Preporuka igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 590 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Stips »

rtfg - odličan izbor!

I meni s vremena na vrijeme dođe da 'ekspandiram', sve mi s čini radi upliftova i rebelsa da je najbolje ići na prvi arch (ono s rebelsima). Da nije nekaj preodmaknuto od temeljne. A i solo opcija je nice touch :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
dlakar
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Tokic »

Zamolio bi za preporuku igre.. Godinama smo igrali Settlerse, zadnjih godinu i pol uglavnom 7 Wonders i Carcassone.

Sad pikiramo Ticket to ride. Ima još kakva preporuka, uzevši u obzir da su nam ove 3 igre gore super. Bitno mi je da je jednostavno za naučit, da nije kooperativna i da može igrat 5 igrača, makar nas većinom igra 4.
Avatar
Kirby
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 08 sij 2015, 23:12
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Kirby »

Pogledajte si Airlines Europe umjesto Ticket to ride. Radi se o malo nabrijanijoj verziji ticket to ride, ajmo to tako reci. :-)

https://boardgamegeek.com/boardgame/904 ... nes-europe

Poslano sa mog LG-H955 koristeći Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru Kirby za post:
Valsim
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

Stone age sa ekspanzijom moze u 5, i igrao sam je tako, i dobra je stvarno, mada traje 2 sata. To je bas genijalna igra. Dalje, Lords of waterdeep je super,4-5, svejedno. El grande, talodjer.
Eto to je sve 4-5 igraca, a nije tesko nauciti i definitivno nije coop :)
Napomena, bez exp Stone age je 2-4 igraca.

Live long and prosper.
Zadnja izmjena: Nuuq, dana/u 09 lis 2016, 23:55, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Valsim
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

Jos nesto. To su, kako ih ja zovem, igre. A imaju i igrice :) npr Sherif of Nottingham, Dixit... To je sve dobro, ali samo zabave radi. Bar meni.
Zaboravio sam gore napisati, kao easy, not coop a super, Istanbul. U 5 je malo guzva, ali to i jeste fol :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1253
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1195 puta
 pohvaljen: 922 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Antomon »

Dodao bi još Alhambru, Citadels, Puerto Rico a za opuštanje For Sale, King of Tokyo i Jamaicu. Alhambra zna biti dosadnjikava nekima, ali je slično kao sa Carcassonnom, ovisi o vama da li ćete igrati agresivno ili miroljubivo.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la kockica »

Ali ubrzo je DDI, pa vjerujem da se vecina tih igara moze isprobati. ;)
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 526
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 274 puta
 pohvaljen: 473 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la DarkDefender »

Antomon je napisao/la:Alhambra zna biti dosadnjikava nekima, ali je slično kao sa Carcassonnom, ovisi o vama da li ćete igrati agresivno ili miroljubivo.
Meni na primjer. :). Uredu je igra... u 3 igraca, ali u 5 i 6 igraca je neigriva. Samo cekas svoj red i najcesce napravis jedino sto mozes. Ima neke zabave u gradnji svoje palace, ali sto god planiras, promijenit ce se dok te dojde red.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Vatanen »

Ja bih otvorio s jednom neortodoksnom preporukom: Neptun (Dirk Henn, Queen Games) se u svim kombinacijama mojih gateway igrača pokazao kao puni pogodak. Meni je malo suviše light, na razini je Ticket to Ridea po težini. Kupio sam ga za 100 kuna novog iz 365gamesa, ne znam može li ga se uopće još naći jer je nezasluženo flopnuo... Ali velim, to je ustvari najveći fenomen među mojim igrama jer se apsolutno svima s kojima sam igrao (ajmo reć nekih 15-20 ljudi), a da nisu hardcore gameri, jako svidio i svi ga traže na stol.

Nadalje bi moj preporučni hodogram bio: Voyages of Marco Polo (najbolji eurogame po mom ukusu trenutno na tržištu, mana mu je što ide samo do 4, težina za učenje ipak već i dva koraka dalje od Ticket to Ridea, ali nije heavy euro ala Vinhos, Kanban itd. - dakle to bi definitivno bio korak dalje od igara koje si naveo), Concordia (preporučljivo s ekspanzijom Salsa, ali nije nužno jer je ekspanzija otežava, jedina mana je što je tematski suha ko Sahara), moderni klasik Village (obavezno s ekspanzijom Village Inn), Mission: Red Planet (lijepo, brzo, više tematski, nema resursa, action selection i area influence, nema mane u svom žanru - jedino je više nagnut prema randomu nego strogom taktiziranju, ali predstavlja zabavniju varijantu još jednog klasika - Citadelsa), a među tematski više nagnutim, a laganijim euro igrama tu su i Stockpile (dionice/burza, aukcije, ali vrlo lagano), Navegador (light to medium euro resource management s nautičkom temom) i Imperial (dionice + wargame, sve vrlo light za učenje i igranje).

Toliko.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 2):
kockicasadistiko
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Tokic
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 19 pro 2014, 18:56
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Tokic »

Hvala svima na preporukama!
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”