Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 556
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la frle »

slika
Nisam kupio nego osvojio preko BGG, došao prvi dio velike nagrade od Crash Games igri :)
I došla mi nova deluxe ekspanzija za Star Wars LCG - Between the Shadows. U toj ekspanziji se dobije prvenstveno Jedi i Scum karte
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3588
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Shich »

Kaj si i ti osvojio Pay Dirt? :)

Ja još iščekujem svoj primjerak. Prošlo je bez carine?
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 556
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la frle »

Jesam :)
Poslali su mi iz Njemačke ovaj paket pa nisu carinili, ali drugi dio dolazi iz USA pa mi možda njega ocarine, ali su manje igre pa se nadam da neće :P
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3588
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Shich »

Meni Pay Dirt dolazi iz SAD-a... :(
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la JobotBobica »

Tko više pamti sa čime sam se hvalio...

Netrunner se ne isplati spominjati, jer kao dobar ovisnik ja kupi što oni izbace.

Prije par mjeseci su stigli Battle of the Five Armies koja je taman između :thumbs i :bravo
Lost Legay koji je fora verzija Love Lettera, možda čak i boja verzija tog dizajna.

Pa je negdje prije par tjedana Gloom (konačno) našao put u moju kuću. A nedugo nakon toga mu se pridružio i Guillotine.

Prošli vikend sam popustio i uzeo Lords of Waterdeep, a kad sam već bio u prilici pala je i ekspanzija. Žena me nije ubila :thumbs
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vatanen »

Among the Stars i Race for the Galaxy upotpunili su svemirski odjel i deficitarnu skupinu brzih igara za dvoje, a Village Inn je baznu igru iz vrlo dobre pretvorio u fantastičnu.

Uz Village sam intimno vezan kao dragi poklon i jednu od prvih modernih igara u kolekciji, vizualno uvijek predivnu za gledanje, s inovativnom mehanikom koja se, doduše, u vanilli svede samo na još jedan resurs, ali ekspanzija me dovela u stanje egzaltacije - ne znam zašto sam toliko dugo odgađao kupnju. Izvanredno je kako s toliko malo novoga podari smisao i često zanemarenim akcijama iz osnovne igre - tek sada rađanje postaje, primjerice, vrlo bitno. Kartice su upravo fenomenalne - tematski i dinamički. Igra sada omogućuje razmjernu specijalizaciju kao validnu taktiku (što je iznimno rijetko u redovno "sve po malo" euro igrama), izbori postaju napetiji i širi, ali i dalje ne paralizirajući. Nizovi različitih međusobno povezanih akcija (interlocking) stvaraju osjećaj zadovoljstva, ali teško da se može izdvojiti kombinacija koja uvijek pobjeđuje (za vanillu bilo je tu raznih polemika - od putovanje + market, do crkva ili politika + market...) - sada je posve ispravno računati na dobru kartu (tj. ulagati u potragu za njom), moguće se spasiti iz loše situacije i od sredine igre, valorizira se i "sakupljačka taktika" pa kockice i resursi na kraju igre mogu dati važne bodove. Nakon vjerojatno oko 100 partija bazne igre u kojoj me redovito pobjeđivala s golemom razlikom, draga i ja sinoć smo prvu partiju završili 54 : 53 u moju korist, a drugu je dobila s oko 5-6 bodova razlike. Izvanredno.

Uglavnom, jedan u osnovi wargamer i povremeno trešer (isključivo tematski, SF zainteresiran), potpuno je zatravljen jednom malom euro ekspanzijom i smatra da si je svaki igrač Villagea, ili bilo kojeg sličnog eura (a koji je ranije mislio da je Village bezveze) "duguje". 5+
Za mene je ovakav Village instant prešišao (barem za sada) i Vinhos, koji sam smatrao jedinim smislenim eurom, dovoljno kompleksnim i tematskim da uopće bude interesantan iz ovog žanra/podžanra (čisto ilustracije radi - Puerto Rico smatram odavno prevladanom igrom kojoj sve zasluge treba priznati i pospremiti je duboko u ropotarnicu povijesti, a recimo Tzolkin ne bih ni pogledao... s rondelom se već da raditi)....
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
madcow1982
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 335
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 236 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

Ulovio preko njuškala za siću. Savršeno očuvana, stara preko 25 godina. Kćeri je postala jedna od omiljenih, jer pruža puno "backstabbing" zabave. Odličan filler.

slika
Yield
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 13 sij 2013, 14:59
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Yield »

Frednica iz Engleske konacno dofurala nove stvari....bilo mi je dosadno pa sam napravio i kalup za kutije :)

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Yield za post:
dado
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Marijan »

Budući da su sve moje igre više na heavy stranu odlučio sam kupiti neku lakšu igru pa sam se odšetao do citya i uzeo Splendor iz Mullera. Igra mi izgleda dosta zabavno i lako objašnjiva, nadam se da će tako i biti :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3608 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Ma da. Ja probao u Puli i mogu reći da mi se baš svidjela. A nije neki brain burner. Ali nije baš da je totalno light.
Daj reci koliko si pljunuo.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”