3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la grof »

Valsim je napisao/la: 26 svi 2024, 08:01 Krećem odmah dalje na 3 knjigu, uza jedan problem koji će se nekako morati riješiti usput - Problem dvoje ljudi a jedne knjige.
Fino, ti onda imaš Problem dvaju tijela! :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la Valsim »

@grof Tako je, dvaju tijela a jedne knjige koja se u isto vrijeme mora čitati iz različitih polazišnih točaka, budući da je Slavica u prednosti 250 stranica. Radim baš na programiranju simulacije u nadi da mi netko uspije iznaći rješenje.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la Valsim »

Pročitali sva tri Cixina djela - Problem Triju Tijela, Mračnu Šumu i Kraj Smrti. Zaista maestrala SF epska trilogija u razini najboljih ovjekovječenih autora poput Clarka, Asimova, Herberta i drugih. Mislim da su djela nešto najbliže knjigama koje mijenjaju živote. Cixin je nažalost kao i neki drugi vrsni pisci filozofi slab na dijalogu koji povremeno djeluje dječji naivno, ali ideje i mašta su mu fenomenalni. Zaista se ima za zapitati nad pregršt toga. Najviše od svega mi se svidjelo razbijanje očekivanja. Oke stare načitane iskusnjare će biti u prednosti nanjušiti neke zaplete i rasplete, ali garantiram da će se oko ohoho njih i iznenaditi, ostati zatečeni i šokirani. Velika topla preporuka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 7):
juri006ratnipT0motanelornMago de UmagoPapavermado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 885
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 990 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la Mago de Umago »

Mene sad zanima jel u naslovu ove teme namjerno krivo napisano ime autora ili je to lapsus... szbunjen
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la Valsim »

@Mago de Umago ček nisi skužio dosad? To ti je naš mado, on ti je malo poseban. Naime kad je bio mali pao je na glavu, i odonda sve piše i govori obrnuto. Npr. za pametnog će reći da je glup, za mršavog da je debel, nisko je visoko, Liu Cixin je Ciu Lixin itd. Treba malo vremena za naviknuti se.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: 3 Body Problem (Ciu Lixinova trilogija -> Netflixova serija)

Post Postao/la mado »

Mago de Umago je napisao/la: 20 lip 2024, 07:39 Mene sad zanima jel u naslovu ove teme namjerno krivo napisano ime autora ili je to lapsus... szbunjen
Lapsus koji nitko nije skužio mjesecima :mrgreen: moguće imam laganu disgrafiju jer mi se to događa povremeno.
Na drugom mjestu sam ispravno napisao ime:
mado je napisao/la: 29 ožu 2024, 13:38 ... prelazim na trilogiju Liu Cixina (čitaj: Lju Cišin) :ljubav
Odgovori

Natrag na “Razno”