Diplomacy

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Diplomacy

Post Postao/la sadistiko »

Baš sam se još malo zainteresirao za ovu igru.
Naime vuče me ona igra s njuškala za 70kn.
Malo sam gledao i upute.
Nedavno sam se sjetio da sam s ekipom još za vrijeme rata igrao na Amigi igru Dimplomacy i koliko vidim to ima sličnosti s ovom boardgame igrom (možda je igra rađena po boardgameu?).
Znam da dugo traje, ali me zanima, da li ima koji drugi razlog da ne probam ovu igru?
Također ona na njuškalu je neka jako stara verzija igre, a vi u igraonici imate onu noviju. Koje su razlike?
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3578
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1558 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la Shich »

Postavljaš pitanje kao da se Diplomacy ikad igrao u igraonici.:) A nije.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la sadistiko »

Pa sjećam se postova gdje ste pričali, kaznit ćemo te igranjem Diplomacije i slično, pa sam pomislio...
Pa nije valjda da nitko nije probao igru?
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la Valsim »

Ne sjećam se da sam ikad bio vidio tu igru da se igrala u nekoj od naših Igraona.
Bio sam negdje na počecima zainteresiran za igru jer sam ju bio često viđao u nekadašnjem Land of Magicu, kada smo se brat i ja dvoumili između Axis & Alliesa ili Diplomacy-ja. Presudio je na kraju ipak veći interes prema tematici II Svjetskog rata.
Nekoliko godina kasnije, kada sam počeo redovito dolaziti u Igraonu u Bogovićevoj i vidio igru na policama, interes za igrom se ponovno vratio. No nemogućnost pronalaska ljudi koji bi zaigrali igru, kao i svakojake priče koje su kolale među igračima o određenoj reputaciji dotične igre je naglo splasnuo moj početni entuzijazam. Svejedno mi je žao što nisam iskoristio priliku kada sam imao više vremena i isprobao igru, pa dao svoj vlastiti sud.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 411 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la Bolindus »

Igra je odlicna iako dugacka, nema srece sve je taktika, dobra mozgalica, ali pazi, When diplomacy starts, friendship ends lol. I sam sam bio svjedok, kak su se ljudi pokefali zbog zabijenih nozeva u leda u diplomacy ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la sadistiko »

Hahaha.
Ma kod nas zna bit svega i na A Game of Thrones.
Koliko ste dugo znali igrati?
Mislim 70kn nije neka lova, a volio bih probati igru.
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Diplomacy

Post Postao/la Killa »

Ako imas GoT, ne treba ti i Diplomacy.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 411 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la Bolindus »

MA dugo traje, 6 7 sati, ovisi kak ej uigrana ekipa, onda moras potajno pregovarat s ekipom ( tu je dobro VIBER dosel, jer kao trebal bi u drugu sobu s ekipom pa dogovarat, ovak smo se s viberom dopisivali lol ), onda te naredbe dok izvrsavas, fora je da sve idu istovremeno tak da zna biti full zanimljivo :), ali stvarno dugo traje
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy

Post Postao/la sadistiko »

A da, toga se bojim, jer nemamo ni mi baš toliko vremena gotovo nikad u komadu. Inače vjerujem da bi nam se svidjelo, jer smo tu igru igrali dok smo bili mladi na kompu. Kad sam malo proučio akcije koje imaju u igri, to je to isto kao što smo igrali na kompu. Ne znam zašto, ali uvijek smo obožavali igre koej često nismo ni završavali (na kompu) - zlatno doba njemačkih manager igara...
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 590 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Diplomacy

Post Postao/la Stips »

Diplomacy traje dugo i na ispadanje je.
Ako prvi ispadneš ćeš ili ići kući ili još 4-5h gledati druge kako igraju, a nitko em neće imati vremena za druženje em neće htjeti odavati svoje planove. Igrao sam jednom uživo i meni je bilo ok jer sam preživio do kolektivnog odustajanja, no ekipici koja je ispala je bilo bzvz.

Međutim.
PBEM je totalni zakon. Igrao sam dvaput, i opet ću.
A ne trebaš ni imati igru, karta je karta a figurice su ili flote ili armije, i to je sve.
Ok ja imam i baš mi je drago jer je to nekak fensi,
dođeš navečer doma i malo uz razmišljanje prevrćeš figurice po tabli.
No nije _mus_ imati ju.

Glavnina igre je u interakciji oko stola (oklijevam reći 'meta' ali ajde: u 'meti').

Naime, potez traje po tjedan dana (barem na http://www.diplomaticcorp.com/) tijekom kojih se dopisuješ, spletkariš, obećaješ, lažeš, sklapaš saveze. Pa se otkriju zapovijedi. pa opet komentiraš, prijetiš, hvališ, budeš zgranut, predlažeš i sve već navedeno. Pa se opet otkriju zapovijedi.
I tako par mjeseci - pol godine.

Kako su pravila zbilja jednostavna i materijala je malo, tako je naglasak u fulu na pokeraškom 'čitanju lica'.
A kako nema doslovno _lica_, čitaš riječi i rečenice (što je ok jer riječi i rečenice tome i služe :) ).

Svaki tjedan nekoliko prisoner's dilemma, pa dokle ide...
Ako te izbace, nikom ništa. Ako opstaješ, postaje sve luđe i luđe - ti znaš njih sve bolje, a znaju i oni tebe.

Plus ima dost literature na webu pa možeš malo i proučiti situaciju i opcije i prijedloge i za to sve imaš vremena, dok uživo ideš po nekom osjećaju, koji može biti posve kriv (pogotovo ako ti je koji od suigrača hipnotizer).


Uživo je ne bih niti igrao niti preporučio. PBEM bih preporučio _svakome_.

Zapravo, sad sam se nabrijao - mogli bi neku partiju složiti na http://www.diplomaticcorp.com/ ?
Na Ex-Yu jezicima, da ne moram više pregovarati na Engleskom s ekipom iz npr Španjolske...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
buraz
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”