O igranju u Carti Magici

Igraonica društvenih igara Carta Magica, Frankopanska 24, Zagreb
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

Hehehe, pa nego ;) .
Tako da i vi uživate u igri :) .

Ne al ozbiljno tematski je igra fenomenalno pogođena. Nemaš osjećaj kao da igraš igru, imaš osjećaj kao da proživljavaš film. Mada sam zasad odigrao tek dvije partije, obje su bile fenomenalne. Partije su bile napete od samog početka pa do kraja, a pred kraj se doslovno drži dah što će se na kraju možda dogoditi ili ne i tko će kaj napraviti (zombie strana ili ljudi).

Igru je inače i zbilja lako za naučiti i svladati. Evo meni je ovo bila druga partija dosad i već sam se osjećao sposobnim upravljati zombijima. Toliko je lagana za svladati. Bilo kojeg pojedinca koji do jučer nikad nije igrao društvene igre bi se moglo naučiti igrati igru bez problema. Jedini izuzetak je što na većini karata ima dosta teksta na engleskom, tako da je potrebno prilično dobro poznavanje engleskog. Jer ako netko shvati neku od svojih karata pogrešno i pogrešno ju odigra može zeznuti i sebe i svoje partnere da ju je odigrao možda u boljem trenutku; ili ako odigra neku kartu, a potpuno krivo shvati njeno pravo značenje, pa se potez povuče a protivniku ostaje saznanje s kojom možda moćnom kartom raspolaže. Al mislim tko danas ne zna engleski :) .

Ljubitelji zombie filmova će također doći na svoje kada se u određenim situacijama odigraju određene karte. Skoro svaka runda pa i potez igre podsjeća na neku od scena iz nekog od zombie filmova. Tako da to pruža još dodatni užitak igri kada raspravljate o određenim scenama iz filmova na koju vas data situacija podsjeća.

Svakako moja preporuka :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Share
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 38
Pridružen/a: 19 srp 2012, 20:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Share »

Izvještaj za igranje u utorak 17. lipnja godine 2014:

Bilo nas je oko 10-ak, posjetile su nas i dvije nove članice. Igrao se Carcassonne, King of Tokyo, Dixit, nezaobilazni Netrunner, a jedan naš voditelj je mlađim posjetiteljima pokazao Kingdomse.

Partije King of Tokya su bile vesele i napete kao i obično. U prvoj partiji u 4 igrača nije bilo puno napadanja, i Zeko je, ulagajući u energiju i poene napredovao veoma sporo, ali u jednom trenutku mu se to isplatilo i u strelovitom usponu je prestigao sve igrače i nitko ga više nije mogao stići.

U drugoj partiji bilo je pet igrača, igralo se žešće, napadi su bili stalni, i u jednom trenutku je Alienoid odlučio riskirati i izbaciti iz igre 2 igrača, iako i sam teško ranjen. Tada je započela utrka između Alienoida i Zeke tko će skupiti zadnjih par poena. Giga Zaur, koji je u poenima debelo zaostajao je tada shvatio da mu je jedina šansa da eilminira ostale igrače, te je ostatak igre proveo bjesneći na svoje suigrače. Alienoid bi u tom trenutku pobjedio da ga iznenadna evolucija Giga Zaura nije unazadila za 2 poena, a Zeko je odmah poslije toga došao do 19 poena. Koristeći zadnju šansu, Giga Zaur je bacio sve šape i tako ostao sam u igri. Sad već omraženi Zeko bio je zgažen!

Treća partija je protekla relativno mirno, većina se ustremila na poene, te je u jednom trenutku Kraken stekao veliku prednost i bez većih problema osvojio 20 bodova.

Prva partija Shadow Huntersa je bila kaotična jer smo imali 2 nova igrača, a zadnje dvije su se igrale u 5 igrača, te su Shadowi i Hunteri osvojili svaki jednu pobjedu. Prljavo izdavši Shadowe, Agnes se pokazala kao disbalans u drugoj partiji i definitivno je ne preporučam kao jedinog Neutralca u 5 igrača. Treća igra je bila puno neizvjesnija, jer se Neutralac Bob nije miješao u sukube, ali je na kraju upravo njegov equipment spasio Shadowima pobjedu.

Vidimo se sljedeći utorak u 17 u Carti!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Share za post (ukupno 4):
IgorShichValsimVicko
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

Malo smo posustali s izvještajima u zadnje vrijeme no sada smo opet tu ;) .

U utorak 08.07. na igranju u Carta Magici okupilo nas se 17 igrača od kojih su neki potegli čak iz Bjelovara da bi nam se pridružili u igranju i dobroj zabavi :bravo .

Od igara igrale su se već standardne rado viđane igre.

Lords of The Waterdeep s ekspanzijom Scoundrels of Skullport igrao se u četvero igrača, najpopularnija igra paranoje i nepovjerenja - Panic Station igrao se u petero igrača i 7 Wonders u šestero igrača. Dvoje igrača je uživalo u partijama Race For The Galaxy-ja s prve tri ekspanzije (#1Gathering Storm, #2Rebel vs. Imperium i #3The Brink of War) te su odigrali čak nekoliko partija ove vrlo popularne igre od kojih je u svakoj partiji uvjerljivo pobijedio jedan igrač, to jest igračica :) .

Kasnije se odigralo par partija Resistancea, igre tematski smještene u doba kralja Arthura i čarobnjaka Merlina s jedne strane te zlog plemića Mordreda s druge strane u igri Avalon. Odigralo se još i nekoliko partija uvijek rado igranih Shadow Huntersa.

Broj posjetitelja nam je u laganom porastu u zadnje vrijeme, pa vas stoga opet pozivamo da nam se pridružite u što većem broju i na sljedećem igranju 15.07. Vidimo se slika .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Shich
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

U utorak 15.07. na igranju u Carta Magici okupilo nas se 15 igrača.

Od igara igrale su se već standardne rado viđane igre i poneka nova.

Od igara igrali su se Lords of The Waterdeep, Shadow Huntersi, 7 Wonders, Hey That's My Fish, Puerto Rico i Race For The Galaxy.

Vidimo se i na sljedećem igranju u Carta Magici u utorak 22.07. slika .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

Jučer 29.07. na igranju u Carta Magici okupilo nas se ravno 17 igraćih duša.

Igralo se podosta dobrih i zanimljivih igara.

Odmah na početku se okupila ekipa od 7 novih i nadobudnih igrača željnih epskih avantura u super igri rađenoj prema popularnoj seriji - Battlestar Galactica. Svatko tko još nije igrao ovu igru preporučamo da okupi društvo i sam se okuša na nekom od sljedećih naših druženja.

Igrala su se i Kraljevstva u troje igrača te malo poslije dolaskom većeg broja ljudi i Shadow Huntersi u 8 igrača. Hunteri su uvjerljivo pobijedili i izgubili svega jednog svog člana, dok Daniel ponovno nije uspio u svojem naumu da ga netko ubije, pa je bio primoran pridružiti se Hunterima. Istodobno se za susjednim stolom igrao Netrunner u dva igrača.

Poslije partije Shadow Huntersa ekipa se podijelila na dva dijela. Četvero igrača se okušalo u spašavanju svijeta od globalne pandemije boleština u kooperativnoj igri Pandemic s ekspanzijom On The Brink. Igraći su igrali u ulogama Field Operative, Medic, Generalist i Contigency Planner, s time da je Generalist pred kraj igre bio promoviran u Researchera. Igralo se s 5 epidemic kartica i mada su naši heroji dali sve od sebe, spašavanje svijeta im je izmaklo za dlaku nažalost :( .
Za to vrijeme dvoje igrača je igralo Hey That's My Fish te poslije toga i Lords of The Waterdeep. Partija Battlestar Galactice je i dalje bila u napetom i neizvjesnom tijeku te se igrala gotovo do samog kraja našeg termina u Carti.

Nakon Pandemica, četvero igrača je odigralo partiju Race For The Galaxy-ja s prve dvije ekspanzije te nakon toga i dvije partije u troje igraća s tri proširenja.

Kratka obavijest! Idući utorak nema igranja budući da je državni blagdan. ;)
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Sandro
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 srp 2014, 11:07
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Sandro »

Dragi svijete,

Pišem ti ovo jer sam se probudio zaključan u vinskom podrumu, sa laptopom u krilu i porukom:“Napiši recenziju o partijama koje si igrao jučer. Inače....!“.

U normalnim okolnostima se ne bih žalio na ovakvu nepriliku, no mislim da nisam smio popiti onu zadnju bocu. Nije mi dobro, i ne znam koliko ću još boca morati popiti prije nego što mi bude bolje.

Ne volim upirati prstom, no mislim da je za ovo odgovorna osoba koja je napisala izvještaj iznad mene. Da, ta osoba koju prokazujem kažiprstom.

Postoji mogućnost da sam se sam zaključao u podrum, ponio laptop sa sobom i napisao poruku sam sebi - i čudnije stvari su mi se znale događati u prošlosti. Ipak, odlučno odbacujem ovu mogućnost jer bih se u tom slučaju zaključao s vrećom pereca – dobro pašu uz vino.

Enough talk! Počnimo...


Ovaj utorak u Carti Magici je bio pun događaja.

Svaki utorak u Carti Magici je pun događaja, no ovaj je možebitno bio događajniji od drugih.

Pitam se je li „događajniji“ zapravo i riječ, ili samo kreacija jednog uma koji prečesto razmišlja anglosaksonski.

U svakom slučaju, prinesite stolac i čujte i počujte o događajnim zanimljivostima koje su iz perspektive bezimenog pridošlice zadesile naše svima omiljeno okupljalište u utorak navečer.

Ako biste stupili u igraći prostor Carte Magice negdje u pola sedam, bilo sa predumišljajem ili bez njega, prvo što biste primjetili jest skupinu od sedam ljudi koja je bila okupljena oko nepoznate igre. Kada biste se približili, prepoznali bi tu igru kao Battlestar Galacticu sa Pegasus ekspanzijom, no ništa ne biste znali o situaciji u igri, o ljudima koji je igraju, niti koja strana drži težište za konačnu pobjedu. Ipak, uzevši u obzir činjenicu da čovječanstvo postoji, i da je krvna grupa O još itekako prisutna, mogli bi zaključiti da su stari ljudi i Cylonci ipak naposljetku došli do zajedničkog jezika i u miru naselili jedan mali treći kamenčić od Sunca (spoiled!).

Meanwhile, in a land far, far away...

Priča govori o nepoznatoj krčmi u nepoznatom gradu, gdje se osmero nepoznatih ljudi, od kojih se troje tek predstavljaju kao ljudi, našlo da večeraju i razgovaraju o neobjašnjivim, enigmatičnim događajima koji su posljednjih par mjeseci zadesili kraljevstvo. Troje predstavlja uzroke tih događaja, troje pokušavaju otkriti uzroke, dok dvoje jednostavno nije briga ili imaju svoje agende. Shadowi i Shadow Hunteri su se napokon našli na jednom mjestu, i sada će pokušati otkriti čije lice je stvarno, a čije je ono od drugoga svijeta.

U dalekom kutu krčme, udaljen od ostalih slučajnošću ali i namjerom, redoviti gost već posljednjih dvadeset godina, stari deda Daniel je pijuckao svoju pivu i na mahove dobacivao uvrede pridošlicama, nadajući se da će barem jednoga izazvati na dugo željeni sukob. Deda Daniel je pripadnik stare i izumrle religije, koja obećava nevjerojatna bogatstva ukoliko bi mučenik izgubio život u žrtvi i borbi. Ipak, nitko se nije obazirao na komentare staroga jarca, na što je deda samo cinično ispuhao nosnicu i nastavio piti.

Allie, karakteristična po svom crvenom kaputu, je uvidjela da će nevolja uskoro uslijediti, ali je također prepoznala i vukodlaka koji je, sada skriven u pojavi čovjeka, bio odgovoran za smrt njezine bake par mjeseci prije. Dosjetljiva kakva jest, ponudila je masažu stopala čovjeku-vukodlaku nadajući se da će ga taj čin omesti prije smrtonosnog napada. Također, palo joj je na pamet da napije vukodlaka, no činilo se da vukodlak isti posao obavlja sasvim dobro sam po sebi.

Bila je u pravu.

Borba je uslijedila, namještaj se preokretao, trgao i letio, krčma se ispunila prašinom, dimom i smrtonosnim vradžbinama koje su pridošlice nemilice izmjenjivale.

Zadnji udarac je pao, i gungula zvukova je utihnula. Potpuna tišina je osujećena jedino pucketanjem vatre u kaminu i povremenim cvilom krčmareve žene (što je zapravo dolazilo od krčmara, koji je radio kalkulacije u glavi za otplatu goleme nastale materijalne štete). Prašina se slegla, prvo otkrivši Emi sa ispruženom desnicom, a onda i sjekiru sa srebrnom glavom koju je u desnici bila čvrsto držala i duboko ukopala u vukodlakovu lubanju. Vukodlak je, naizgled ulovljen u međukoraku, nekako ostao stajati u prizoru najbrže progresije rigor mortisa ikada viđenoj.

Uz gunđaj, Emi je potegnula i izvadila sjekiru, a vukodlak se potmulo srušio na pod. Pogled joj je i dalje bio usredotočen na truplo stvorenja koje nije od ovoga svijeta. Teško je disala od umora.

„George?“, upita.

Franklin se sagnuo da opipa puls paloga kolege.

„Mrtav.“, odgovori.

„Pokopati ćemo ga kasnije. Spali ostale.“, reče Emi, a usput dobaci vrećicu zlata prepadnutom krčmaru.

„Za tvoju nevolju.“

Krčmar je letimice bacio pogled na sadržaj vrećice. Bilo je i više nego dovoljno.

Stari deda Daniel je samo cinično ispuhao nosnicu i nastavio piti.

Mali sukob u dalekom gradu je stvorio priču. Priča će s godinama postati legenda, a legenda će postati mit. Jedino pitanje je – hoće li se itko sjećati Allie i njezine masaže stopala?

Za neke priča tu završava, no ne za vampira i Georgea, koji su se pod utjecajem nepoznate vradžbine uspjeli reinkarnirati, i otišli su u daleku zemlju zvanu Faerun, u bogati grad zvan Waterdeep. Tamo su izgradili nove živote, osnovali političke stranke i postali Lords of Waterdeep.

No što mi, obični građani, znamo o političkim igrama i intrigama koje se izvode iza koprene tajni. Iz naše perspektive, kada se pristaše tih dviju stranaka verbalno, a ponekad i fizički, sukobe na ulicama našeg blistavog grada, dok jedni viču „Arkanisti!“, a drugi kriješte „Warfareisti!“, jedino što mi čujemo je „...isti!... isti!“. Waterdeep jest ono što jest, a to je oduvijek bio i uvijek će biti. Koji Lord je pobijedio, a koji će ostale dane svoga života provoditi u tamnici, ili u izgnanstvu - kao novi igrač famoznih kriminalnih organizacija Undermountaina... to samo ti Lordovi u pitanju uistinu znaju.

Meanwhile, in a Galaxy far, far away...

„Ono što moraju učiniti je natjerati Rebele da natjeraju Uplifte da prestanu raditi ona ******!“ –Beorge Gush, Imperator Čovjeka i Svemira.

... je jedino što je naš vrli i besmrtni Imperator mogao reći na četiri pohlepna igrača koji su, sa novootkrivenim ljudskim Jump drive-om, krenuli u proširivanje svojih svemirskih domena i započeli Race for the Galaxy.

Osvajanje galaksije je teklo kao i bilo koje drugo osvajanje u ljudskoj povijesti – Explore za nove resurse i plodna tla/planete, Develop za što veće i brutalnije pucaljke, Settle istih tla/planeta bez obzira na komentare domorodaca, Consume tih istih domorodaca i njihovih resursa, i naposljetku Produce na Settle-anom tlu za novi Consume resursa. Znam što mislite za Consume, no obećavam da su nove tehnologije i napreci, provedeni u čast i slavu Njegove vladavine, omogućili brzu i bezbolnu smrt domorodaca. Igrač koji je najrevnije provodio Njegovu volju je dakako nagrađen zasluženom pobjedom. Snaga i čast Imperiju!

Novoosvojeni teritoriji su otvorili mogućnost na nova osvajanja, no jedan od igrača je morao prijevremeno dati ostavku uslijed zaprimanja obavijesti sa kodnim riječima Android i Netrunner, i da se obavezno mora vratiti na matični planet da zaštiti korporativni integritet i interese ulagača.

Preostala tri igrača, gvozdene ruke Imperatora i utjerivači Njegove volje, osjetili su novu klicu pohlepe koja je na trenutke znala iskvariti njihove riječi i opsjednuti njihove umove, i sa tim vrlinama modernog galaktičnog doba su krenuli u dvije nove kampanje.

Zanimljiva trivijalnost jest da je jedan od igrača, yours truly, svaku kampanju pokušavao biti jako prestižan – strategija koja ga je oba puta dovela na rub pobjede, samo da bi mu ona u zadnji tren bila oduzeta od strane igrača koji je zapravo pokušavao biti produktivan i koristan. Ovo samo dokazuje da nije sve u reputaciji niti u tituli, da se ne može živjeti samo na staroj niti novoj slavi, i da bit uspjeha leži u pro-kapitalističkom pristupu korumpiranih korporacija, što zapravo i jest srž daleke, nama nezamislive budućnosti (ha-ha!).

„Korumpirani industrijalče – dobar posao! Vi ostali, I am disappoint!“ – Imperator Čovjeka i Svemira

I tako je završila sesija društvenih igara ovoga utorka u Carti Magici.

Nadam se da ste uživali u recenziji i da vas je to potaklo da, ako već niste, nas posjetite za utorak nakon sljedećeg i osobno iskusite ove nevjerojatne doživljaje. Biti ćemo tamo za vas :)

Dakle, vidimo se u utorak, 12.08., od 17h, u Carti Magici!

(Mogu li sada van?)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sandro za post (ukupno 4):
burazVickoShichLink
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3587
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Shich »

Kako je bilo?
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la the_priest »

Oko 14-15 ljudova

Agricola u 4 , hrpa netrunnera , galaxy trucker, mislim da je race i dominion, ostalo nisam mogao vidjeti s obzirom na konstantan teror prisutnih maloljetnika :D
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3587
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Shich »

Na mladima svijet ostaje. :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

Utorak 19.08. je bio dan za igranje u Carta Magici u znaku Netrunner-a, jer ta se igra igrala taj dan na čak 3 stola istodobno. Čovjek bi pomislio da smo počeli s turnirima opet :) . Što nije daleko od istine ukoliko se pokaže dobar interes na jesen kad se dio naših igrača vrati s odmora ;) .

Okupilo nas se 13 igraćih duša željnih dobre igre, zabave i druženja.
Započeli smo igranjem Race For The Galaxy-ja s prve dvije ekspanzije u troje igrača. Partija je bila napeta od samog početka pa do kraja. Nakon toga je uslijedila partija Betrayal At House On The Hill u petero igrača. Naši hrabri istražitelji su ponovno odlučili naivno kročiti u ukletu kuću u potrazi za tom nesuđenom novom automobilskom gumom za njihov auto koji se zaglavio u nekoj zabiti usred ničega s probušenom gumom. Samo umjesto nove gume otkrili su urotu okultista koji su odlučili baš njihove duše žrtvovati na nečasnom oltaru kako bi prizvali svog zlog demonskog boga u naš svijet. Iako se činilo da dobri momci i djevojke od samog početka imaju konce pobjede u svojim rukama, zla horda okultista je izvela neki hokus pokus čaroliju iz vedra neba i omogućila pobjedu bad guy-u :P .

Za susjednim stolovima se istodobno započela partija Agricole u četvero igrača i prva i nizu partija Netrunnera u dvoje igrača. Od ostalih igara igrali su se još i 7 Wonders, Dominion, Galaxy Truckers te nekoliko partija igre Netrunner na nekoliko različitih stolova.

Sljedeće igranje je 26.08. Vidimo se slika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Jerkooo
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Carta Magica" - Zagreb”