Mage Knight board game

Pitanja vezana uz društvene igre
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Mage Knight board game

Post Postao/la adixylian »

Pozdrav ljudi. Zanimaju me ukratko dojmovi o ovoj igri, je li zabavna i nakon sto se odigra vise puta. Spremam se kupiti ali je skupa pa ne zelim pogrijesiti
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la Marijan »

Evo ja je imam, igra je stvarno super. Stvar je u tome da u zadnje vrijeme nemam vremena previše jer zna potrajati, ali mi se stvarno sviđa. Imaš par scenarija ( tipa 6?) i igra ne sjedne kako treba dok ne odigraš par puta pa laše znaš strukturu svog mini decka i što možeš napraviti s njim.
Uglavnom igra je dosta tematska i isplati se igrati solo i sa još jednim do dva igrača, u četvero bi stvarno dugo trajalo osim ako je ekipa s kojom igraš prezabavna pa se zabavljaš dok je downtime. Dakle vjerojatno si čuo da je igra kao takva puzzle hand management, dakle cilj ti je iskoristiti hand što bolje za svoju namjeru i imaš više načina uglavnom.
Mehanizmi su zanimljivi, posebice mana dice, izmjenjivanje dana i noći, razni neprijatelji koji se mogu sresti, deterministička bitka, sustav rana, sve je to super. Mislim neću sad pisati esej o igri jer ni nemam vremena, ali stvarno ti preporučam da si uzmeš igru, ako te tako nešto zanima - stvarno se osjećaš kao močni mag koji je nezaustavljiva sila na kraju igre, makar nije uvijek lagano ostvariti taj prijelaz, a i na početku igre isto razbijaš, tako da nisi bespomoćan.
Zadnja izmjena: Marijan, dana/u 10 pro 2014, 21:32, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Marijan za post:
adixylian
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la adixylian »

Super :) Zvuci bas kao moj tip igre. Nemoj previse otkriti haha Hvala ti na odgovoru, bio sam 90% siguran da cu je uzet, sad sam 110%. Slozenija struktura mi čini igru jos zabavnijom jer se moram vise "naprezat". A i fan sam tih tipova igre, SF-a i sl. tak da ovo definitivno uzimam :)
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la Marijan »

Drago mi je da ima još entuzijasta mage knighta, možda dogovorimo koju partiju nekad ako si iz zg :) . Još jedna jako važna napomena, sleevaj karte pod obavezno. Zbog materijala je dosta važno da se sleevaju, karte jesu prekrasne, ali se dosta lako oštete.
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la adixylian »

Ok, hvala na savjetu :)
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la adixylian »

E ekipa, buni me jedna stvar. Je li moguce na pocetku imat vise od jedne recruit-ane vojske ili je maksimalni broj "recruited unit-a" odreden onim brojem tokena sta dobivas kad dobis novi level?
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la Marijan »

Određen je brojem tokena, svaki token koji imaš je slobodno mjesto za jedinicu, dakle ne možeš imati više od jedne jedinice dok ne dođeš do lvla 3.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Marijan za post:
adixylian
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la Studioworks »

Pošto moja gaming grupa većinom voli coop igre, zanima me kako to funkcionira u ovoj igri. Vidim da osim coopa ima i pvp varijantu. Koja su vaša iskustva?
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la adixylian »

I jedna i druga varijanta su odlicne. Samo se u pvp treba poticat igrace na medusobne borbe i slicno, inace je isto kao coop. Moji se nisu borili vec su samo lutali mapom usamljeni dok sam ih ja lovio ^,_,^ i zahtjeva dosta vremena. Cca 4sata konst. igre.
patton
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 lip 2013, 01:13
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: Mage Knight board game

Post Postao/la patton »

Igra je odlicna, pogotovo za ljubitelje strategije. Ima i taman elemenata srece da strategija koju si slagao 3 turna padne u vodu. Cudovista u teren se random generira svaki put, pa nije ista svaka partija, cak isti scenarij.Jedna od omiljenijih igara u mojoj grupi. Ovisno o broju igraca moze trajati u 4+sati. Na BGGu imaju fan made scenariji kad se oni u scenario booku potrose. pravila ima dosta i treba vremena za sve pohvatati.Rage faktor je izmimno visok, prijateljstva znaju pucat oko ove igre, skoro kao u The game of thrones strategiji :)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”