Through the Ages online liga (2.sezona u tijeku)

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

dlakar je napisao/la: 11 svi 2020, 12:20 Ja nisam gledao pa sam prihvatio oba dva poziva. Nemam namjeru sudjelovati u oba turnira jer ne vjerujem da ću imati toliko vremena na raspolaganju. Ako moram birati, rađe onda idem u random mix ligu.
Nema problema... Pozdrav!
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Bojan1983 je napisao/la: 11 svi 2020, 11:50 Vidim da ima interesa za obje lige pa sam i ja prihvatio oba poziva, bas me zanima kolki ce biti kaos kad mi se otvori 14 gejmova :D

Da li su u baznom turniru stare bazne karte ili balansirane?


Sta ne bi konacni format igranja trebao bit odreden nakon sto se potvrdi tocan broj igraca pa da AI turnira moze kreirat gejmove da svi igraju sa svima jednak broj puta...

Ako nas je 12 (ja +11) i igramo 4x4p (znaci 4x3 protivnika) i 3x3p (znaci 3x2 protivnika) to bi znacilo da cu igrat protiv 11 razlicitih igraca a da ce u mojim gejmovima bit mjesta za njih 18.... sto opet znaci da s nekima igram samo jednom, s nekima dva puta
Sa 12 igraca u ligi to bi rjesio (npr) jos 2 x 3p pa bi sa svakim se moglo igrat tocno 2 puta
U baznom turniru stare karte su balansirane.

Vidiš i sam da je do zadnjeg trena nemoguće predvidjeti koliko će biti igrača. Samim time ne možemo koristiti neki defuault sistem već custom u kojem AI vodi računa samo da svi igraju isti broj puta, ali ne i da svatko igra protiv svakog. Ako nas na kraju bude 12 može se igrati bilo koji sistem jer je 12 djeljivo i s 3 i s 4.

Počeli smo od 15 igrača za baznu i 13 za ekspanziju. Pošto je ovo prvi put da ovako nešto organiziramo išao sam da ne bude previše igri.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 411 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bolindus »

Kolko vidim u random mixu je sad 12 igraca ( kad se svi prijave). Kolko bu sad to trajalo :D
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Bolindus je napisao/la: 11 svi 2020, 16:56 Kolko vidim u random mixu je sad 12 igraca ( kad se svi prijave). Kolko bu sad to trajalo :D
Budemo vidjeli. Sudeći po vremenu čekanja za prihvaćanje pozivnice 36h rezervnog vremena je pun pogodak :D
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

Bez obzira kolko je igraca trebalo bi jednako trajat jer ako sam dobro razumio svi gejmovi krecu istovremeno i liga traje kolko i najduzi gejm
slika
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Bojan1983 je napisao/la: 11 svi 2020, 17:14 Bez obzira kolko je igraca trebalo bi jednako trajat jer ako sam dobro razumio svi gejmovi krecu istovremeno i liga traje kolko i najduzi gejm
Hm, moguće da tako funkcionira. Misliš da još smanjimo broj igri? :D
zabuzacro
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 pro 2017, 15:24
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la zabuzacro »

Evo prihvatio sam poziv u mixu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru zabuzacro za post:
ABQ
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Trenutno u Mix ligi čekamo da pozivnicu prihvati korisnik vorpain koji na forumu nije bio zadnjih 5 dana. Zapravo, nejasno je posjeduje li uopće ekpanziju jer nikada nije odgovorio na privatnu poruku. :?

Sklon sam dati mu još 24h i ako u tom roku ne prihvati krenuli bi bez njega s 11 igrača.

Što se tiče Basic lige došlo je do smanjenja broja igrača jer je većini previše igrati obje lige. :D

Tu također čekamo vorpaina i Denija koji imam malih problema s logiranjem na CGE račun, ali vjerujem da će ih uskoro otkloniti.

I kod ove lige sam sklon pričekati vorpaina još 24h ili više ukoliko Deni ne sredi do tada problem s računom.

TLDR: Mix počinje najkasnije sutra u 10h, Basic počinje kad Deni sredi problem. :thumbs
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 411 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bolindus »

Hehe, mislim da cemo samo izgubiti 24 sata, nebude se pojavil, nit mu nigdje nebude iskocilo da mora prihvatiti pozivnicu, vjerovatno je zadnje bil prijavljen na onaj prvi i ceka da to krene. ( vidim da je i na forumu tek manje od mjesec adana, tak da ni ne prati.)
Al ti si organizator, pa your call, just my 2 cents :P
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Samo da napomenem da preko tjedna, do nekih 17 sati, neću moći igrati svoje poteze, nadam se da to neće biti problem.

Pretpostavljam da ćemo nakon odigranog poteza čekati satima pa i možda danima da ponovno dođemo na red, kako ćete se vi nositi s tim? Velika je šansa da zaboravim što sam planirao dok opet dođem na red, planirate li vi zapisivati negdje svoje poteze da ih ne zaboravite? :)

Vjerojatno se treba naviknuti na to, do sad uvijek kad počnem neku partiju odmah ju i završim pa će mi ovo biti novo iskustvo.
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”