Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Light gaming u Koloniji

Post Postao/la sadistiko »

Dam Dam i ja se ipak nismo uspjeli strpjeti do utorka :lol:
Sinoć smo se ipak malo zaigrali i to na male karte ;-)

Prva igra: Thurn und Taxis

slika

Igra broj 5 na našoj top listi.
Omiljena od samog početka, ova igra je uvijek dobro došla na stol u društvu s kojim obično igram. Dam Dam se brzo ušaltao i nakon što je sve skužio vrlo brzo je počeo preopasno brati sve žive bodove na ploči. Poštanski uredi su nicali po Njemačkoj kao gljive poslije kiše! Moj odgovor se dosta dugo čekao ali i dočekao, negdje oko 3/4 igre uspio sam postaviti poštanske urede u sve i jednu pokrajnu na karti i dobiti ogromne bodove, a uz to zatvoriti i neke provincije gdje mi je falio po jedan ured, tako da je prevaga u moju stranu došla jako naglo i šokantno za Dam Dama. Do kraja igre se on pokušao oporaviti i nije mu uopće puno ni falilo. Moja jedina šansa je bila da što prije završim igru dok je njemu ostalo par neiskorištenih kućica koje su presudile u moju korist.

slika

Konačni rezultat:
Sadistiko: 29
Dam Dam: 28

=============================================

Druga igra: Stone Age

slika

Igra broj 4 na našoj top listi. Sve više omiljena (možda samo zato što nam je trenutno nova) - vrijeme će pokazati.
Dam Dam je htio još jedan Thurn und Taxis, ali sam ga nagovorio da probamo još koju drugu igru. Onda je on odabrao Stone Age. Kako Stone Age možda može isprva izgledati dosta komplicirana igra, već nakon prvog odigranog kruga sve je jasno. Krenuli smo opako. Civilizacijske karte su se kupovale masovno, dok smo hrane imali tek da preživimo ;-) . Do kraja igre smo bili stvarno skroz izjednačeni i presudilo je samo to što sam ja uspio uhvatiti malo bolje civilizacijske karte. Ali stvarno, za dlaku (ako gledamo da se radi o kvadriranju i množenju bodova). Na kraju je rezultat izgledao ovako.

Konačni rezultat:
Sadistiko: 178
Dam Dam: 172

To je sve za danas, do slušanja do utorka :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
burazIgor
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Krki na igranju Village Inn-a

Post Postao/la sadistiko »

...ili možda nije sve do utorka rofl
Hehehe, ovaj tjedan je baš plodan što se tiče igranja.
Kako nam je jučer navečer došao prijatelj Krki da mu nešto isprintamo tako je ostao na igranju s nama. :lol:

slika

Nakon malo biranja između ponuđenih igara, prvo je na stol legla Village + Village Inn.
Krkiju smo ukratko objasnili kako se igra Village što je on već kao iskusni igrač vrlo brzo pohvatao :-)
Za sve nas sam ukratko pročitao pravila za Village Inn. Stvarno malo pravila, ali puno toga za igru.
Nove karte (likovi iz birtije) donose puno toga u igru, pa čak ima i dijelova s intrigom, gdje možeš drugima podvaljivati (prvo što samu kartu koju bi drugi trebali možeš baciti na dno kupa, a postoje i neke druge kojima možeš malo naštetiti drugima). Kako smo navikli na, inače, vrlo plahi Village, čak je i moja Marina bila zadovoljna s novim mogućnostima (inače ona ne voli podvale i ratovanja). Mislim da će na ovaj način i ova igra biti prihvatljivija za Bugu kad nam opet dođe. ;-) S druge strane primjetili smo da nam se igranje produžilo s nekih sat i pol na preko dva sata. Dobro, možda je u pitanju pošto smo igrali prvi put pa smo morali neke karte proučavati u pravilima jer nisu odmah jasne što donose igraču. Opet s treće strane, imali smo puuuno manje bodova nego inače, što će, mislim si, reći da samo nismo dobro prilagodili igru prema novim likovima koji donose brdo bodova na kraju igre ako odigraš onako kako oni to traže (npr, imaš što više ljudi u kronikama, ili što više preostalih živih ljudi na ploči i sl.).
Bilo je napeto do samog kraja, i izgledalo je da Krki vodi, ali sam na kraju ipak ja pobrao vrhnje. Ajde da i ja jednom pobjedim u Villageu. :D Krki i Marina na samo bod razlike, s time da ju je Krki prešao za taj bod pomoću svoje karte koju je imao za sam kraj igre!

Konačni bodovi:
1. Sadistiko 49
2. Krki 35
3. Marina 34
4. Luka 29

Nakon što smo Luku sterali na spavanje pošto je već bila skoro pa ponoć, uhvatili smo se Lords of Waterdeepa.

slika

Igrali smo samo osnovnu igru jer mi se nije dalo miješati sve karte, a i Krkiju je ovo bilo prvi puta pa da ga ne preopteretimo za prvi put. I ovu igru je Krki vrlo brzo pohvatao tako da je ubrzo krenulo lovatanje za bodovima. Krki je opako krenuo i počeo napredovati dok smo Marina i ja imali loš start. :-)
Napokon smo i mi krenuli i cijelo vrijeme smo bili bok uz bok. Ovo je bilo prvi puta u našoj povijesti da su u igri bili i Ambasador i Poručnik. Mislio sam kad sam dobio Poručnika da je to gotovo pa sigurna pobjeda u igri, ali izgleda ipak nije (i drago mi je radi toga, inače bi uvijek pobijedio onaj tko ga se dočepa). Dobro, došao je tek u 7. krugu, ali svejedno, jedna više akcija puno znači.
Na kraju je situacija izgledala ovako:

1. Marina 135
2. Sadistiko 130
3. Krki 121

Neću sad reći, čujemo se u utorak, ko zna, možda bude još kakve igre i prije :hepihepi
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
buraz
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

I naravno. Još dvije partije danas. Jedan Cash-a-Cach i jedan Dominion. Nisu neke igre, ali se broji da se nešto igralo. Ko zna kad će opet biti ovako plodan tjedan s toliko igranja? :-(
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Stone Age 2 u 4

Post Postao/la sadistiko »

Utorak, 11.11.2014. 21 sat
Voćarska 9

Danas je bilo jako upitno da li će se uopće igrati. Moj mlađi sin je pokupio valjda sve moguće bolesti u vrtiću, a i ostali su nešto sve zauzeti pa se jedva skupilo 3 + 1 ljudova.
Stugli su Krki, Dam Dam i njegov posinak Roko.
Kako smo se bili i dogovorili uzeli smo jedan light naslov: Stone Age i krenuli s igranjem.
Dobro, nismo odmah krenuli. Prvo je trebalo objasniti pravila. Tu je pomogao i Dam Dam pošto je on već igrao igru u prošli četvrtak.

slika

Dam Dam je znao što radi i uhvatio je svaku priliku kako bi nakupio hrpetinu kartica, ali i koliba. Ja se nekako nisam baš snašao danas. Krki i Roko su više odrađivali posao da odigraju sve ispravno. Kako to bude kod djece, njima je bitnije da imaju nešto što je opipljivo, pa je Roko nakupio hrpetinu drveta i ostalih resursa dok je zanemario kartice koje na kraju donose najviše bodova. Nije da mu to nije napomenuto u par navrata.
Iako smo igrali samo Stone Age, potrošili smo stvarno dosta vremena. Skoro dva i pol sata.

Konačni rezultat:
1. Dam Dam 247
2. Sadistiko 144
3. Krki 97
4. Roko 78

Toliko za ovaj put.
Sljedeće igranje na Infogameru u petak ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
buraz
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Wrath of Ashardalon i Orlići uz Stone Age

Post Postao/la sadistiko »

U utorak nismo imali igranje radi frke s mojim mlađim klincom Franom jer smo morali na kraju i u bolnicu na pretrage i svašta nešto. Nikako da potpuno ozdravi već 3 tjedna :-(
Pa smo cijelu stvar odgodili. Dobro je to da je Frane dobro. Istina da sad opet kašlje kao tuberan, a valjda će i to više proći majku mu.
U zadnje vrijeme ne pišem više izvještaje kad se igramo petkom ili subotom u obiteljskom okruženju, ali ovaj puta imamo novost.

U petak smo Luka i ja išli probati D&D Warth of Ashardalon, pa nam se ipak priključila i Marina pošto se Frane probudio iz sna (opet zakurio a nije htio popiti sirum). Nakon što je popio sirup odmah je bio bolje, a kad je vidio što igramo i kakvih lijepih figurica imamo bio je još i bolje ;-)
Tako je on stvorio cijeli dio tamnice samo za sebe i svoja čudovišta :-)

slika

Tako da smo znali da ćemo svi morati biti dugo budni pa se onda i ona priključila da nam pomogne u probijanju kroz tamnice. Luka je bio lopov, ja borac (mala al opasna patuljkica), dok je Marina bila cleric.

slika

Borba je dosta potrajala jer smo zaboravili i što nam je cilj (ubiti 12 zlikovaca ;-) ), a mi ih utamanili 15 kad sam se sjetio provjeriti što nam je uopće cilj. Uglavnom, ja sam i zaginuo pred kraj igre pa su stvar spasili Luka i Marina. Kad savladamo do kraja pravila i sve mogućnosti naših heroja igra bi mogla biti dosta zanimljiva.

Bilo je nešto i u subotu.
Jučer su nam bili prijatelji koji nam dođu u goste samo jednom godišnje (a možda će se to sad malo promijeniti ;-) )
Naime, nakon malo jela i pokojeg koktelćića pitam ja njih jesu za to da probaju kakvu igru. Njima je odmah palo na pamet poker u skidanje rofl Pa da se nisu dosta dobro obukli :D
Ponudim im Stone Age, Lords of Waterdeep, Alhambra ili Village + Inn. Ivana je bila više za Village, a Milan za Stone Age. Na kraju vele oni, idemo redom od početka povijesti i odaberu Stone Age.
Nakon kratkog upoznavanja s igrom krenemo mi.
Kako to biva kad se igraš dok su djeca budna, non stop nas je Frane zafrkavao. Njihova kćer Heda (taman malo starija od našeg Luke) se s njime zabavljala u drugoj sobi, dok se Frane stalno selio sim pa tam.
U jednom trenutku su Heda i Luka zaigrali Warth of Ashardalon ali nije to baš imalo perspektivu jer su pravila ipak malo preopširna da bi oni to sami mogli igrati, a i Heda se još nije navikla igrati društvene igre pa joj je to vjerojatno bilo malo previše za početak.
Vratimo se mi na Stone Age. U kuhinji (gdje obično igramo) se odvijala borba kako prehraniti svoju obitelj.

slika

Milan je bio od početka proračunat i čapao je sve najbolje karte čim su se pojavljivale bez obzira na cijenu. Ivana i ja smo se dosta borili s igrom. Kad te ne ide kocka onda te ne ide.
Uglavnom na kraju je poredak bio sljedeći:

1. Milan 155
2. Marina 148
3. Sadistiko 145
4. Ivana 130

I tako smo uveli još jednu obitelj u svijet modernih igara. Mislim da je pogotovo Ivana bila oduševljena igrom. Razbili smo još jedan mit o tome da društvena igra mora biti igranje s kockom i kretanjem pijuna u krug do u nedogled :-)
Njima je čak palo na pamet da si kupe neku igru za skijanje jer će ići negdje gdje navečer nemaš kuda nego biti u svojoj kolibi i čekati jutro. :-) Tu sam im odmah preporučio K2 ili Everest igre da imaju nešto tematski :mrgreen:
Ivana je na odlasku pitala je li igramo opet sutra :-) ako ne to onda bar drugi tjedan :-)
Baš mi je drago kad se ljudi tako obraduju našim igrama, odmah imam volju nastaviti i dalje ovo što radim.

Eto, na kraju je ipak ispao malo duži izvještaj, a imao sam namjeru napisati samo kratki osvrt. Još nas danas čeka punac, pa moramo i njega zadovoljiti s nekom igrom nakon ručka, to je već tradicija ;-)
Pozdrav svima i oprostite na tolikom raspisivanju :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
burazroninIgorfeenuxmadoValsim
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Evo samo da dopunim da smo još jučer odigrali jednu partiju Tikala i The Big Time!
Deda Dragec nas je razbio u Tikalu mada mu je bilo prvi put, a u The Big Time! je tek briljirao. Očito njegov dan :-)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
buraz
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Danas počeo s pripremom plakata za naš DDI pa sam si poslikao ovo kao možebitnu sliku za plakat. Moja skromna kolekcija ;-)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Shich
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 575
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 215 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Noghri »

Meni nije jasno kako tebe zena jos nije ubila... :D :D :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

hehhe, uvijek joj ponudim neku dobru igru za njen ukus pa se onda smiluje ;-)
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 575
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 215 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Noghri »

Hehehehe

Ako ovako nastavis morat ces nudit zlato u zamjenu :D
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”