Fish Clash - ribe Jadrana

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la edvinus »

Evo što sam upecao na Interliberu. Igra s kartama na kojima su prikazane riblje vrste Jadrana i njihove karakteristike.

slika

Podsjetila me na Wingspan pa sam se ponadao da bi mogla biti dobra. Karte su lijepe i edukativne, ali sama igrivost nažalost nije baš nešto. Ima elemente modernih igara, ali previše je nasumična i igrači zapravo ne donose puno odluka u igri. Šteta, jer je super ideja staviti ribe Jadrana na karte. :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 10):
realukajuri006ValsimdadoPapaversadistikokockicagrofmadoChupka
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8442
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la grof »

Mislim da sam to vidio u Grafoprintovoj tiskari kada sam bio na sastanku za svoj Bon Voyage. Na oko mi je dobro djelovala, ali eto @edvinus veli da je previše nasumična. Šteta.

EDIT: Usput, daj nabaci malo koja su pravila au igri ili pofotkaj pravila ako nisu velika.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1250
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1193 puta
 pohvaljen: 922 puta
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la Antomon »

Ovo je pobudilo nostalgiju.

Mene na prvu podsjeća na kartaške igre koje sam igrao kao klinac, one kamo su bile podaci o automobilima, avionima ili sl., na karti su bila 4 podataka npr. najveća brzina, težina vozila, ubrzanje pa si rekao jednu od statistika sa karte i tko ima već broj taj uzmi obje karte dok jedan igrač ne ostane bez karata u svom špilu.

Koliko je to različito od te igre ?

https://www.grafika-grafoprint.hr/portf ... automobili
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
edvinus
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8442
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la grof »

Ne znam, ali sam na fejsu od igre našao upravo spomen na te igre s autima od samog autora. To ih je, kažu inspiriralo.
Moguće da igra onda sliči na to?

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Antomonedvinus
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
i-one
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 stu 2011, 12:58
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 12 puta
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la i-one »

Ja sam bio angažiran kao illustrator i grafički dizajner. Igra je uistinu jednostavna i nadahnuta autićima. Namijenjena klincima koji igraju UNO. I stvarno je za to jako pogođena. Izuzetno jednostavna pravila, nauči se u 2 minute i onda ide ribolov na plaži. Prilikom bacanja karte odrediš koja je karakteristika adut za to bacanje ako je na tebi red, ako ostali koji bacaju poslije tebe imaju u tom segmentu slabije statove nosiš štih... ima nekih izuzetaka sa "supermoćima", ali u osnovi to je to. Quick and fun.
Ovi su korisnici zahvalili autoru i-one za post (ukupno 8):
grofrealukaedvinussadistikodadomadoAntomonkockica
http://robodice.wordpress.com/

slika

By faith we understand that the worlds have been framed by the word of God, so that what is seen hath not been made out of things which appear.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8442
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la grof »

Super. Hvala ti na objašnjenjima. Vidim da se prodaje u Hoću knjigu i na još nekim shopovima.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la edvinus »

Antomon je napisao/la: 12 stu 2022, 23:09 Mene na prvu podsjeća na kartaške igre koje sam igrao kao klinac, one kamo su bile podaci o automobilima, avionima ili sl., na karti su bila 4 podataka npr. najveća brzina, težina vozila, ubrzanje pa si rekao jednu od statistika sa karte i tko ima već broj taj uzmi obje karte dok jedan igrač ne ostane bez karata u svom špilu.

Koliko je to različito od te igre ?
Zapravo je vrlo slično, frend kojem sam pokazao Fish Clash je odmah rekao da je isti kao ta dječja igra s autima.

Osnovna varijanta Fish Clasha se igra tako da se špil podijeli na jednake dijelove igračima, i svaki igrač dobije svoj špil (koji stoji ispred njega na stolu - igrači ne dobiju karte u ruku). Igrač koji je na redu uzme kartu s vrha špila, i jedina odluka koju donosi je da odabere jednu od karakteristika ribe. Ostali igrači sad pokazuju prvu kartu s vrha svog špila (dakle, ne donose nikakvu odluku), i čija riba je jača u odabranoj karakteristici, taj osvaja sve odigrane karte. Zatim sljedeći igrač bira karakteristiku, i igra se nastavlja sve dok se ne potroše špilovi. Pobjednik je onaj koji prikupi najviše karata tj. osvoji najviše rundi.

Postoji i naprednija varijanta i tu sam vidio neki element modernih igara. Neke karte imaju dodatne ikone koji nose "supermoći". Jedna supermoć ti daje da zamijeniš kartu s protivnikom, druga da promijeniš karakteristiku u kojoj se natječete, treća da izvučeš dvije karte s vrha špila i odabereš bolju, i četvrta da ti budeš prvi igrač u sljedećem krugu.

Te moći malo dižu igru, ali nažalost ne dovoljno za prolaznu ocjenu. Mislim da bi igra bila bolja kad bi igrači imali više karata u ruci, pa bi mogli birati koju kartu žele odigrati, koju eventualno žrtvovati i slično.

Drago mi je da domaći izdavači i autori izdaju igre, igra stvarno lijepo izgleda i odlična je ideja, ali volio bih da je bolja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 5):
grofsadistikodadoAntomonkockica
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8442
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la grof »

Naravno. To ohrabruje domaće izdavače. Mi krećemo s Bon Voyageom tamo s početkom iduće godine. Otvaram obrt i ide se polako u produkciju. Vjerujem da će interesa biti s više strana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 5):
edvinussadistikoVorkosiganit's mekockica
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la edvinus »

grof je napisao/la: 13 stu 2022, 10:22 Naravno. To ohrabruje domaće izdavače. Mi krećemo s Bon Voyageom tamo s početkom iduće godine. Otvaram obrt i ide se polako u produkciju. Vjerujem da će interesa biti s više strana.
Što drugo reći, nego poželjeti vam bon voyage.
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 2):
grofrealuka
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Fish Clash - ribe Jadrana

Post Postao/la kockica »

grof je napisao/la: 13 stu 2022, 10:22 Naravno. To ohrabruje domaće izdavače. Mi krećemo s Bon Voyageom tamo s početkom iduće godine. Otvaram obrt i ide se polako u produkciju. Vjerujem da će interesa biti s više strana.
Jedino me bode ono TrakošČan pa se nadam da budete ispraviti :)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”