Dolac

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1261
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3387 puta
 pohvaljen: 2020 puta
Kontakt:

Dolac

Post Postao/la dado »

Inspiriran @grof ovom igrom https://boardgamegeek.com/boardgame/371 ... ge-croatia nedavno sam dobio ideju za igru o zagrebačkoj tržnici Dolac. :)

Radi se o jednostavnoj obiteljskoj igri u kojoj svojim pijunom hodamo po tržnici, skupljamo razne namirnice koje zatim dajemo da ispunimo narudžbe i skupimo setove koji nam multipliciraju osvojene bodove.

setup 1. plejtesta
slika

kraj igre 1. plejtesta
slika

1. plejtest je prošao prilično loše (previše vremena između poteza, općenito preduga igra - sat i pol) ali već sam u 2. partiji izbacio neke stvari i smanjio trajanje igre na oko sat vremena.

Sve je to još u početnoj fazi i pravila još nisu definirana ali otvorio sam temu prvenstveno kao poticaj meni da ne prestanem raditi na igri, a možda i netko drugi dobije kakvu ideju za igru vezanu uz neki dio HR (već imam neke ideje i za maraton lađa na Neretvi :D).
Tko zna, ako https://boardgamegeek.com/boardgame/371 ... ge-croatia bude uspješna možda jednog dana budemo imali cijeli serijal igara vezanih uz razne turističke lokacije i događaje u HR. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 4):
juri006grofZorzyedvinus
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8440
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la grof »

Odlično. I meni je ideja dalje razvijati te tematske hrvatske igre kao svojevrsne suvenire i širiti kod nas izdavaštvo modernih društvenih igara.

Kada krene novi forum, pozivam te @dado da prebaciš svoje igre u novi pod forum kada ga jednom složimo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la docich »

Nema ti smisla tako dobar prototip za 1 playtest

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1261
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3387 puta
 pohvaljen: 2020 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la dado »

docich je napisao/la: 08 kol 2023, 20:04 Nema ti smisla tako dobar prototip za 1 playtest

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
a znam al kad si ne mogu pomoći. :D
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8440
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la grof »

dado je napisao/la: 08 kol 2023, 20:11
docich je napisao/la: 08 kol 2023, 20:04 Nema ti smisla tako dobar prototip za 1 playtest

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
a znam al kad si ne mogu pomoći. :D
Ja te potpuno razumijem. Ti želiš odmah u prototip dovesti i temu, pa odmah vidiš kako ti se tematski uklapa. Dapače, zašto ne!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la docich »

dado je napisao/la:
docich je napisao/la: 08 kol 2023, 20:04 Nema ti smisla tako dobar prototip za 1 playtest

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
a znam al kad si ne mogu pomoći. :D
slikaslikaslika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Crojach
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 kol 2023, 12:22
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la Crojach »

Ovo izgleda jako fora :)

I ja imam problem da odmah želim da sve lijepo izgleda, ali meni je više zbog toga da radim nešto drugačije od programiranja pa kad malo ubacim boje i sve lijepo izgleda si fino mozak resetiram za posao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Crojach za post:
dado
TabulaTomato
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 tra 2020, 10:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Dolac

Post Postao/la TabulaTomato »

Sviđa mi se ideja i tema, grafika sa kišobranima/poljima mi je odlična :) Baš me zanima kako će se igra razviti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru TabulaTomato za post:
dado
Avatar
CovacMD
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 13 lis 2023, 23:45
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la CovacMD »

Super ideja ovo oko skupljanja namirnica, razmisljao isto o tako jednoj igri i znam koliko tesko sve skupa izbalansirat. Pogotovo cim vise toga. Sretno u razvoju.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru CovacMD za post:
dado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8440
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Dolac

Post Postao/la grof »

@dado jel ima kakvih novosti oko razvoja? Ako imaš kakva pravila i materijale, rado bih je i doma probao sa svojima. No, ako to još nije za opći playtest, razumijem. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”