Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4974
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3599 puta
 pohvaljen: 3715 puta
Kontakt:

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la sadistiko »

Ajte onda bar napišite izvještaj kako je bilo, kad već ne mogu biti s vama :(
slika
Filip
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la Filip »

svi pobjedili osim mene ;)
Filip
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la Filip »

ima li interesa za ovaj petak 15.07.14. u 17:00?
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la the_priest »

Igrali smo u 6 igraca i to sljedece rase;

Barony of Letnev, Mentak Coalition, Universities of Jol-Nar, Yssaril Tribe (prema anketama najjaca rasa) , Xxcha Kingdom i Sardakk N’orr - tim redosljedom u krug

Svemir izgleda nekako ovako ; izmedu Swarma i Brona dva su prazna tilea, a drugi ispred swarma je ion storm koji blokira prolaz ka GC-u, na desno su jos jedan prazan tile s wormholeom , ispred dva planeta pa sa strane prema Xxcha jos jedan tile s jednim planetom, ispred Xxcha ima jedan planet pa jos jedan pa dva, na desno prazno mijesto i dolazi Tribe koji ima isto neku pustos s malo planeta, zatim dolazi Jol-Nar kod kojeg pocinje bogatstvo prema Mentaku i zavrsava se s najvecim planet clusterima kod Barony-a.
U prvih par krugova zauzimamo sto mozemo , Swarm pocinje kao speaker u prva dva kruga i izabire tehnologiju , svi se polagano razvijamo, a Barony radi ogromnu flotu koju gomila na pocetnom planetu, negdje oko 3 i 4 kruga pocinje okrsaj izmedu Xxcha i swarma u kojem swarm gubi home sustav pa ga vraca i nakon toga containa xxcha kojeg nakon toga i Tribe pokusava dovrsiti no PDSovi swarma brane ostatke Xxcha flote, Mentak zauzima GC, a nakon toga u 6-7 krugu Barony ofenzivom razvaljuje i cisti Mentaka s mape te uzima GC za sebe , Jol-Nar s druge strane takoder vrsi napad na Mentaka, Swarm nema pojma kud bi sa sobom upravo radi storma i prazniih tileova te neformalnim alianceom s Xxcha ( koji redovito uzima diplomacy i brani sustav) , Tribe ponekad preskace akcijsku fazu jer , eto moze, te bezuspjesno vrsi napade na Xxcha te sklapa neformalni savez s Jol-Narom , a u meduvremenu redovito uzima trade i zabranjuje ikakvo sklapanje ugovora Swarmu , koji do predposljednjeg kruga nema trade ugovora .
U meduvremenu izasla su jedno 5-6 public objectiva ; Imam sve boje tehnologija, imam 10 resursa, imam 10 influenca, drzim GC, imam 5 razvijenih tehnologija ( mislim da je bilo tako nesto) , svi osim Triba smo ispunili po 3 , Tribe po dva

Prve bodove dobili smo na temelju izglasavanja politickog akta kojeg je na povjerenje Jol-Nara za izglasavanje dobio swarm, radilo se o tome da , svi dobijemo po 2 boda ili svi izgube po jedan...
Drugi zakon koji je prosao bio je onaj u kojem je proizvodnja na space docku smanjena na max od 2 po docku.
Mogli smo jos izglasati i zakon da je moguce imati samo po dva od istih vrsta brodova po tileu ali to nije proslo
Igru smo zavrsili u negdje 7-8 krugu nakon kojih 6h igre sa po 5 bodova svatko osim Tribea koji je zapeo na 4.
Izasla je ona kartica kojom se zavrsava igra.

Evo ak ima neko jos pitanje samo pukni , probam se prisjetiti :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru the_priest za post (ukupno 2):
sadistikoValsim
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la the_priest »

Filip je napisao/la:ima li interesa za ovaj petak 15.07.14. u 17:00?
Ak sam u Zg-u vjerojatno sam za, danas je bio netko u CM tko je rekao da ga jako zanima, pa se nadam da ce vidjeti temu kako bih se najavio , a mozete i na prijavama na igranje org napisati da planirate TI3 ukoliko bude dovoljno ljudova te vrijeme dolaska.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4974
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3599 puta
 pohvaljen: 3715 puta
Kontakt:

Re: Twilight imperium 3, Petak 11.07.2014

Post Postao/la sadistiko »

the_priest je napisao/la:....Swarm pocinje kao speaker u prva dva kruga i izabire tehnologiju....
Zar to nije zabranjeno, biti dva puta za redom Speaker? (osim u stvarno čudnim situacijama kada stvarno nitko ne želi biti Speaker u drugom krugu) szbunjen
slika
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”