Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 565 puta
Kontakt:

Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Kako je u društvo za igre je i dalje prosjeka 8 godina u takvom su stilu i igre.
Danas 2x Barenpark s nećakinjom (8), simpatična lighwegiht game. Ne vjerujem da će bas ići na stol s gamerima ali bi mogla poslužiti kao game za neko casual druženje.

slika

U zadnje vrijeme samo lightweight Games (quacks, king of tokyo, carcassone i barenpark) čisto mi treba neki brainburner malo da se zakuham. Mislim da cu koji dan baciti solo partiju Spirit Islanda sa 2 spirita slika
Ili barem Brass u 2p slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 5):
realukaPapaverjuri006tanelorndado
krofetki
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 ruj 2014, 09:51
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la krofetki »

Pitanje za sve koji su igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium

Kakva je igra u dvoje i da li funkcionira u dvoje?
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

krofetki je napisao/la: 12 kol 2021, 14:25 Pitanje za sve koji su igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium

Kakva je igra u dvoje i da li funkcionira u dvoje?
Nisam igrao u dvoje, ali mislim da je to najmanje zanimljiv broj igrača za tu igru, prvenstveno zbog konflikta na kraju svake runde, a pogotovo zbog manjeg zauzimanja mjesta pa je veća sloboda i nije toliko tight igra.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

krofetki je napisao/la: 12 kol 2021, 14:25 Pitanje za sve koji su igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium

Kakva je igra u dvoje i da li funkcionira u dvoje?
U dvoje funkcionira i nije loš(imate dummi playera), ali nakon što sam ga igrao u troje, bio mi je puno bolji doživljaj. Nije ona uopće loša u 2p, ali 3p mi se cini sweet spot, obzirom da bi u 4p mogla trajati predugo, i još bi bio veca borba oko spotova na mapi, koja se osjeti vec u 3p.
Butch
Reactions:
Postovi: 252
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Meni je u dvoje bilo neigrivo.
Ako mislis uzimati igru za 2p, bolje nemoj.

Bot je dosadan i jako lose mjenja treceg igraca, nekad udara kao kamion, nekad jedva da ista radi.
Intrige koje su najslabiji aspekt igre su jos vise random u dvoje i prakticki odlucuju pobjednika.
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Butch je napisao/la: 12 kol 2021, 16:12 Meni je u dvoje bilo neigrivo.
Ako mislis uzimati igru za 2p, bolje nemoj.

Bot je dosadan i jako lose mjenja treceg igraca, nekad udara kao kamion, nekad jedva da ista radi.
Intrige koje su najslabiji aspekt igre su jos vise random u dvoje i prakticki odlucuju pobjednika.
Slažem se sa Butchem. Ja igram uglavnom u dvoje gotvo sve svoje igre i Dune Imperium nije za u dvoje. Bot je naporan, igrač koji vodi računa o njemu ne može igrati u miru (to sam ja uglavnom) i planirati svoje poteze, nego uvijek kontam o botu i što on konta. A nekada konta ko kamen, a nekada ko Einstein. Meni nije legla igra - a bila mi je u top 3 za nabaviti pa odustao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
juri006
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 252
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Mi smo napokon igrali Terraforming Mars. Nisam mnogo ocekivao od igre, znao sam da je spora, ruzna i poprilicno outdate-ana.
I sa svim tim niskim ocekivanjima, igrama me nekako uspjela razocarati.

Komponente su katastrofa, art style nije konzistentan, ima gresaka na kartama, nema inserta, i to je samo sto se tice produkcije.
Za igru od 60 eura ocekivao sam mnogo vise.

Sto se tice gameplaya, Terraforming Mars je najlinearnija igra koju sam igrao. Kingdomino ima veci player agency, i ne hiperboliziram.
Svaki potez se sam igra, nema nikakvog card draftinga, a zbog uvjeta na kartama, uvijek ces igrati ono sto mozes igrati, i to ce ti bit najbolji potez.
Da dvije osobe paralelno igraju TM radile bi identicne poteze.

Korporacije cine igru jos linearnijom. Neces sa Tharsisom razvijati heat, ici ces all in na gradove. S Thorgateom ces forsirati energiju.
Sam TM tile board je dosadan, ima nekih fora karata kao sto su Urbanism, Capital itd koje dopustaju igracima da se igraju footsiesa, ali sve je to dosta plitko.
Premalo je interakcije u igri, osim blokiranja gradovima i unistavanja plantova, nema prakticki nicega vise. Igra je cisti multiplayer soliraire u kojoj pobjedjuje onaj koji u prvih par generacija slozi bolje plave karte.

Kuzim zasto ljudi vole igrati TM, super su im te igre u koje se mogu samo zadubiti i postavljati engine preko pola stola, gdje ne moraju paziti sto njihovi protivnici rade, ili nedaj boze utjecati na to, igre u kojima naizled nesto rade, dok u stvarnosti je igra vec u startu odredila pobjednika.

Shvacam zasto je TM tako visoko rangiran, to me cak cini i optimisticnim za nas hobi.
Jer TM moze biti u top 5, onda moze i svaka druga igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 2):
dadofrastarc
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 565 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Hm… ja sam totalno drugačijem mišljenja o TM-u. Kao i valjda velika većina ljudi. S kim god sam igrao mars il im je bio odličan ili vrlo dobar.
Meni je od kad smo ubacili draft još bolji i uvijek ga rado odigram


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
Papaver
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Butch je napisao/la: 13 kol 2021, 09:57 Mi smo napokon igrali Terraforming Mars. Nisam mnogo ocekivao od igre, znao sam da je spora, ruzna i poprilicno outdate-ana.
I sa svim tim niskim ocekivanjima, igrama me nekako uspjela razocarati.

Komponente su katastrofa, art style nije konzistentan, ima gresaka na kartama, nema inserta, i to je samo sto se tice produkcije.
Za igru od 60 eura ocekivao sam mnogo vise.

Sto se tice gameplaya, Terraforming Mars je najlinearnija igra koju sam igrao. Kingdomino ima veci player agency, i ne hiperboliziram.
Svaki potez se sam igra, nema nikakvog card draftinga, a zbog uvjeta na kartama, uvijek ces igrati ono sto mozes igrati, i to ce ti bit najbolji potez.
Da dvije osobe paralelno igraju TM radile bi identicne poteze.

Korporacije cine igru jos linearnijom. Neces sa Tharsisom razvijati heat, ici ces all in na gradove. S Thorgateom ces forsirati energiju.
Sam TM tile board je dosadan, ima nekih fora karata kao sto su Urbanism, Capital itd koje dopustaju igracima da se igraju footsiesa, ali sve je to dosta plitko.
Premalo je interakcije u igri, osim blokiranja gradovima i unistavanja plantova, nema prakticki nicega vise. Igra je cisti multiplayer soliraire u kojoj pobjedjuje onaj koji u prvih par generacija slozi bolje plave karte.

Kuzim zasto ljudi vole igrati TM, super su im te igre u koje se mogu samo zadubiti i postavljati engine preko pola stola, gdje ne moraju paziti sto njihovi protivnici rade, ili nedaj boze utjecati na to, igre u kojima naizled nesto rade, dok u stvarnosti je igra vec u startu odredila pobjednika.

Shvacam zasto je TM tako visoko rangiran, to me cak cini i optimisticnim za nas hobi.
Jer TM moze biti u top 5, onda moze i svaka druga igra.

Slažem se da su komponente loše, pogotovo za tu cijenu, ali nekako s vremenom ih zanemariš pa aj...meni više ne smetaju.

Nema card draftinga? Igra je od starta card draft, od toga što odlucuješ što na pocetku ostaviti i kupiti od karata, do drafta u svakoj rundi.

Uvijek češ igrati što možeš igrati? I tu se ne bih složio, jer veoma često su mi bile situacije, hmmm, od više karata što mogu odigrati imam para samo za jednu, koju odigrati? Da ne pričamo o tome, da li igrati nešto sada, ili štediti za drugu rundu pa odigrati još bolju kartu.

Pa dosta ljudi voli multiplayer solitaire, tako da to nije nužno minus., naravno, kako kome. Mislim ne bih baš rekao da je skroz mp solitaire, obzirom da se stvarno može gledati kako drugom playeru ukrasti neke dobre lokacije, šlepat se recimo s gradovima na njegove šume i to. Ima neke interakcije kroz neke projecte iako ne previše.

Mene više smeta što pošto su zadani ovi end game parametrima, ovisno o kartama koje su došle i tome koliko igraci rade na tim parametrima igra stvarno zna potrajati, i zadnjih par rundi zna biti dosta zamorno...doslovce grcaš u resursima, sve si možeš priuštiti, više ti nije neki izazov biranje karte koju odigrat ili ne pošto imaš para za sve, još ako imaš gro ovih blue kartica dok odigraš sve te poteze, runda potraje...pogotovo ako si na pola gejma vec vidio tko je pobjedio, onako, gubi se malo volja za tim da igraš game narednih sat vremena ili više, a rezultat znaš, a gap među playerima postaje samo veci. Nama je stvarno dobar game, ali evo, vec neko vrijeme ga iz navedenih razloga nismo igrali i nekako nam se ne da. Nekako više volim kada game ima neki određeni broj rundi i to je to, uvijek je tu pritisak vremena obaviti što više toga u datom vremenu...ovdje doslovce možeš složiti engine koji stvara pointse i ne želiš uopce završiti niti raditi na tome da guraš parametre, i sada bi kao drugi trebali na tome raditi da tebe sprijece u tome da bereš gro bodova s svojim enginom i završe game.

Ovu prvu ekspanziju sam isprintao kartice pošto malo ubrzaju start gejma, tak oda sam uštedio pare, a defakto isti rezultat kao da sam i kupio...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
realukapriroda15Papaver
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Butch je napisao/la: 13 kol 2021, 09:57 Premalo je interakcije u igri, osim blokiranja gradovima i unistavanja plantova, nema prakticki nicega vise. Igra je cisti multiplayer soliraire u kojoj pobjedjuje onaj koji u prvih par generacija slozi bolje plave karte.
Ne znam koju si ti igru igrao, al Terraforming Mars sigurno nisi probao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 7):
frastarcdlakardendarii42kockicaBolindusKillaTeehee(R)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”