Preporuka ratne igre za pocetnika

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
sismis
Reactions:
Postovi: 152
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 71 put
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la sismis »

Erm, No Retreat ti je OOP koliko znam tako da ćeš se namučiti. Inače nije baš za početnike, oko trackanja VPova mi se glava zavrtila i još mi nije sve jasno. Radije bi probao HoldFast.

Edit: a jesam našao primjer.. i HF je OOP :lol: pa wargameri kupuju sve što se pojavi...

Od US dućana kupovao sam na
miniaturemarketu,
coolstuffinc (nema Hrvatsku u dropdownu, ali odaberi Sloveniju i u komentaru narudžbe napiši Hrvatska... imam hrpu narudžbi od njih tako ta provjereno radi),
nobleknight (prodaju OOP ali su prilično skupi sa njima..)

.. ali kako je dolar sad brutalan + skup shipping, prvo probaj na Igorovim europskim lokacijama..
Epic
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 06 ožu 2013, 18:34
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Epic »

Nadam se da te igre vrijede svake lipe koju das za njih.
Trenutno sam se zadovoljio sa print and play igrom Battle for Moscow,a posto je tako velika ponuda igara nebih se htio zaletiti i kupovati neku skupu igru i otkriti da mi ne odgovara pa da napomenem ako ce tko biti zainteresiran za prodaju neke igre i da nije preskupa slobodno se javi na PM.Nista ne obecajem ali mozda se zainteresiram pa kupim.
sismis
Reactions:
Postovi: 152
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 71 put
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la sismis »

Eh.. najveći problem je što su velike i ne možeš ih završiti u jednom sessionu, a ne možeš niti ostaviti otvorenu.

Battle for Moscow meni liči na Objective:Kiev s kojim nikako nisam zadovoljan. Nema mi nekih velikih dilema, premala je mapa i jedan objective za razvoj ikakve strategije.. US: case blue mi se iz nekog razloga puno više svidio..
Epic
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 06 ožu 2013, 18:34
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Epic »

U planu je da si isprintam US: Case blue.Bas sam skinuo mapu i countere sa neta.Zasada cu se fokusirati na takve igre.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Igor »

Nadam se da si zadovoljan sa US:CB,promaknulo mi je napomenuti,da za potpuno shvaćanje nekih simulacija,poželjno je dobro proučiti period kojima se bave.Čini mi se da je tada povijesno/epski momenat najviše izražen,ali to takođe može značiti da ćeš teško dobiti nešto više od igre samo čitajući pravila,što opet može biti razočaravajuće ali bez pravog povoda.
Slijedom nepoznavanja određenog dijela povijesti i ponajviše nezaintersiranosti ,pokušava se prilagoditi igra da odgovara očekivanjima igrača,povijesni dio se zanemaruje i odbacuje.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 590 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Stips »

Pa to i je neka ideja. Jer za apstraktne modele su bolji euri, ne? To je ona famozna semantika kad netko krene 'TS nije wargame'. Pa sad, kaj to wargame _jest_? Moj omiljeni Julius Caesar - mislim li ja da zbilja tako ide novačenje i manevar? Ok on je ful jednostavan, na rubu eura, ali kaj je onda EastFront?

Ništa to nisu bitke - to su modeli bitaka, nužno reducirani bez obzira na kompleksnost. Dio koji fali, to moraš stvoriti u umu.

Zato i velim, kreni od temeljnih sustava. ;)
Epic
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 06 ožu 2013, 18:34
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Epic »

Malo sam si dao truda pa potrazio na netu neke stranice za online igranje,Nasao sam na Steamu Memoir44 i na Gametableonline Axis and Allies.
Ima li jos koja stranica a da mi je promakla gdej bhi mogao igrati protiv racunala?
Znam za Vassal ali bed mi je blamirati se igrajuci protiv stvane osobe.
Htio bih se malo izdrilati,nauciti pravila i razne taktike igrajuci protiv racunala pa se tek onda uputiti u firefight.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Igor »

Možemo zaigrati neku ratnu igru po tvom izboru preko Vassala,možemo i Memoir44,iako ne preporučujem,napravim dropbox folder gdje ćemo ostavljati fajlove sa svojim potezima,pošalji mi mail ako si zainteresiran.Blamiranje nije problem,tih trenutaka imamo i imali smo ih svi,tome nitko ne pridaje važnost.Pored toga imamo potrebu za jednim igračem koji bi vodio španjolsku u igri VQ koju je igrač revoltiran postupkom Ottomana napustio...tako da za blamažu nije problem :)
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la sadistiko »

Gdje igrate VQ i koliko često (na dnevnoj bazi ili češće/rjeđe)? Te što mi treba da bi igrao?
Baš bih volio naučiti VQ (pretpostavljam da se radi o VQ)
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Preporuka ratne igre za pocetnika

Post Postao/la Igor »

Da,radi se o Virgin Queen.Igramo preko vassala,svaki dan,evo već unazad godinu dana,brzinom od jedne-dvije karte na dan po igraču ,nekada i više ali nije pravilo.Potrebno je skinuti novu verziju vassala,zatim modul VQ,tijekom većine igara potreban je neki "dice roller" a također se radi i o kartama,te potrebna je registriracija na ACTS, a svoje poteze bilježiti preko vassala,snimiti - poslati ih u dropbox folder kako bi igrač koji je sljedeći na redu mogao prolaziti kroz poteze te snimiti svoje.
Prije igranja potrebno je pročitati rulbuk,naravno nitko ne očekuje poslije poznavanje svih detalja i greške su dobrodošle.

Uz jednu napomenu - iako vassal,cyberboard isl. servisi imaju vrijednu ulogu u učenju igara, rafiniranju razumjevanja pravila,prilika da se uči od daleko iskusnijih,samo igranje društvenih igara preko interneta potpuno ubijaju smisao igre,kretivnost i slijedom toga dobija se krivi dojam o igrama
Ako si zainteresiran ili te zanima još nešto pošalji mi svoj mail.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”