Kupnja igara sa Philiberta

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Darkseid »

dugi je napisao/la:Sorry, kaj gnjavim, ali sto je s points de fidélité?

To su ti Loyalty Bodovi.

Za svaku narudžbu kaj se radi se dobivaju bodovi koji se mogu pretvoriti u voucher.

Uglavnom je cca ako imaš 200eura to ti da oko 180 do 200 LB ( loyalty bodova)

Konverzija je 10 LB = 1 euro

Znači u 200 eura narudžbe osoba koja naručuje ima voucher od cca 20eura. Voucheri se stackaju i mogu se iskoristiti za jeftinije kupnje.
dugi
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 20:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la dugi »

Darkseid je napisao/la:
dugi je napisao/la:Sorry, kaj gnjavim, ali sto je s points de fidélité?

To su ti Loyalty Bodovi.

Za svaku narudžbu kaj se radi se dobivaju bodovi koji se mogu pretvoriti u voucher.

Uglavnom je cca ako imaš 200eura to ti da oko 180 do 200 LB ( loyalty bodova)

Konverzija je 10 LB = 1 euro

Znači u 200 eura narudžbe osoba koja naručuje ima voucher od cca 20eura. Voucheri se stackaju i mogu se iskoristiti za jeftinije kupnje.
Hvala na besprijekorno izdašnom objašnjenju.
Ali pitanje nije bilo sto su to points de fidélité, nego sto je s ostvarenim bodovima od zajedničke kupnje?
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Broloski »

dugi je napisao/la:
Darkseid je napisao/la:
dugi je napisao/la:Sorry, kaj gnjavim, ali sto je s points de fidélité?

To su ti Loyalty Bodovi.

Za svaku narudžbu kaj se radi se dobivaju bodovi koji se mogu pretvoriti u voucher.

Uglavnom je cca ako imaš 200eura to ti da oko 180 do 200 LB ( loyalty bodova)

Konverzija je 10 LB = 1 euro

Znači u 200 eura narudžbe osoba koja naručuje ima voucher od cca 20eura. Voucheri se stackaju i mogu se iskoristiti za jeftinije kupnje.
Hvala na besprijekorno izdašnom objašnjenju.
Ali pitanje nije bilo sto su to points de fidélité, nego sto je s ostvarenim bodovima od zajedničke kupnje?
Aha dakle points de fidelite se prevode loyalty points, zato sam zujao u tvoje pitanje. Ja koristim englesku stranicu i meni pise loyalty points.
Loyalty pointse ja iskoristim kada je narudžba dovoljno velika da se to može. Ne nudim udjele svima iz nekoliko razloga:
-ja večinom napunim narudžbe na silu, čisto da se narudžbe mogu napraviti i ljudi dobiti igre, često uzimajući igre koje mi nisu neki veliki prioritet. Također, 1/4 do 1/2 narudžba su igre za mene.
-na ovaj način narudžbe idu jako često. Darkseid i još netko prije su radili narudžbe sa podjelom loyaltyia i to je išlo jako irregularno (jednom u dva mjeseca), jer jednostavno je em teško kordinirati s tolikom količinom ljudi, em ljudi nemaju toliko novaca/želja poput mene, em dosta mojih privatnih poznanika uskače u narudžbe.
-provođenje narudžba je nemali posao. Kordinirati sa svima oko dostave (bilo u zagrebu, bilo tiskom ili poštom) dogovoranja po forumu/uživo, preporuke, provjeravanja kad je što in stock oduzimaju iznenađujuće puno vremena.

Iz svih ovih razloga čini mi se da je ok ovako kako stvari sada rade. Svi koji naručuju dobivaju igre jako brzo, po super cijenama i besplatnim shippingom, te često. Ako bilo tko smatra da nisam fer, naravno ne mora uzimati igre s nama. Nekoliko puta je ovdje osvanula narudžba od strane ljudi koji su nudili djeljenje pointsa i možete se njima pridružiti. Ako samo želite igre po super cijenama i to ovako često, javiti će te se meni, ful jednostavno :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Broloski za post (ukupno 6):
blacxmiljenkoMarijanstokaroninmado
dugi
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 20:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la dugi »

Hvala na odgovoru. Slažem se s svime što si napisao - logistika isto košta.
I drago mi je sto smo konačno udruženi našli način taj ubijemo taj shipping,
koji nas u ovom hobiju ponekad, kada je veći od cijene same igre, tjera u ludilo.
Znam to, jer sam za shipping svoje kolekcije sigurno dao poveći iznos.
:thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru dugi za post:
Broloski
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Broloski »

dugi je napisao/la:Hvala na odgovoru. Slažem se s svime što si napisao - logistika isto košta.
I drago mi je sto smo konačno udruženi našli način taj ubijemo taj shipping,
koji nas u ovom hobiju ponekad, kada je veći od cijene same igre, tjera u ludilo.
Znam to, jer sam za shipping svoje kolekcije sigurno dao poveći iznos.
:thumbs
Slažem se u potpunosti.
Imam neki osjećaj da su ove naše narudžbe sa philiberta jedna mala renesansica u kupovanju igara izvana. Čini mi se da stvarno ljudi imaju kroz to osjećaj da su im igre dostupnije, što je u mojim očima bio dosta dug problem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Broloski za post (ukupno 2):
Satarashmado
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Broloski »

Narudžba ide krajem ovog tjedna kako me jedan forumaš zamolio da ga pričekamo.
(Mislim na petak kao kraj tjedna, jel :D)
Yield
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 13 sij 2013, 14:59
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Yield »

Koja je fora sa tim philibertom...buduci da si im igre poprilicno skupe...gledam npr Imeprial Assault 99€...na geek marketu je 64€....Pandemic Legacy 64€....GM 58€ itd.....pa kad i dodas postarinu od 11€ na marketu i dalje je poprilicno jeftinije.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Broloski »

Kako koje igre.
Poštarina ovisi uvelike od prodavača i veličine paketa. Večina stvari sa geek marketa su iz amerike tako da to ne dolazi u obzir.
Ako nađeš nešto iz europe po super cijeni pa uzmi od tamo :)
Uzimamo sa njega već preko godinu dana i uvijek bi našao cijene ili jako dobre ili barem ok, te cijene velikih igara iz amerike ogromne i pretežno neisplative. Napravi si sam računicu pa vidi jel ti paše ;)
sismis
Reactions:
Postovi: 152
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 71 put
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la sismis »

ne bih ja otpisivao kupovinu preko bare samo tako. zna shipping biti povoljan ako su igre manje, recimo Noble Knight, Miniaturemarket i Coolstuffinc..
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
Broloski
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la kockica »

Pa sa mog stajališta, kako za koje igre. Osim sa Philiberta (preko kristiana) naručujem i od Zupija, i kada usporedim njihove cijene igara na koje pikiram, najčešće variraju par eura s time da je Zupi jeftiniji, premda ne uvijek.

Zupi mi je super jer se s njim mogu fino dogovoriti i za ekstra narudžbe, ali problem mi je ganjati ga u vrijeme kada dođe u Zg (jer sam često van Zg) pa umjesto da se ciganim za 2-5 eura, jednostavnije mi je javiti kristianu neka se on zeza sa mojom narudžbom, a uz to mi još i sačuva igre koje stoje kod njega dok ne dođem kada je meni zgodnije (zato vezano za gornju raspravu oko bodova vjernosti, smatram da ih Kristian itekako zaslužuje dok ja izigravam finu guzicu). Zupi mi je pak i dalje dobra opcija da naručim od njega stvari kojih nema na philibertu. Gledao sam još neke trgovine, ali kada me jebe taj shipping.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Broloski
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”