The Settlers of Catan

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1593 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la grof »

Da, to je logičnije. Catan se može nabaviti u Muelleru ili u Carti. Znalo ga je biti i u Intersparu, ali već ga jedno dulje vrijeme nisam vidio
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la sadistiko »

Bome ja ih nisam vidio ni u Mulleru
slika
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la Smeghead »

u mulleru već duže vrijeme imaju samo catan dice
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1593 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la grof »

Eh ti Muellera... nekad su imali bolji izbor. Zapravo, oni izbir igara već godinama uopće ne šire. Bar koliko ja vidim o Muellerima.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la mado »

Ovaj Catan koji viđate su ostaci od Laserplusa. Vidio sam pokoji primjerak po raznim malim knjižarama i sl. Jedino Carta Magica ima veće količine Catana sa svim proširenjima.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1593 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la grof »

Eh da, problem je zapravo u tome što Laserplus više ne postoji, tako da više nitko ne štampa hrvatski Catan.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
jelena
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la jelena »

Evo otkrili smo slučajno da hrvatsko izdanje Catana ima u mom rodnom Slunju u robnoj kući Buk :D kako je svijet mali :) imaju i Sinove Sahare :D

Čitam tu sad recenzije nekih drugih igara, pa sam htjela pitati, ako je netko igrao nešto od toga, koliko su one slične Catanu, zanima me Kingdom Builder, Village i Puerto Rico, budući da se u Kingdom Builderu isto radi o nekakvom naseljavanju i vidim da su neka šesterokutna polja, u Village-u se skuplja neka pšenica k'o u Catanu, a i Puerto Ricu vidim da se uzgajaju razni resursi... Ne bih baš htjela imati osjećaj da igram cijelo vrijeme istu igru, ako je jako slično onda mi je dovoljno da imam Naseljenike otoka Catan i uzmem neku igru koja je malo drugačija :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1593 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la grof »

Jedino bi se usudio reci da je Kingdom Builder pomalo nalik na igranje Catana, dok su ostale igre bitno drugacije po karakteru i mehanici od Catana. Dakle, s Villageom i Puerto Ricom definitivno neces dobiti igru koja bi te podsjetila na Catan. Takodjer, i Sinovi Sahare su bitno drugaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la joezg »

Stvarno ne mogu zamisliti po cemu bi kingdom builder bio slican s Catanom?! Po meni je on najmanje slican jer jedini nema bas nikakvo skupljanje resursa i prilicno je jedinstvena mehanika. S ostalim se slazem. Sve navedene igre su bitno razlicite od Catana.
grof je napisao/la:Jedino bi se usudio reci da je Kingdom Builder pomalo nalik na igranje Catana, dok su ostale igre bitno drugacije po karakteru i mehanici od Catana. Dakle, s Villageom i Puerto Ricom definitivno neces dobiti igru koja bi te podsjetila na Catan. Takodjer, i Sinovi Sahare su bitno drugaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: The Settlers of Catan

Post Postao/la marge »

ja ustvari neznam nijednu igru sličnu catanu ;-)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”