SPOILERI!

Android: Netrunner LCG

Moderatori/ce: Vicko,Share,Broloski

Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Vicko »

Čita se, čita se, gleda se, gleda se. :)
Stvarno ima zabavnih stvari u ovom zadnjem. :) I, evo, pojavila se karta koja uništava hardware. :)
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Ma pojavila se karta koja daje agenda pointove O.o
Avatar
casedeck
Reactions:
Postovi: 84
Pridružen/a: 30 kol 2011, 13:06
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la casedeck »

Broloski je napisao/la:Opa, cijeli spoiler za trace amount.
Ajde neka barem netko komentira da čita ova moja esejistička djela pa da znam da li prdim u vjetar ili sam nekome interesantan :)
Link naravno: http://boardgamegeek.com/thread/907657/ ... ist/page/1
A pričekat ću da se pojave skenovi karata na cardgamedb.com prije komentiranja...

Inače da, samo nastavi pisati ovdje, ja čitam sve a sad se već osjećam i dovoljno iskusan da mogu početi "ozbiljnije" komentirati nove karte.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Pa krenimo onda :)
Vamp: Karta koju ćete automatski asocirati sa account siphoon i veoma su slične, no za razliku od svojeg polubrata(ipak je drugi faction) vamp je malo škakljiviji jer je destruktivniji za obje strane dok je siphoon krajnje jednostran. Vamp je veoma jasan. Stisni! Agresija na najjače. Runner lakše može dobiti novac, iskoristi to! Naravno najbolje je siphoon+vamp. Jedna jako simpatična karta koja će sigurno naći svoje mjesto.
Liberated account: ovo nije armitage na steroidima. Ovo je gore. Ova karta ne može čekati. NE SMIJE čekati. Armitage može. Na svu sreću gotov si ranije nego armitage. Visoka početna cijena se definitivno mora uzeti u obzir. Što se mene tiče igrao bih barem dvije.
Satelite Uplink: Meni podosta fora no nažalost zbog svoje cijene neće mi zamjeniti infiltration. Da ne pričamo da te najčešće zanima "baš ta karta".
E3: Čekam faq za ovo. Moglo bi biti jako simpa (criminalcima neće trebati strani icebreakeri iako dobro pašu uz special order) ili neefikasno. Osobno: ne previše vrijedno spomena.
Compromised: Jedino dobar ako misliš da se meta vrti oko traceova (smatram da je bolji od globalseca). Inače, naravno pass.
Notoriety: O ovome mogu previše pričati pa ću se odmah zaustaviti i reći dvije stvari. Puna potencijala. Odlična pri početku partije.
Snowball: U mojim očima ova karta ne može zamjeniti battering ram. Točka.
Dyson: Nemam što reći. Treba ti? Karta je dobra. Ne treba? Nema veze nije toliko dobra.
Encryption Protocol: Da bank job ne postoji ova karta bi bila mrak. Ovako nisam previše oduševljen. No zamislite si... Adonis za 4... Ili 5...
Sherlock 1.0: Ova karta po meni je izgurana od strane ichija. On nepovratno thrasha (možemo pričati je li to bolje ili nije, ja kažem da je) i čak ako se osjećaš dobro za trace omogućuje ti i to uz slasan brain dmg. Puno traceova brzo papa pare.
Sensei: Luda karta. Da bi funkcionirala najbolje treba malo pripreme (iceva prihe nje) i specifične karte (karte bez end the run subrutine) stoga je nestabilna. No čak i da uspijete to runner ga strga i vaša kula od karata se ruši. Koristiti na vlastiti rizik. Definitivno koristiti u H-Bu.
Big Brother: Odlično. No runner zna da mu se mogu dogoditi lošije stvari (closed acc i scorched) stoga ova karta tek postaje realna u trenutku kada daš tag na svom turnu. Stoga je karta dosta klimava i često možeš bolje iskoristiti tagove. Iako lako dovedeš runnera u stanje misli ( nema više smisla micati tagove). Tada NBN stvarno sjaji.
ChiLo: Sređuje problem: nije me briga, runnam pa maknem tag. Nije preskupa. Treba NBNu ovako nešto.
Power Grid: Po meni ne toliko dobra. Najčešće želiš maknuti programe a ne hardware. Možeš maknuti memoriju buhuhuhu. Igraš kada runner ima malo novaca nakon runna. Zasada nepotrebna.
Amazon: Informacije su moć korporacije. Ovako ih daješ za badava. Tek se isplati tamo negdje na trećem sloju. Ako ti trebaju pare onda nemaš ni tih 4 za platiti. Ako ti ne trebaju baš voliš svoje informacije. Sposobna je napraviti kulu od leda ali se pitam je li to svega toga vrijedno.
Executive retreat: Simpa. Daje ti oduška i vuče kada treba. Najbolje je planirati sa 7 karata u ruci, provjereno.
Freelancer: Nepotrebno. Zasad.
Toliko od mene u ove sitne sate :)
Avatar
casedeck
Reactions:
Postovi: 84
Pridružen/a: 30 kol 2011, 13:06
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la casedeck »

OK, ipak nisam odolio. Pomoglo je i što su se u spoiler threadu pojavili skenovi karata.

Neutralna agenda mi je odlična, čini se kao vrlo fleksibilna opcija za corp. Ne samo da scoreaš bodove, nego i isprazniš ruku - uz adekvatno planiranje, ovo može biti odličan potez i stvarno promijeniti stanje partije.
Čini mi se kao nešto što corp napravi kada je već sve postavljeno, i može si priuštiti nekoliko poteza koncentriranja na ekonomiju, igrajući samo karte povučene obaveznim draw-om ako odgovaraju u tom trenutku. A zatim, kada runner naleti na neki otprije postavljeni ICE i npr. dobije tag ili izgubi neke breakere, odjednom corp povlači tih dodatnih 5 karata i završava partiju (ili barem radi veliku prednost, u obliku scoreanja barem još jedne "teške" agende). Uglavnom, vrlo vrlo zanimljiva agenda, mislim da bilo koju partiju u kojoj se uspije izvršiti čini puno zanimljivijom.

Sensei - me like. Code gate snage 5 za 3 rez cost, i mijenja cijeli run nakon toga. Influence 1... Oh yeah!

Fetal AI - obaveznih 2 net damagea pri scoreanju znači da runnerov pristup može značiti i kraj partije (posebno uz prethodno namješten neki drugi damage dealing ICE), a steal cost u duhu Red Herrings upgradea je samo dodatni bonus koji znatno otežava planiranje runneru. Moguće najbolja agenda koju sam dosad vidio, i vrlo u duhu Jintekija - taj corp će namjerno navlačiti runnera na server, a jednom kada run krene održavat će mu sumnju da radi upravo ono što Jinteki corp želi.

Trick Of Light - yes please. Sviđa mi se što je influence cost 3, mislim da bi bez toga samo ova karta prilično snažno promijenila cijeli metagame.

Replicating Perfection - što reći. Izvrsni identity za Jinteki, vrlo zanimljivo kako izbor identity karte mijenja cijeli pristup deckbuildingu ali i stilu igranja u ovom slučaju.

Dyson Mem Chip - vrlo dobro pojačanje za runnera. Rješava neke probleme pri deckbuildingu, zato mi se najviše sviđa.

E3 Feedback Implants - zapravo vrlo situacijska, iako mi se na prvi pogled činila izuzetno snažna. Prema trenutnim saznanjima izgleda da jest self-activating tj. moguće je njome proći npr. Heimdall barrier za jedan klik i dva kredita. Istinski hardware mod jer mijenja neke icebreakere (i mislim da joj je to primarna svrha), ali istovremeno predstavlja rizično ulaganje za mjesta u decku (i potencijalno influence), što čini deckbuilding zanimljivim.

Encryption Protocol i nove regije su mi sve odlične. Amazon Industrial Zone se čini kao tipična Wayland karta za ICE fortress, i definitivno paše u tu strategiju, ali kada vidim influence cost 1... Vrlo zanimljivo za sve corpove, npr. omogućuje neke vrlo sneaky trap setupe (Jinteki would have a field day). Također, mogućnost da corp tim upgradeom relativno jeftino postavi nekoliko jakih ICE-eva koje runner vidi, onda instalacijom karte u server ukloni upgrade i odmah stavi još jedan face-down ice na vrh... "Bwa-ha-ha" i sve to, jel'.

Još jedna stvar - za ljude koji nisu čitali cijeli spoiler thread, u njemu je naveden link na vrlo zgodan online deck builder, evo ga tu još jednom: http://asmor.com/anr/
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3898
Ovaj snitch je nešto predobro!
A ima tu svega interesantnoga... Igra postaje sve bolja i bolja
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: SPOILERI!

Post Postao/la thegrey »

pretvaras se u CCGovca :D
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Za one koji nisu tu od samog početka, tamo negdje pri izlasku netrunnera bile su spoilane dvije karte. Jedna je project beale, agende ista kao i braintrust samo što ne smanjuje cost nego vrijedi jedan extra agenda point (psyhographics postaje dosta privlačniji). Druga je data hound, nbnov ice. 1cost 1strength sentry jedna subrutina koja kaze trace 4(ako se ne varam) i onda koliko je jaci trace od linka toliko karata pogledaš s vrha runnerova decka, jednu discardas ostale rasporedis.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Krivo sam rekao. Data hound ima strength 2 a trace je isto toliko.
A svjeze sa bgga je sljedece:
Uroboros
5 cost
Ne zna se strength
-trace 4 runner can not run this turn
-trace 4 end the run

Onda oversight ai, operacija od waylanda koja košta jedan i reza jedan ajs (priority) ali mu nešto napravi.

Za kraj deus Ex
Icebreaker shaper
3 cost
10 strength
Thrash: break any amount of ap ice subrutines (anti personel- sve što radi dmg)
Thrash: prevent any amount of net dmg
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Ovdje možete naći cijeli spoiler http://www.boardgamegeek.com/thread/927 ... te-spoiler
Ima strašnih stvari koje će potresti metu do temelja. Criminalci su dobili kartu koja derezza ice. Baj baj tollbooth i archer. Stvarno ima svega, napisati ću što mislim kad nađem vremena :D
Odgovori

Natrag na “Android: Netrunner LCG”