Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la ratnip »

juri006 je napisao/la: 02 stu 2022, 23:56 Nabavka s foruma :D
I super je doslo jer mi previse novaca dat za revised core set koji kao novo donosi samo mogucnost igranja do 4 igraca.

Pa nije baš.... revised core ti daje "puni" set za deckbuilding, ovdje dobiš samo pola, tj. ni spomena od deckbuildinga, a deckovi koje preporučuje su božesačuvaj (samo jedan lik je viable true solo a i taj će 99% krepat u zadnjem scenariju). :)

Savjet: ili bacati pare u ekspanzije, ili sleeve & proxy, jer inače će iskustvo biti kao da igraš RPG sa drvenom kuhačom. :P
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1634 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

Valsim je napisao/la: 03 stu 2022, 00:44 @juri006 Auf sad si se uvalio :D .
To ti je ko sekta, jedanput kad zakoračiš u to više nema povratka. A ciklusi se samo redaju. Ali što se tiče uvlačenja u radnju fenomenalna igra. Ta i Time Stories mi je nešto najbliže osjećaju kao da se zaista nalazim u tome i prolazim kroz ta zbivanja.
Da, zato sam se i uvalio jer mi se taj storytelling dio cini odlican, vec sam i narucio dva standalone scenarija 😄
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post:
Valsim
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1634 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

ratnip je napisao/la: 03 stu 2022, 07:20
juri006 je napisao/la: 02 stu 2022, 23:56 Nabavka s foruma :D
I super je doslo jer mi previse novaca dat za revised core set koji kao novo donosi samo mogucnost igranja do 4 igraca.

Pa nije baš.... revised core ti daje "puni" set za deckbuilding, ovdje dobiš samo pola, tj. ni spomena od deckbuildinga, a deckovi koje preporučuje su božesačuvaj (samo jedan lik je viable true solo a i taj će 99% krepat u zadnjem scenariju). :)

Savjet: ili bacati pare u ekspanzije, ili sleeve & proxy, jer inače će iskustvo biti kao da igraš RPG sa drvenom kuhačom. :P
Da, i to sam vec gledao, koliko mo se cini Dunwich Legacy investigators ekspanzija je dosta hvaljena da ima dobre player karte tako da ce i to vjerojatno doci na red za nabavku 😄
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la smurfORnot »

Meni je Arkham bio ok, ali nekako fiddly i dosta vremena sam proveo pretražujući forume vezano oko interakcije karata i scenarije, pa ono...s jedne strane dobro iskustvo, s druge lagano frustrirajuće. Naravno, cijena FFG LCG-ova je jako velik minus, ajde, malo je bolja s ovim novim box setovima no i dalje je poprilično paprena kad se pogleda jedan cycle.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la ratnip »

juri006 je napisao/la: 03 stu 2022, 07:45
ratnip je napisao/la: 03 stu 2022, 07:20
juri006 je napisao/la: 02 stu 2022, 23:56 Nabavka s foruma :D
I super je doslo jer mi previse novaca dat za revised core set koji kao novo donosi samo mogucnost igranja do 4 igraca.

Pa nije baš.... revised core ti daje "puni" set za deckbuilding, ovdje dobiš samo pola, tj. ni spomena od deckbuildinga, a deckovi koje preporučuje su božesačuvaj (samo jedan lik je viable true solo a i taj će 99% krepat u zadnjem scenariju). :)

Savjet: ili bacati pare u ekspanzije, ili sleeve & proxy, jer inače će iskustvo biti kao da igraš RPG sa drvenom kuhačom. :P
Da, i to sam vec gledao, koliko mo se cini Dunwich Legacy investigators ekspanzija je dosta hvaljena da ima dobre player karte tako da ce i to vjerojatno doci na red za nabavku 😄
Dunwich pomaže, ali već 10-ak proxyanih karata je nebo i zemlja.

Inače na ArkhamDB.com ima jako puno dobrih beginner deckova (npr. structure series decks) koji su daleko bolji od onih koje FFG predlaže. Iskreno ja ne bih ni pokusavao igrati sa original core starter deckovima jer je užasno frustrirajuće, osim eventualno za učenje kako igra radi. To je tipična old school FFG svinjarija, da ti se čini da si kupio "osnovnu igru" a zapravo ti prodaju demo proizvod koji te brzo natjera da kupuješ još i još... :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
juri006dendarii42
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1634 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

@ratnip a da li su za easy mode igranje dovoljni investigatori iz core seta?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dendarii42 »

juri006 je napisao/la: 03 stu 2022, 10:35 @ratnip a da li su za easy mode igranje dovoljni investigatori iz core seta?
Nisu. 3. misija će te uništit. Ja sam ju uspo dobit tek nakon što sam nabavio Dunwich.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
juri006
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 244
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la ratnip »

juri006 je napisao/la: 03 stu 2022, 10:35 @ratnip a da li su za easy mode igranje dovoljni investigatori iz core seta?
Easy zapravo nije baš Easy... to je nekako defaultna razina. Mislim da nema smisla igrati na ničem težem od tog, čak ni sa većim deck poolom.

Što se investigatora tiče jedino Roland Banks ima šanse za solo igru. Za parove treba složiti jednog za fajt i jednog za clues, tako da Roland + Daisy ok rade, a Agnes + Wendy su super za malo bolje skužiti kako igra funkcionira. Skids je neupotrebljiv bez ekspanzija, njega treba izbjegavati.

Btw igra je fail-forward princip, tako da se zapravo može guštati čak i kad "ne ide", a zadnji scenarij je ionako dizajniran da bude gotovo nemoguć. Tu je sad više pitanje tolerancije na mazohizam, jer sa šugavim deckovima bude puno vjerojatnije da onih nekoliko ključnih karata bude skroz na dnu špila - zato i spominjem proxyje, to je čista stvar vjerojatnosti i stastike - nije svejedno da li Guardian u scenarij ulijeće sa tri karte oružja ili sa šest. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
juri006dendarii42
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1634 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

dendarii42 je napisao/la: 03 stu 2022, 11:12
juri006 je napisao/la: 03 stu 2022, 10:35 @ratnip a da li su za easy mode igranje dovoljni investigatori iz core seta?
Nisu. 3. misija će te uništit. Ja sam ju uspo dobit tek nakon što sam nabavio Dunwich.
Hm, nije im to bas neka fora da ti prodaju tako osnovnu igru za koju trebas poslije kupiti dodatke da bi mogao zavrsiti osnovnu igru. Al nema veze, uvijek mogu modificirati chaos/token bag u super easy mode 😁
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1634 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

ratnip je napisao/la: 03 stu 2022, 11:21
juri006 je napisao/la: 03 stu 2022, 10:35 @ratnip a da li su za easy mode igranje dovoljni investigatori iz core seta?
Easy zapravo nije baš Easy... to je nekako defaultna razina. Mislim da nema smisla igrati na ničem težem od tog, čak ni sa većim deck poolom.

Što se investigatora tiče jedino Roland Banks ima šanse za solo igru. Za parove treba složiti jednog za fajt i jednog za clues, tako da Roland + Daisy ok rade, a Agnes + Wendy su super za malo bolje skužiti kako igra funkcionira. Skids je neupotrebljiv bez ekspanzija, njega treba izbjegavati.

Btw igra je fail-forward princip, tako da se zapravo može guštati čak i kad "ne ide", a zadnji scenarij je ionako dizajniran da bude gotovo nemoguć. Tu je sad više pitanje tolerancije na mazohizam, jer sa šugavim deckovima bude puno vjerojatnije da onih nekoliko ključnih karata bude skroz na dnu špila - zato i spominjem proxyje, to je čista stvar vjerojatnosti i stastike - nije svejedno da li Guardian u scenarij ulijeće sa tri karte oružja ili sa šest. :)
Super, hvala na savjetima!
A sto znaci ovo proxy karte sto spominjes? :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”