neki penal ili što već ovisno o vašem izboru i možda rolanju kockica. Nisu ti penali ili bonusi sad nešto wow, game changing, odabrali smo krivi izbor, e sjebani smo za sljedeći fajt skroz.

Sve u svemu, jako lijepo složeno, production je super, frend je bojao minijature što je veliki plus, no pošto su one kao svaka u svojem secret boxu i borite se samo jednom protiv tog neprijatelja, više vremena će otići na bojanje nego na fajt s njim i spojlate si encounter koji dolazi. Doduše ako ne bojate, je to siva plastika koja djeluje puno manje impresivno, ali svejedno, jako nice jer su miniji nešto većeg scale-a nego inače. Tako da je tu za novčanik povoljnija opcija standees monstera ukoliko želite.
Novi KS dolazi krajem godine, vjerujem da će dignuti gro para, obzirom da je game na BGG-u jako hvaljen i ljudi su oduševljeni. Naravno, cijena če biti paprenija nego zadnji puta, kažu na GENCONU da su išle mini verzije po 249$(naspram 179$ ks) , all in je bio 379$(naspram 299$ ks), dodajte na to i skuplje cijene shippinga...skup sport...tako da je ova standees verzija vjerojatno best bang for $$.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 4):
Aliensbtanelornsamwisejuri006
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 292
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 348 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

smurfORnot je napisao/la: 19 kol 2022, 08:29
Borbi prethodi u biti town faza, u kojoj vam se tijekom priče i vaših odabira otvaraju lokacije po mapi, vi idete gdje želite, to vam troši vrijeme, ne želite sve vrijeme potrošiti jer koliko sam shvatio dobijete bonus. Jako fora odrađeno, sad ovisi koliko vam se prije fajta sluša tipa 30-40min narativa.
Kod nas se ta prva faza otezala i do 2,5 sata i najviše zbog toga sam odustao od igre do drugog runa kad ce se igrati bez nje
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Kažem, ovo je bilo možda malo ubrzano, frend je odigrao već jednom tu prvu misiju, sad smo ponavljali, pa je to malo brže išlo, al ovo sam govorio samo za slušanje priče. Lako moguće da bude toga i više na drugim misijama, doduše igra nudi opciju preskakanja slušanja većine toga koliko sam shvatio pa se dosta može ubrzati taj dio odlaska direktno u fajt.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 582
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 671 put
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Igralo se sve i svasta zadnjih dana, puno toga se i rushalo u smislu nije se dalo vremena igri da prodise zbog tempa, ali evo par koje su na prvo igranje odskocile:

https://boardgamegeek.com/boardgame/322195/kokopelli
slika

Zanimljiv set collection. Fora je sto postoji velik broj (igrali smo s ekspanzijom) setova karata koje se pomijesaju, tako da je svaka partija nudi razlicite mogucnosti kombanja. Svakako ugodno osvjezenje u kategoriji 'jednostavnih pravila i brda mogucnosti'

https://boardgamegeek.com/boardgame/348 ... ice-throne

https://boardgamegeek.com/boardgame/348 ... ice-throne
slika
Meni je ovo i dalje jako zabavno i napeto. Da izbace Dragon Ball verziju isao bi All-In, ovako, ipak prevelika kutija za policu s obzirom sto igra jest... Ugl, igrao sam s Dr. Strangeom koji je poprilicno mocan s obzirom da casta spellove, moze igrat duple poteze i sl.


https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... nd-choices
slika

E ovo je dosta zgodna ideja. Dakle, upravljate svojim tijelom. Kupujete namirnice, kuhate recepte, jedete skuhano ili u restoranu i pokusavate optimizirati dijetu aktivnostima. Tko voli poucne igre za stariju djecu, vjerujem da je ovo odlicna igra. Za ostale, jako zgodno za odigrati, ali ne vidim ju u nicijoj kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 7):
Killadadorealukasadistikotanelornjuri006kockica
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/187 ... -rebellion

Imperija je zauzela dobrih 85% mape i ščvrknula pobunu na svega dva sistema. Srećom je donji desni ugao zanemaren zahvljujući mudrim diverzijama i mala ekipa u tajnoj bazi je u miru pijuckala topli kakao na Hothu.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 6):
PapavermiljenkoTeehee(R)sadistikotanelornjuri006
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 582
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 671 put
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/329082/radlands
slika

Odigrali tri partije. Nije lose. Nista revolucionarno, ali ajde, zabavno je... Usporedim li s Hero Reals ili cak Dice Throneom, mogu rec da obe nude vecu dinamiku, vise kombanja, ali ovo je vise u smjeru "manje poteza za dugorocnije efekate". u duhu saha, reklo bi se. nekakvih 7.5/10, najvise zbog arta tbh.

https://boardgamegeek.com/boardgame/227515/riverboat
zaboravio uslikat, isprike.
ugl, jednostavniji (point salad) od Heaven n Ale. manje kombinacija, ali opet ima neku svoju draz u toj jednostavnosti i pokusaja maksimiziranja bodova. isto tako, u dva igraca djeluje nedovoljno restriktivno. vjerojatno je u cetri najbolja s obzirom da je broj dostpunih plocica uvijek isti. svakako, lagano opustanje za nedjeljno poslijepodne. 7.2/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 8):
dadoPapaversmurfORnotKillajuri006realukaTeehee(R)kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Završio godišnji odmor, tako da su opet dominantno bile igrane ove tzv putne igre.

Apsolutni hit je bio https://boardgamegeek.com/boardgame/315 ... ers-heroes
Baš guštamo u igri a isprobali smo i nove mape
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... lane-flame - sa lavom koji zapravo dosta olaksava igru i
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -knowledge - koji nam zadaje pravu glavolomku. Budem podrobnije opisao kada prodjemo i 3.mapu. Sve u svemu preporuka

https://boardgamegeek.com/boardgame/244 ... tty-clever - ovo čisto da se pohvalim kako sam uspio ostvariti rekord od 320 i nešto bodova.

https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... en-edition - moja 8-godišnja cura se isto zapalila za igru ( doduše bez ciljeva i ekspanzija)

https://boardgamegeek.com/boardgame/233867/welcome - prešli na expert mode i gledam kako ću uskoro nabavljati nove mape.

Sve te igre sam već opisao pa se neću zadržati na tome. Po povratku doma, odlučili se za neku veću igru, a izbor je pao na https://boardgamegeek.com/boardgame/320 ... a-tazmania

Baš nam se sviđa ova ekspanzija, pogotovo crna strana kada tek trebate otkriti što se krije u unutrašnjosti.

Ovaj put napravili smo kućno pravilo. Naime na početku igre se nasumice promijesaju pločice terena i postave na mapu, a zatim se otkriju sve pločice osim središnjih 7 pločica. Kada se pruga postavi u hex pokraj takvih neotkrivenih pločica onda se one otkrivaju. To nam je bilo prelagano i mapa bi zapravo vrlo brzo bila otkrivena do kraja, tako da smo ovaj put otkrili samo obalne hexove. Luke smo tretirali kao pruge - gdje god bi postavili, odmah smo otkrili susjedne neotkrivene hexove.

Uz to udvoje uvijek igramo sa karticama pravila za 2 igrača, a ovaj put smo izvukli pravilo da naše početne luke ne smiju biti međusobno udaljene više od 3 hexa, jer inače obično krećemo sa suprotnih krajeva :

slika

Moram priznati, fora je bilo, bilo je siromašno resursima a nemate pojma gdje ćete ih naći na mapi, te gdje će se uopće otkriti neprijatelj. Postojala je bojazan da ćemo već na obali biti okruženi sa svih strana i da nećemo lako prodrijeti u unutrašnjost a vojsku tek treba utrenirati. Ovako je izgledao početni prodor uz međusobno nadmetanje za karaktere i resurse:

slika

Nakon nekog vremena otkrio se i ctulhu a znamo kad se ta mrcina pojavi, u tren oka promaršira preko cijele mape do naših pozicija. Odmah je krenuo na ženinu farmu:

slika

E sad, u ovom trenu moja žena je nešto bolje stajala sa potencijalnim bodovima. Krenula je na Ctulhua i zadala mu prve udarce, ali ne može ga se nalupati samo u jednom napadu, tako da kad se njena vojska iscrpila, povukla se do svoje luke. Kako ovo NIJE kooperativna igra ;) , nisam htio potrošiti previše vremena i resursa na ctulhua, tako da sam pokrenuo napad samo jedne jedinice koja automatski zadaje 1 štetu i odmah se povukao pa neka žena dalje troši vrijeme i iscrpljuje vojsku na Drevnog dok se ja koncentriram na napade na druge slabije Drevne i podizanje farmi. Žena popizdila jer je morala zadati ukupno 14 štete Ctulhuu i pritom joj je izginulo vojske. Poanta je što sam tim svega jednim udarcem ostvario pola bodova na njega kada je konačno pao ( ženinim riječima oduzeo sam joj pola bodova svojim pizdunskim potezom :lol: ):

slika

Kad sam htio da si damo 5 jer smo ga "zajedno sredili", njen pogled nije bio za fotkanje. :ljubav

Igra se bližila kraju, na brzinu smo izgradili još neke farme i ostalo je vrlo malo neotkrivenog područja, ali upravo ona su skrivala moćne neprijatelje pa su u konačnom bodovanju Drevni pobijedili. Ali sam zato ja bio drugi :D

slika

Sve u svemu jako će nam teško biti ovako igrati ali ful nam je zabavno sa ovim kućnim pravilo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 11):
PapaverMirekCroPsyBurndadojuri006tanelornrealukasmurfORnotDenisadistiko i još jedan korisnik
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/291847/mantis-falls

Hidden role igra za 2 igrača (postoji mod za 3 igrača koji nisam probao). Deluxe KS verzija kupljena preko foruma.

slika

U igri možete naravno imati samo 2 uloge ili svjedok ili ubojica. Ubojica, ako je u igri, pobjeđuje ako je svjedok mrtav, svjedok pobjeđuje ako je došao do kraja puta ili ako je ubio ubojicu. Caka je u tome da oboje možete biti svjedok pa ne možeš baš bez razmišljanja ubiti drugog igrača jer oba svjedoka moraju preživjeti da bi pobijedili, ako je takva postava.

slika

Igra zapravo nema nekakvih velikih taktičkih odluka kako pobjediti igru te je zapravo sve jako streamlineano, ali to je dobro jer je puno lakše doći do prostora za poteze kojima možeš izazvati ubojicu da izađe na vidjelo odnosno pokušavaš sagraditi međusobno povjerenje. Drugi element s kojim se stvara povjerenje/nepovjerenje su eventi koji su ili vidljivi ili nevidljivi suigraču, a mogu biti takvi da su nebitni, oštećuju oboje ili oštećuju samo jednog igrača, ovaj posljednji je izrazito zeznut ako je nevidljiv a oštećuje samo suigrača, a oboje ste svjedoci.

slika

Zadnja stvar zbog koje igra super funkcionira je da svi počinju s istom karticom s kojom bez problema ubiju ubojicu tako da ubojica zapravo mora steći povjerenje suigrača i pokušati ga riješiti nekada kad je siguran da je svjedok sto posto gotov, jer ako se 'outa' prerano, nema mu spasa.

Igra traje 30ak minuta, ima hrpa akcija i različitih pomagača i sve kartice su iskoristive u svakakvim trenucima. Drugačija je i zapravo jako zanimljiva kad se odigraju 2-3 partije i shvati se što sve možeš zapravo sa svim tim karticama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 7):
dadojuri006tanelornPapaverroverandomdendarii42kockica
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Neke od prošlotjednih igara.

Prvi euro s kockicama - The Voyages of Marco Polo, u četiri igrača, moje 23. igranje.

U otprilike sat i po vremena imaš osjećaj da si odigrao trosatni heavy euro, iznimno tight igra gdje moraš paziti na resurse i usredotočiti se na svoju ludu asimetričnu moć. Igrali smo sa svime osim dva venecijanska modula, svi su na kraju bili blizu u bodovima, jako napeto!

slika

Drugi euro s kockicama - Pulsar 2849, u četiri igrača, moje 12. igranje.

Malo duža od TVoMP-a i s više razmišljanja, budući da u cijeloj igri imaš minimalno 16, a maksimalno 24 akcije i svaka kockica je zato bitna, a pogotovo je bitno dobiti bonus crvenu. Njihovo draftanje mi je omiljen dio igre, a varijabilnost u setapu impresivna. Tie za drugo mjesto s toliko bodova u igri bio je nevjerojatan!

slika

Igrali smo i dvije partije za redom odlične It's a Wonderful World, u četiri igrača, moje 5. igranje.

Čista draft/engine building igra s jako zadovoljavajućim komboanjem proizvodnje resurasa i gradnje karata, ništa joj ne fali i nema viška.

slika

I jedna od omiljenih mi igara riječima, ali i party igara - Trapwords, u parovima, moje 15. igranje.

Jedna od rijetkih igara gdje mi je zanimljivo sve što radim. Volim smišljati zamke, volim pažljivo objašnjavati riječ, volim pažljivo pogađati riječ i volim kad moja ekipa nije na potezu jer jedva čekaš da se protivnici upecaju u tvoje zamke. :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 11):
dadojuri006AliensbroverandomkockicarealukatanelornKillafrastarcsadistiko i još jedan korisnik
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1636 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Evo odigrali zena i ja dvije partije Arboretuma.
Prvu partiju pobjedila zena 13:11. Drugu ja 6:0.
Super je igra. Butch ju je stvarno dobro opisao: slatka mala igra sa stablima, a onda se ustanes od stola placuci :mrgreen:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 5):
dadokockicaTeehee(R)tanelornmiljenko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”