Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1594 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Paris - The City of Light. Za moju dragu i mene, da se malo maknemo od 7 Wonders Duela. :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dadoTeehee(R)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1277
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3433 puta
 pohvaljen: 2047 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

U najs, ovo me jako interesira.
Bio bih zahvalan na dojmovima nakon što probate. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
grof
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Bojan1983 »

Kickstarter iz 02/19, trebao doci 04/20 al evo konacno stigao prosli tjedan :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 3):
Teehee(R)Denidado
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1594 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

dado je napisao/la:U najs, ovo me jako interesira.
Bio bih zahvalan na dojmovima nakon što probate. ;)
Naravno.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1594 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

dado je napisao/la: 30 stu 2020, 22:36 U najs, ovo me jako interesira.
Bio bih zahvalan na dojmovima nakon što probate. ;)
Pa evo, danas smo brziniski odigrali uvodnu igru, pa je ovo moj brzinski prvi dojam o igri:

Mehanika je fakat jednostavna. Sve skupa me podsjeća na križanac Patchworka i Kingdomina samo mi je ovo bolje jer oba igrača igraju na istom terenu. Oba igrača igraju na jednoj ploči za igru (kutiji od igre) i tu naizmjenice postavljaju svoje pločice kaldrme. Mogao bih reći da s tim pločicama urbaniziraju područje jer svaka pločica sadrži 4 polja i to u bojama oba igrača, mix boji i oznaci svjetiljke. Igrači trebaju mudro postavljati svoje pločice (mudro urbanizirati), jer će kasnije samo na svoja i mix polja postavljati "tetris" građevine. Što bolje planirate u prvoj fazi, to ćete više bodova skupiti u drugoj fazi.
Također u prvoj fazi se osim postavljanja pločica mogu uzimati tetris građevine kako bi si ih osigurali za kasniju gradnju. No ako vam ostanu nakon igre nose minus bodove, pa tu treba biti mudar.
Nakon što smo urbanizirali područje, slijedi druga faza gdje se opet mogu igrati dvije akcije: Postavljati tetris građevine na svoja i mix polja, ali tako da se oko njih nalazi što više uličnih svjetiljki jer se broj polja pojedine tetris građevine množi s brojem svjetiljki koji okružuju zgradu (kao u Kingdominu, samo e tamo dvorci postavljaju na polja). Također dobro je postavljati svoje građevine jednu do druge jer se na kraju igre zbrajaju bodovi od najveće takve grupacije spojenih zgrada.
Druga mogućnost u drugoj fazi je odigravanje pojedinih akcija (prezentiranih kao razglednice) koje donose opcije i bodovanja van ovih iz pravila. Tipa: Možete postaviti uličnog slikara koji dobiva bodove od broja svjetiljki u praznom prostoru u kojem je postavljen omeđenog zgradama i rubovima igre. Pa možete dodati aneks zgrade kako bi pobrali još koju svjetiljku, pa staviti veću svjetiljku koja obasjava više zgrada itd, itd. Ima takvih 12 dodatnih akcija od kojih se 8 bira za svaku partiju. I da akcija se može odigrati samo jednom, pa tko je prvi dohvati - dohvati.

Uglavnom, djeluje izazovno i zanimljivo za malo polomiti mozak u nekih pola sata igre. Ništa ekstra super novo po pitanju mehanika, ali sviđa mi se kako je sve upakirano i kako su jednostavne mehanike upregnute. I iko su meni Patchwork i Kingdomino pomalo dosadnjikavi, ovo mi je već na prvu leglo. Vidjeti ću nakon više partija kako će nas držati interes.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
dadowm_lsmmsadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Hvala ti, ja već sad vidim da je ovo još jedna igra koju ću zaobić u širokom krugu :-D
Kingdomino mi je onak, ok za odigrat s vremena na vrijeme, Patchwork mi je isto bio fora 2-3 puta, al to je to.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1594 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 02 pro 2020, 10:30 Hvala ti, ja već sad vidim da je ovo još jedna igra koju ću zaobić u širokom krugu :-D
Kingdomino mi je onak, ok za odigrat s vremena na vrijeme, Patchwork mi je isto bio fora 2-3 puta, al to je to.
Iskreno, ja od ove igre više očekujem. No vrijeme će pokazati.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 478
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la miki0102 »

Dvije nešto starije igre no cijena je bila takva da ih se moralo kupiti i uvrstiti u kolekciju. :D

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 6):
dadodendarii42miljenkodgalesic2000Valsimstoka
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vatanen »

I obje puni pogodak. Dobro, Afrika je možda bolja od Normandije, ali kako kome, no T&T je remek-djelo nulte kategorije, k tome težinski i trajanjem pristupačno svima, pa ako si ga dobio jeftinije od uobičajene cijene čisti dobitak.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3146
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2412 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Auf. Triumph and Tragedy :ljubav .
Nego da čujemo koja je to bila povoljnija cijena? I tko ti je diler, to jest izvor :D
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”