International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
cromario
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 07:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la cromario »

Postoji li mogućnost da ljudi ponesu vlastite društvene igre koje bi nudili ostalima da probaju igrati? Ja imam nekoliko za koje mislim da udruga nema (ili ima samo jedan primjerak) pa bih ih donio.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3583
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1559 puta
Kontakt:

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Shich »

Dapače. Dokle god si voljan objašnjavati pravila drugima. :)

Kao i uvijek, najslabiji smo u dječjim igrama tako da bi nam u tom području pomoć bila najveća.
cromario
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 07:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la cromario »

Bok, zanima me ima li još mjesta za jednu demonstraciju/mini-predavanje.

Razmišljao sam da održim predavanje na temu "kupovanje vaše prve igre" i/ili predstaviti "Spiel des Jahres" kao nagradu koja ljudima može poslužiti kao polazna točka nabavke društvenih igara.

Malo je kasno, ali vjerujem da bih mogao sklepati nekakvu prezentaciju/predavanje koje bi moglo biti zanimljivo.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3583
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1559 puta
Kontakt:

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Shich »

Bok!

Vjerujem da bi predavanje bilo zanimljivo (i sam sam razmišljao o tako nečemu) međutim logistički gledano nisu adekvatni uvjeti za predavanje u dvorani. Bilo bi sjajno kad bi mogli imati neku dodatnu prostoriju kao na konvencijama, ali nažalost nemamo.

Zato i planiramo održati boardgame kviz na samom kraju događaja kad barem dio ljudi završi sa igranjem.
cromario
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 ruj 2014, 07:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la cromario »

Kako će se onda održati predstavljanje svih onih LCG-jeva ako je sve u jednoj dvorani?
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3583
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1559 puta
Kontakt:

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Shich »

Generalna ideja je da će igra biti sat vremena na stolu uz rub dvorane i svi koje igra zanima mogu doći bilokad u tih sat vremena pogledati/poslušati o igri. Za LCG-ove će to moći napraviti prije ili poslije tih sat vremena ako ih interesira, ali ovako pokušavamo staviti fokus na konkretnu igru u jednom satu. Fora je u tome da će ljudi tamo generalno doći radi igranja, a ovo je nešto što mogu raditi dok čekaju stol/društvo i slično.

Ista stvar je i sa prezentiranjem boardgameova iz 2014. Ovako imamo priliku većem broju ljudi objasniti pravila i pokazati zašto je neka igra fora, a ljudi ju kasnije slobodno mogu sami igrati ako im se svidjela. Tako se zapravo radi na svim konvencijama vani, izdavači na štandovima imaju demonstratore koji zainteresiranim prolaznicima pokazuju i objašnjavaju igre. Neće svi navaliti odjednom na demonstraciju (barem se nadam). :)
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 590 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Stips »

Eh, sad je pretp gotovo za javljati se za dobrovoljca? A i treba biti član udruge? Možda slijedeće godine...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la grof »

Stipsonov je napisao/la:Eh, sad je pretp gotovo za javljati se za dobrovoljca? A i treba biti član udruge? Možda slijedeće godine...
Poželjno je biti član Udruge, ali slobodno nam dođi pomoći ako želiš i možeš! Trebali bi te samo staviti na listu volontera, pa nam ostavi svoj e-mail u PM, da se možeš tamo upisati.

Možda te baš i ova atmosfera privuče da postaneš naš član. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 590 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Stips »

Poslano!

Hehe, možda :)
Samo da me ne odbije :lol:
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3145
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2404 puta
Kontakt:

Re: International Tabletop Day 2015. - Zagreb

Post Postao/la Valsim »

Nikako :) .

Kada vidiš onu iskru u očima ljudi kada ih naučiš nekoj novoj igri, i kada vidiš kako se lijepo provode tvojom zaslugom, tako nešto te može samo za stalno približiti da volontiraš na našim događajima :) .

Tako je bilo u mojem slučaju. I još sam ovdje ;) . Biti će uskoro kroz koji dan već 2 godine :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”