Rune Age

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Rune Age

Post Postao/la Igranje.org »

Rune Age[ctable: picture=https://lh4.googleusercontent.com/-0IpX ... uneage.jpg, link=http://igranje.org/Igre/rune-age]OPIS IGRE
Rune Age je igra stvaranja kupa karata, avantura i osvajanja za 1-4 igrača. Smještena u fantastični svijet Terrinotha (kao i igre Runebound, Descent: Journeys in the Dark, Runewars i DungeonQuest), Rune Age stavlja igrače na mjesto vođe četiriju rasa koja se natječu za dominiranje u svijetu koji je uključen u konflikt.

Igru je dizajnirao Corey Konieczka. Rune Age je jedinstvena igra kreiranja špilova koja se vrti oko scenarija. Svaki od četiri scenarija koji su uključeni u igru, postavlja drugačije ciljeve pred igrače, od natjecateljskih do skroz timskih. Hoćete li započeti međusobni rat u potrazi za legendarnim zmajevim runama? Ili ćete spojiti vaše snage i zajedno se suočiti sa najgorom olujom koju je Terrinoth ikada vidio? Izbor je vaš.

[/ctable]
Fliper500
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 16 svi 2012, 11:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Rune Age

Post Postao/la Fliper500 »

Dali je itko igrao? Isplati li ju se kupovat. Fan sam kartaških igara. Citadelsa pogotovo.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la mado »

Nisam igrao ali me isto zainteresirala igra zbog teme, 4 načina igranja. U Algoritmu košta samo 190kn pa zvuči kao privlačna kupnja.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la Broloski »

Je, imam ju već neko vrijeme.
Sasvim je kul, solidna kartaška igra (iako se ne osjeća "kartaški").
Da bi bio sasvim zadovoljan treba ekspanzija, a FFG kaže da će uskoro
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la Schism »

Ja sam isto neko vrijeme razmisljal da ju kupim, pa me zanima ako si mozda igral Dominion, kakav je Rune Age u usporedbi s njim?
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la Broloski »

Naravno da jesam. Dominion je deckbuilding igra. Oko decka se sve vrti i dosta je "sirova". Rune age je kao prvo malo kaoticniji (vrte se eventi svaki turn). Kao drugo to je zapravo ratna igra koja umjesto minijatura i ploce koristi deckbuilding mehaniku(sto ce reci da je puno vise konfrontacijska). Dominion je dobio svoje ekspanzije i zato je i dalje dobar, dok runeage treba jos mesa jer jedina prava zamjerka koju ja imam je to sto su izbori dosta ograniceni. Inace, igre su veoma razlicite.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la mado »

Na Bookdepositoryju su dobili proširenje za 15,93€ Rune Age: Oath and Anvil Expansion:
http://www.bookdepository.co.uk/Rune-Ag ... 1616614263
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Rune Age

Post Postao/la MoschuS »

Da li netko (osim Broloskog) igra ili je igrao RA?
Idejno mi se igra cini dosta zgodna ali reviewi su tako-tako pa me zanima jos koje misljenje? Cesto je na akcijama tako da se moze naci dosta povoljno.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Rune Age

Post Postao/la mado »

Igrao sam ga samo 3x do sad, pa nisam ni isprobao sva 4 načina igranja, a sa proširenjem Rune Age: Oath and Anvil ih ima 6. Sviđa mi se jako. Opširniji dojmovi će biti nakon više igranja.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Rune Age

Post Postao/la MoschuS »

Da, treba mi netko sa malo vise iskustva jer bas govore da dosadi nakon malo vise partija, kao nema dubine i dosta se sve ponavlja.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”