Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la retko63 »

kovacu je napisao/la: 19 kol 2021, 14:39 @mado Pitam jer vidim da je tamo cijena cak i veca nego kod nas, a jos moras i shipping platit. Valjda si imao neko kombinaciju sa LOTR.

@retko63 Onitama je fantasticna igra. Ja sam sebi napravio homemade verziju za special poljem koje nije glomazno kao u original te sam brdo karata napravio. Cak sam mislio to polje jos i raskomadat il nekako specijalno isjec (kao tipa board za Spirit Island ili Dune Imperium) i onda bi mogao sve u dzepu ponijet sa sobom.
Onitama me odmah privukla.Gledao sam baš kod kuće,što ima od igara novoga na CM web shopu i ugledao nešto drugačije od drugih igara.Figurice su posebno napravljene a board ono da ne govorim.Igra je prejednostavna za naučiti,ali s druge strane zanimljiva.Malo promjene od kartona,makar ima i odlična kvaliteta a ima i katastrofa,pogotovo kad moraš odvajat tokene,odmah se sve vidi.Vidio sam dosta expansion packova na BoardGameGeeku pa možda nešto i nabave u CM-u.Ovo što si napravio,koristiš original figure ili imaš zamjenske ?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la mado »

kovacu je napisao/la: 19 kol 2021, 14:39 @mado Pitam jer vidim da je tamo cijena cak i veca nego kod nas, a jos moras i shipping platit. Valjda si imao neko kombinaciju sa LOTR.
Saruman je došao u puno UK trgovina, a ovi naši novi su rekli da ga nema kod njihovih dobavljača. A u predzadnjoj epizodi Cardboard of the Rings podcasta su rekli se igra više neće printati, pa mi je bilo pod hitno kupiti Sarumana dok ga još ima. A BnC za Spirit Island već duže gledam, pa uzeo i to da ne naručujem samo jednu stvar.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
kovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

Ma kupio figurice (ko za sah pijun) u onom hoby shopu kod kolodvora. 2 vece i 8 manjih. Napravio sam si svoju onitamu za neku sicu i super je ispalo. Sad gledam kak jos poboljsat. A karte sam napravio za base game i mislim jednu ekspanziju. Vidio sam kao sto kazes na bgg da su ljudi radili i custom karte, al vec i sad imam prevelik odabir, a trebaju ti samo 5 karata za game.

Ove ekspanzije koje uvode nove likove mi nisu nest primamljivo izgledale tak da cu njih ignorirat.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3730 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

dado je napisao/la: 18 kol 2021, 20:12
sadistiko je napisao/la: 18 kol 2021, 19:54 koja je cijena za smartphone + exp?
to gledam već neko vrijeme
bazna 290 + exp. 130
Ma danas već nema exp. Ali uzeo sam base game i cloudage ili kak se već zove
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dado
slika
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la retko63 »

kovacu je napisao/la: 19 kol 2021, 15:37 Ma kupio figurice (ko za sah pijun) u onom hoby shopu kod kolodvora. 2 vece i 8 manjih. Napravio sam si svoju onitamu za neku sicu i super je ispalo. Sad gledam kak jos poboljsat. A karte sam napravio za base game i mislim jednu ekspanziju. Vidio sam kao sto kazes na bgg da su ljudi radili i custom karte, al vec i sad imam prevelik odabir, a trebaju ti samo 5 karata za game.

Ove ekspanzije koje uvode nove likove mi nisu nest primamljivo izgledale tak da cu njih ignorirat.
Da li taj hoby shop gdje si kupio figurice ima web stranicu ? Baš bi htio vidjeti kakve još stvari prodaju.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

Evo jedan link: https://www.chemaco.hr/hr/
Nisam sad siguran jel taj, al ima 2 hoby shopa jedan pored drugog, a ne znam ime shopa tocno kad uvijek odem u oba. Al kupio sam u onom koji je vise prema istocnoj strani :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
retko63
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la logOS »

Bio u centru pa išao baciti oko na CM akciju, čisto ako imaju šta još osim onih stvari na webu.... i naravno da imaju.

Izašao i sa:

https://boardgamegeek.com/boardgame/301 ... rs-scythia
Po to sam i manje više išao, vidio sam je na webu. Nije neka luda akcijska cijena ali je bar normalna.

I naletio na nešto šta nije bilo na webu:
https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... ter-cities
I to po 49kn. Da 49kn ali sa cakom.... njemačka verzija. Malo za ponovit jezik iako igra ima dosta jasnu ikonografiju na kartama.
U svakom slučaju super! Kolega ima eng verziju i igrali smo par partija. Ova će biti odlična za nabaciti koju solo partiju.

Baš me zanima koje su još stvari imali po tako dobrim akcijama ali su već do sada otišle / nisu bile na webu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post (ukupno 8):
ZorzysadistikotanelorndadorealukaMinsc1610retko63juri006
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la retko63 »

Da vidiš,tko bi rekao da može biti tako ultra jeftina.Jel ima puno teksta ? Inaće,to sam primjetio da CM ima drugačije igre na raspolaganju u trgovini naprema web shopu.
Avatar
Humra
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 sij 2021, 17:58
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 27 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Humra »

Evo usput da malo i izbacim frustracije iz sebe.
Kupio neki dan Terraforming Mars i danas odigrao 2 runde. Apsolutno sam oduševljen igrom kao takvom, bila mi je jako zabavna. Prva runda je bila sa 2 igrača, druga sa 3, i po meni je super sa oboje iako malo preferiram sa troje ljudi.

Ali, ono oko čega moram prigovarati je kvaliteta komponenti i čak i same kutije. Kako je cura rekla "kvaliteta je na razini čovječe ne ljuti se proizvedenog u hrvatskoj".
Znam da kvaliteta komponenti nije svima bitna, i ni meni inače ne igra ulogu, ali me kod ove igre to zasmetalo zbog njezine cijene. Da sam platio do 300kn igru nebi ništa rekao, ali kao što svi znamo igra se prodaje i za po 600kn ili više u većini dućana.

Doduše sam sam si kriv što nisam to provjerio prije nego sam nabavio igru. S obzirom na to koliko mi se svidjela mislim da ću dobiti i više nego dovoljno sati igre iz nje za te novce, ali me je ovo jednostavno neočikivano zasmetalo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Humra za post (ukupno 9):
AntomondadofrastarcMinsc1610juri006dendarii42M0byretko63priroda15
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1633 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la juri006 »

Unlock is in da haus :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 4):
dadotanelorndendarii42Minsc1610
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”