Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 883
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Jučer konačno zaigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/297 ... belisk-sun

Fun fact: Tekhenu mi je bio prvi kontakt s Tascinijem. Igra me vizualno privukla jer sam ljubitelj tih starih civilizacija (posebno Egipatske) + obelisk daje baš dodatni štih igri. Odmah sam otkrio i ostale iz T-serijala i naravno sve ih skupio, kao i Tawantinsuyu koja nije njegova, ali ju mnogi smatraju T-gameom. Na kraju je ipak nekako došlo do toga da Tekhenu bude zadnja od svih iz serije koju ću odigrati. :D

Malo o igri....osjećaji su miješani. Ovo mi je bila jedna od težih igara što se tiče savladanja pravila. Do kraja partije je sve bilo već koliko toliko tečno, ali nekako mi je nešto bilo too much. Dio s pillarima je mogao biti malo jednostavnji, mislim da su nepotrebne fore da kad gradiš ovo dobiješ bodove za to i to, ali ne za ono i ono,. Ako je tvoje onda da, ako nije onda ne. Ali ako nešto drugo onda gledaš i tvoje i protivnikovo, nekad 1 bod, nekad 3 boda. szbunjen szbunjen Ne znam opisati, moglo je to biti malo drugačije. Isto tako i track s populationom i happinesom je mogao biti jednostavniji. Nije kompliciran, kužim i poantu iza toga, ali nekako su mi nepotrebna 2 meepla. Maybe it's just me....

Ostalo je u načelu super. Sistem s resursima je ok, ne smiješ biti greedy i proizvesti previše. Rondel s obeliskom isto tako, fora sa 3 osvijetljene zone i kako kocke mijenjaju dostupnost kod rotacije je top. Balans kockica koje uzimaš i koji moraš pratiti je isto zanimljiv, tjera te da planiraš još malo unaprijed.

Igra je dobra, ali imam osjećaj da su neke stvari tu samo zato da bi bile tu i da bi digle težinu igre.

Vjerojatno će bolje sjesti nakon još kojeg igranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 3):
dadosadistikotanelorn
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Mago de Umago je napisao/la: 12 lis 2023, 09:09 Igra je dobra, ali imam osjećaj da su neke stvari tu samo zato da bi bile tu i da bi digle težinu igre.

Vjerojatno će bolje sjesti nakon još kojeg igranja.
Neće, i igra je jednostavno loša, ne streamlineana, s trećinom igre koja doslovno ne funkcionira za pobjedu, s OP karticama koje moraš izbaciti iz igre da bi bilo pošteno, napravljena nabrzaka u doba korone samo da se okrenu neki novci, po ugledu i ideju koja stoji iza Tiletuma, samo ovdje nema mape u pitanju nego nekih mini gameova.

Praktički sve izjave od Turczija , kodizjanera ove igre, koji je probao popraviti to s ekspanzijom ali onda dobiješ još dodatnih stvari u igru koja zauzima previše, oduzima previše vremena, a nudi premalo - radije uložiti malo više i kupiti bilo kojeg Lacerdu.

EDIT: žao mi ju je prodati jer sam ju previše upgreadao ali realno jedna od najlošijih igara koje posjedujem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 4):
dadofrastarcDeniAntomon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 883
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Zar je tako strašno? :o

Mislim neću je prodati jer eto vezan sam za nju, a i nije da vrijedi nešto.

Ništa, idemo dalje...
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

mi u zadnje vrijeme praktički samo Coffee Traders igramo, dosad tri partije u četvero i jednu u troje.. još moramo u petero oprobat.. radi se o relativno laganoj igri koja za razliku od lacerdinih ne prži mozak, tak da nam nije baš jasna ocjena težine na bgg.. no zasad nam je igra fora i veselimo se još pokojoj partiji..

slika

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 8):
smurfORnotdadoMago de UmagosadistikoDenijuri006Bojan1983tanelorn
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 12 lis 2023, 09:30
Mago de Umago je napisao/la: 12 lis 2023, 09:09 Igra je dobra, ali imam osjećaj da su neke stvari tu samo zato da bi bile tu i da bi digle težinu igre.

Vjerojatno će bolje sjesti nakon još kojeg igranja.
Neće, i igra je jednostavno loša, ne streamlineana, s trećinom igre koja doslovno ne funkcionira za pobjedu, s OP karticama koje moraš izbaciti iz igre da bi bilo pošteno, napravljena nabrzaka u doba korone samo da se okrenu neki novci, po ugledu i ideju koja stoji iza Tiletuma, samo ovdje nema mape u pitanju nego nekih mini gameova.

Praktički sve izjave od Turczija , kodizjanera ove igre, koji je probao popraviti to s ekspanzijom ali onda dobiješ još dodatnih stvari u igru koja zauzima previše, oduzima previše vremena, a nudi premalo - radije uložiti malo više i kupiti bilo kojeg Lacerdu.

EDIT: žao mi ju je prodati jer sam ju previše upgreadao ali realno jedna od najlošijih igara koje posjedujem.
Što se tiče ulaganja za lacerdu, kad se pogleda da su T naslovi po 30tak eura nerijetko, za lacerdu je potrebno uložiti tipa 4x i nisu baš na popustima :kava
Rado bi boncu lacerdu ili dva, čak i tri, ali financijski ih za sada nemrem nikak opravdati sebi :cry:

Što se tiče Tekhenua, meni je game stvarno drag i dobro mi je legao, super su mi teško odluke tokom gejma i osjećaj želim sve a ne mogu. Negativno je što treba poduže vremena dok se pravila objasne i što kad se netko vrijeme ne igra, obzirom na stvarno dosta mini pravila unutar gejma moraš doslovce ispočetka učiti game. Naravno, rulebook ekspanzije je užasan, jer zašto imati recimo setup kompletan u jednim pravilima, kad možeš zakomplicirati da doslovce moraš skakati izmedu 2 rulebooka oko setupa koji baš i nije kratak. Što se tiče same ekspanzije, generalno nije loša, doduše nije toliko ni potrebna, ajde, popravi malo neke stvari, ali da, zakomplicira neke druge nepotrebno.
Htjeli smo nedavno odigrati game opet, čak sam ga i setupao, uložio sam jedno pola sata u ponavljanje pravila i skužio da nije dosta i da trebam opet pogledati cijeli how to play i procitati oba rulebooka da bi mogli zaigrati...spremili i izvadili Earth rofl
Zadnja izmjena: smurfORnot, dana/u 12 lis 2023, 13:27, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 883
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

marge je napisao/la: 12 lis 2023, 11:49 mi u zadnje vrijeme praktički samo Coffee Traders igramo, dosad tri partije u četvero i jednu u troje.. još moramo u petero oprobat.. radi se o relativno laganoj igri koja za razliku od lacerdinih ne prži mozak, tak da nam nije baš jasna ocjena težine na bgg.. no zasad nam je igra fora i veselimo se još pokojoj partiji..

slika

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
To ću si pokloniti za Božić. Not-so-secret santa.
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 565 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

marge je napisao/la:mi u zadnje vrijeme praktički samo Coffee Traders igramo, dosad tri partije u četvero i jednu u troje.. još moramo u petero oprobat.. radi se o relativno laganoj igri koja za razliku od lacerdinih ne prži mozak, tak da nam nije baš jasna ocjena težine na bgg.. no zasad nam je igra fora i veselimo se još pokojoj partiji..

slika

Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
Znaci težina (pravila, količina pravila i sl) ne odgovara ocjeni na bgg-u? - po tebi?

Pitam jer mi interesantno izgleda, Al mi potencijalne suigrače odbija “težina”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3730 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

ja se neću složiti da Coffee Traders lagana igra. Daleko od toga. Dečki su na steroidima jer peru po Lacerdi non stop pa im sve drugo ispada laganica :-)
Pravila su dosta loše napisana, ali kad se jednom shvati igra ide.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
dadomiljenkojuri006
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

to si ti @sadistiko možda čital stara Coffee Traders pravila jer ovo novo izdanje su fenomenalna pravila, za prvo izdanje sam i ja čul da su bila loše napisana..
ja sam bil pogledal neki video od 25min, pročital pravila i više-manje sve skužil odmah, tak da smo i prvi put odigrali bez neke ozbiljnije greške..
a inače ja osobno imam ogromnih problema s pravilima i učenjem novih igara, taj dio jednostavno meni nikak ne leži, puno više mi odgovara da netko drugi objasni igru, npr. boru boru nisam bil mogel skužiti niti nakon opetovanog gledanja podugačkog videa i višestrukog čitanja pravila.. i kome god bora boru objašnjavam svima se doima teškom igrom te je ocjena težina na bgg realno iskazana (3,73/5)..
tak da @frastarc za Coffee Traders po meni definitivno težina ne odgovara prikazanoj na bgg, jer ova nova pravila su jasna, treba samo igračima objasniti koncept da njihove plantaže kave nisu njihove već zajedničke i ako se ne radi o totalnim početnicima mislim da budu se bez problema odmah ufurali.. vjerojatno je problem bil u startu da je prva verzija pravila bila loše napisana pa su se ljudi pogubili i radi toga davali visoke ocjene težini..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
sadistiko
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/365 ... ld-wonders

Predivan drafting tile placement. Jednostavna pravila, ali utjecaj drafta ostalih igrača na ne tako puno stvari i uvijek izrazito tijesna količina jedinog resursa koji imaš, ispadne super zanimljiva igra.

slika

Tile placement je tile placement, dosta težak jer ne znaš što će ti se otvoriti u budućnosti pa se lako možeš 'zatvoriti', tako da mi se najbolji dio igre čini draft gdje je sve dosta napeto i mislim da će u svakoj igri biti pokoja rečenica koja će počinjati s "Ako mi to sad uzmeš....."
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 11):
dadoDenifrastarcsadistikoTeehee(R)Mago de UmagotanelornblacxPapaverjuri006 i još jedan korisnik
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”