Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la joezg »

Mislim da vam se potkrala jedna greška. Grande worker ne daje bonus, ako je polje s bonusom već zauzeto. Njegova jedina prednost je da može odigrati akciju koja je već zauzeta (str. 5).
Meni se igra svidjela, iako mi se čini da dosta sreće ima u izvlačenju karata. Ja sam, recimo, imao skupo crno vino i trebao mi je order za njega. Prvu kartu koju sam izvukao je bio order za jedno skupo crno vino. To je sigurno puno utjecalo na moju pobjedu.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

joezg je napisao/la:Mislim da vam se potkrala jedna greška. Grande worker ne daje bonus, ako je polje s bonusom već zauzeto. Njegova jedina prednost je da može odigrati akciju koja je već zauzeta (str. 5).
Meni se igra svidjela, iako mi se čini da dosta sreće ima u izvlačenju karata. Ja sam, recimo, imao skupo crno vino i trebao mi je order za njega. Prvu kartu koju sam izvukao je bio order za jedno skupo crno vino. To je sigurno puno utjecalo na moju pobjedu.
Hmm ne bih se složio.
Kaže ovako:
"Ako postaviš svog grande radnika na zauzeto akcijsko polje, ne dobivaš bonus na tom polju".
Što smo mi protumačili, ako ga staviš na neko polje koje nije bonus, a nije zauzeto onda imaš i bonus.
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la joezg »

Nije mi jasno kako iz citirane rečenice dođeš do navedenog zaključka.
Ako ne staviš grande workera na polje s bonusom, on ne može dobiti bonus ni na koji način jer kako piše u pravilima: grande worker slijedi pravila za obične workere uz jedno posebno svojstvo. Posebno svojstvo je definirano kao mogućnost stavljanja grandea na već zauzetu AKCIJU uz ograničenje da ne može dobiti bonus, ako ga staviš na zauzetu akciju. U primjeru čak piše da ga se ne stavlja na polje nego na art od akcije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Ahaa, onda je sve jasno.
Hvala na pojašnjenju!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
joezg
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Formula D u 7 i 7Wonders

Post Postao/la sadistiko »

27.1.2015. 21 sat
Voćarska 9, Petrinja

Utorak, kao i svaki drugi, okupljanje samo ovaj puta u malo većem broju. Trebalo nas je biti čak 8 ali jedan se nije pojavio. Imali smo dva nova igrača.

Prisutni igrači:
1. Matta
2. Omron
3. Bety
4. Draž
5. Krki
6. Dam Dam
7. Sadistiko


slika

Pošto nas je bilo tako puno, nije bilo druge nego voziti Formula D koja je moguća za igranje do 10 igrača. Kako se nije pojavio još jedan igrač ja sam morao voziti sam, svi ostali su imali svog timskog kolegu.

slika

Za početak smo zaigrali Rocky Shores. Kako Bety (žena od Omrona) ne zna hrvatski, jučer sam morao objašnjavati pravila na engleskom :-) I inače se bune kako objašnjavam. Možete si misliti što su jučer mislili :-)

slika

Ova mala staza je idealna za naučiti kako igra funkcionira. Ali to ne znači da nije bilo žestoko već u tim prvim potezima igre ;-)
Iako je bila testna vožnja idemo s poretkom na stazi:

slika

Odmah smo krenuli na drugu stazu. Predložio sam Interlagos, poznatu F1 stazu.

slika

U utrci su se izdvojili Omron, Krki i Dam Dam koji su se odvojili već oko polovice utrke. Mi ostali smo se držali dosta skupa. Pred kraj su neki iskoristili propust u pravilima i izbili za koju poziciju naprijed.

slika

Kako neke stvari nisu baš definirane u pravilima, pronašli smo rupu u pravilima koje su neki iskoristili i na taj način pobijedili. Za ubuduće smo se dogovorili da više ne smijete prijeći iz jednog zavoja skroz preko drugog zavoja i zaraditi samo kaznene bodove na osnovu prelaza tog drugog zavoja. Od sada će takav igrač momentalno dobiti diskvalifikaciju.

Rezultat na kraju igre:

slika

Kako smo Formule završili nešto prije 0:00 ekipa se nije dala kući pa smo nabacili još jedan 7 Wonders za kraj.

slika

Kako su Formule relativno jednostavne, objašnjavanje 7 Wondersa na engleskom nije bilo baš lako. Draž nije htio igrati ali je ostao i pomagao Bety da svlada igru.

Rezultat na kraju igre:
1. Dam Dam 57
2. Krki 45
3. Bety 44
4. Matta 43
5. Omron 43
6. Ivo 42


I tako je prošlo još jedno igranje utorkom. Završili smo oko pola 2.
Još samo za kraj ovotjedna Top Lista:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
NuuqValsimburaz
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Nuuq »

Moraš, ili igrati, ili izbaciti taj Pandemic sa liste :) ne ide ovako :(

Live long and prosper.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Kad je frendov. Još u celofanu od prošle godine
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Nuuq
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Napokon Trough the Ages uživo

Post Postao/la sadistiko »

Samo da se ukratko.
NAPOKON SAM UŽIVO PROBAO Trough the Ages.
Nagovorio me moj frendić Dam Dam nakon što smo nabacili par partija na BGA online.

slika

Dam Dam razbija glavu u zadnjem potezu igre kako bi me prešao u bodovima.
Iako smo igrali samo simple igru igra je trajala punih 3 sata pošto se stvarno radi o zahtjevnoj igri. Moraš paziti na puno stvari da se odigra kako treba. Bilo je par propusta ali uglavnom smo do kraja igre već rutinski odrađivali poteze.
Igra je definitivno dobra jer moraš paziti na toliko stvari (barem od advanced verzije).
Igra je bila napeta i iako sam mislio da ću lako pobijediti s mojom kombinacijom Džingis Kana i konjanika, Dam Dam je stalno puhao za vrat i na kraju uspio sve navući na samo dva boda razlike.
Ipak sam uspio pobijediti za samo 2 boda. 165:163 :-)
Dakle, Mado i Valsime nemojte me više pitati da li prodajem igru. Ne prodajem :-P

Danas (3.2.2015.) smo Luka i ja išli ponovo oprobati sreću u Town Centru dok se završavao ručak.
Nije nas baš išlo, ali smo uspjeli završiti dosta dobro. Ja sam dominirao u novcima, a Luka (pametnije uloženo) u konačnim bodovima s apartmanima.

slika

Poderao me načisto 26:11 za njega.
Dogovorili revanš za večeras. Možda budem imao više sreće ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
Vatanenburaz
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Vatanen »

Ako netko ima volje naučiti putnika namjernika full verziji Through the Agesa (imam starije izdanje s nešto neuglednijim player boardovima, ali praktički isto), dakle kompletno s ratnim kartama i ostalim stvarima, u Igraonici bio bih zahvalan - za divno čudo i pored iskustava s wargaming rulebookovima ovo mi ne ide baš u glavu. Optimalno udvoje jer ću je tako većinom i igrati - nabavio sam je zahvaljujući Broloskom, ali je nekako ostala grozno zapostavljena na polici pa imam grižnju savjesti.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Ja isto još učim, ali ti mogu predložiti učenje preko BGA. Ovako mi je bilo puno jednostavnije malo vidjeti kako igra radi. Nažalost, uživo je puno teže voditi o svemu brigu, jer ima toliko toga što možeš zaboraviti/zeznuti.
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”