Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Dread24 »

Ja nabavila polovni Boggle. :)
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
jvda83
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 08 vel 2013, 12:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la jvda83 »

Stigao mi s kickstartera Shadows over the empire http://boardgamegeek.com/boardgame/1216 ... the-empire
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Danas je bio baš plodan dan. U moju kolekciju legli Tikal i War of the Ring 1.ed., a za frendove još dvije igre Java i Mexica. Bit će igre ;-)
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Igor »

Stigla Pax Porfiriana (Sierra Madre Games,Phil Eklund)kartaška igra,tematski odnosi se na 33 godine vladavine Porfirio Diaza sve do njegovog rušenja u revoluciji 1910.Iako čitajući tema nije nekome zanimljiva,sama mehanika igre i sadržaj brzo vas uvuče u igru.U ulozi ste hacendadoa (bogatog biznismena) koji na granici Mexica i SAD natječe se da izgradi poslovno carstvo (rančeve,prodavaonice oružja,talionice..itd),rudnike,željeznicu...Naravno moguće je regrutirati svoje trupe i iznuđivati od susjednih biznismena,popularni "reket",platiti pobunjenike da sabotiraju proizvodnju.Igru prati dublja politička tj. strategijska pozadina,tijekom igranja potrebno je konzumirati tequilu.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
buraz
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Pogotovo mi se svidio ovaj zadnji detalj spivo
Nego, jel dozvoljena Margarita? To mi ipak bolje paše nego čista tequila :thumbs2
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Igor »

sadistiko je napisao/la:Pogotovo mi se svidio ovaj zadnji detalj spivo
Nego, jel dozvoljena Margarita? To mi ipak bolje paše nego čista tequila :thumbs2
U pravilima 1.0 ništa osim tequile u novijoj verziji living rules 2.0 Margarita i Spicy Margarita je dozvoljena :) ...sve to biti će potrebno jer igra je daleko dublja,sa mogućom eskalacijom sukoba,a to treba da podrže kvalitetna pića :D . Igra je daleko dublja i zahtjevnija nego sam opisao gore,koriste se povijesni podaci i ličnosti toga vremena,a prisutno je i patentirano gospodarsko čudo;gdje kao vlasnik prodavaonice oružja i ranča huškate pobunu na svom ranču a zatim prodajete oružje istim....naravno svaki igrač može unaprijediti transport drugog igrača pa zajedno dijele prihode...zadovoljno i - preko nišana...naravno tu je i crkva,eventi,ekonomska depresija koja može pozatvarati veći dio poslova i prevrati koje može uzrokovati bilo koji igrač sa dovoljno bandidosa a ako ste suparniku pomogli izgraditi bolji transport - tim prije dolaze vaše trupe :) table talk je do max potreban ....evo kuća časti da te upropasti...
Pobjeda nije tako jednostavna,u momentu ako ste okrenuli oblik vlasti u svoju korist kako bi u završnom udaru svrgnuli Diaza,ostali igrači mogu vas spriječiti u tome dajući dovoljnu potporu Diazu;a zatim nastaviti raditi protiv njega i vas.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
kalthir
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 13 sij 2013, 21:18
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kalthir »

Igra je fakat super popunjena flavorom i odlično istražena (potaknula me da si čopim par knjiga o revoluciji), Ali su pravila baš kravlje napisana. Ako se ključne informacije o igri nalaze u glossaryu, vjerojatno bi ih trebalo malo drugačije napisati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kalthir za post:
Igor
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Igor »

kalthir je napisao/la:Igra je fakat super popunjena flavorom i odlično istražena (potaknula me da si čopim par knjiga o revoluciji), Ali su pravila baš kravlje napisana. Ako se ključne informacije o igri nalaze u glossaryu, vjerojatno bi ih trebalo malo drugačije napisati.
Takva su pravila u svim simulacijama (igrama?) Phila Eklunda i obavezno u svakoj igri mora se pojaviti neka kometa :) ali kako on cilja na čini se vrlo uski krug igrača tako su pravila prvi filter.Sinoć smo odigrali prvu partiju i ne znam odakle da počnem...napisati ću report sa nekim slikama svakako,ali toliko je događanja u samoj igri kada idete prepričavati kao da čitate udžbenik povijesti.Zabavno,zanimljivo i zbog podlih prevrata ne igrati sa konzumacijom alkohola i sa osobama slabih živaca.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Danas stigao Chang Cheng

slika

Kupio na BGG aukciji s shippingom negdje oko 180kn.
Ovu igru sam zagledao još davno prije na generosity chainu ali tada nisam smio trošiti (kao da sam sad smio :-)) ali sam zato sad uhvatio priliku. Čini mi se simpatična light igra kad mi se ne da puno objašnjavati pravila :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Igor
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la buraz »

Stigli kickstarterom poduprijeti Buccaneer bones, skupa sa Fistful of Penguins..
Skoro su im poslali nazad jer je neki pametnjaković izostavio jedno slovo u mojoj adresi.

SAd još samo moram naći vremena za zaigrati..
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”