Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 31 lis 2022, 08:10 doduše, brijem da se jednostavno mora ići na castle
Kao što @Deni kaže nije potrebno ganjati dvorac. Možda je nekako najlakše s tim pobjediti al kombinacija građevina i scrollova je po meni moćnija.

Kod nas je uvijek presudna stavka ko osvoji Povetry/Prosperity bodove
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 582
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 671 put
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/361 ... nscription

slika

Nisam igrao TI, ali ostali igraci kazu da je flavor vjeran.
Pravila su poprilicno jednostavna, ali pohvatati gdje se sta nalazi je malo teze, mozda su mogli bolje/drukcije vizualno istaknuti neke stvari, ali vjerujem nakon partije dvije da sve lijepo sjedne na svoje mjesto.
Zapravo, fora je da se na svakom turnu odabere jedan od cetri papira i na njemu se upisuju simboli simultano iz rolla. Svako toliko dolazi runda s ratom, koja je super jednostavna. Usporedi se snaga s igracima lijevo i desno i onda se claima ili -1 bod za poraz ili neki benefit za pobjedu. Osim rata postoji i runda s pregovorima odnosno glasovanjem o oredjenom eventu koji ce se dogoditi ili nece ovisno kako ljudi glasuju. I povrh toga postoje zajednicki ciljevi koji su utrka, tko prvi njegovo. Naravno, svaki igrac ima i rasu, a papiri mogu biti i asimetricni.

Sve u svemu, preporuka. Jako je zabavno i jedva cekam novu partiju 😁💪
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 9):
dadoPapaverMirekCrosadistikoKillamadokockicarealukatanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3730 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

koliko je trajala partija?
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 582
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 671 put
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Dobro pitanje! Oko dva ipo sata, 7 igraca prva partija. Ide to jako brzo. Sigurno se da odigrat ispod dva sata kad igraci znaju simbole, gdje se sta nalazi i sto triggera sto.

Tehnicki, ispod tri igraca ovo ne bi igrao, a veci broj igraca samo stvara vecu konkurenciju za javne ciljeve (tko prvi njegovo) i vise je razlicitih utjecaja u glasovanju.

Usput, "papiri" su plastificirani i flomasteri su narancasti, tako da se jako dobro vidi sta je markirano. Na kraju partije, najbolje je smociti kuhinjski papir i preci preko svega - sto vlaznije to bolje.

PS kakav ti je Woodcraft?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
Killadendarii42tanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3730 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Baš sam sad htio napisati kratki osvrt po pitanju Woodcrafta.

Jako sam se prevario oko ove igre. Znam ja dobro tko je Suchy i kakve igre radi, i još mi je bilo malo čudno da je napravio dosta jednostavnu igru kao što je https://boardgamegeek.com/boardgame/355093/woodcraft

Ali, taj osjećaj jako vara, jer kad gledate kako se igra igra ili dok drugi igraju, sve izgleda jednostavno i lako, ali kad sjednete za stol i otvorite svoju stolarsku radionu, bome sve pada u vodu i svaki potez je toliko vezan za sve ostalo da ništa nije lako, ama baš ništa.

slika

Sinoć mi je bila treća partija i još uvijek smo nailazili na neke sitnice koje sam do tada krivo igrao, a povezati sve da na kraju uspijete odraditi sve te ugovore s ljudima, nije ni malo lako.

slika

@dam-dam -u je skoro mozak eksplodirao jer cijelo vrijeme imaš osjećaj da ništa ne uspijevaš na vrijeme. U samo 13 krugova igre treba odraditi dosta narudžbi, zaposliti radnike, uzgojiti svoje drvo, prodati i kupiti već gotovo drvo, nabaviti razne strojeve za svoju radionu, pa i potrepštine. Hrpu toga za odraditi, a premalo vremena.

@Vorkosigan i @edvinus , pa i @MirekCro krivo smo igrali ono s lanternama. Jedna laterna nije dovoljna da se odigra dodatna akcija s tile-a, nego samo za odigrati onu akciju koja trenutno nije dostupna ili nije najpovoljnija po pitnju dobivanja bonusa. Tek s tri lanterne se može odigrati dodatna akcija!

Sve u svemu, meni se igra jako svidjela, ali ne prašta i treba dobro promisliti koji od ugovora kada napraviti jer neki daju više bodova, dok drugi daju više novca (bobica), a bez love, teško se može napredovati u igri. Jako puno je tu kombinacija i vezanja. Npr. Ne možeš ići na akciju sađenja, ako prvo nemaš drvo koje bi posadio i sl.
Simpatični izgled me zavarao da se radi o jednostavnijoj igri, ali igra je pravi brain burner.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 12):
edvinusdadoMago de UmagokockicaPapaverValsimmadoVorkosiganMirekCrosmurfORnot i još 2 korisnika
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Ovo mi djeluje ko igra stvorena za moje usavršavanje. Stari ima firmu koja se bavi kupovinom drva, finom preradom, i daljnjom prodajom. Možda ako svladam igru ću biti kompetentan preuzeti obiteljsko carstvo 🤔 .

Nego tko je to izvisio u pozadini? :D
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Vorkosigan
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 29 ruj 2022, 12:53
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vorkosigan »

@sadistiko onda nam nema druge nego ponoviti xD
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vorkosigan za post:
sadistiko
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

konačno smo i u varaždinu zaigrali trickerion osnovnu igru, a konačni rezultati mi se čine dosta visoki 160, 158, 158, 124.. doduše imali smo odličnog objašnjivača pravila tako da smo odmah ušli u štos.. jedva čekam opet zaigrat..
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 6):
PapaverMago de Umagotanelornsadistikokockicadado
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 885
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 990 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Daaaa, Trickerion je fantazija.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3730 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

joj, već ga duuuugo nismo igrali. Jebem ti vrijeme, kad ga nema da se sve stigne :-(
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”