Porast cijena društvenih igara

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 411 puta
Kontakt:

Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la Bolindus »

Dakle, kako sve cijene materijala u svijetu rastu, počele su se dizat i nabavne cijene igara, i to po 20% neke, svakim danom dobivam lagano korekcije cijena, da li čemo početi kupovat manje igara ili smo spremni pregrmiti i te poraste ?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la grof »

Uhh, ne znam kaj bih ti rekao. Ja ću si sigurno i dalje priuštiti par igara godišnje. A treba igrati one koje imamo. :) Fala bogu nisu ko knjige. Jednom pročitaš i to je to. Igre se ipak igraju višestruko. Pogotovo ako su dobre!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3588
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la Shich »

Ovisi je li to privremeno stanje ili će se zadržati i nakon što se cijene materijala vrate u normalu. Nekako mi razum govori da nema povratka. :/

Btw to bi moglo podići popularnost rabljenih igara.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Evoovako, meni je uvijek draže dati domaćem čoeku nego nekome vani, makar mi došlo na isto.

Ono što se meni sviđa ovdje je što odem prvo k tebi, a ako nema onda drugdje po drugim šopovima i ako ima ono što mi treba do generalno dobijem kroz dan-dva. Na svoju ruku naručivati izvana je užas jer moram razbijati glavu oko poštarine dostave možebitnog dodatnog troška neke carine (tj. ako je van EU i sl.)

Meni je sasvim normalno da će i krajnji point of sale, u ovom slučaju tvoj shop (i ostali) korigirati cijene shodno stanju na tržištu jer nisi dobrotvorna ustanova. I dalje vjerujem da se relativan odnos cijena između npr tvog shopa i Carte Magice, Linksa i/ili Svijeta Medija neće mijenjati, ako svi dignete za 20% cijene i dalje ćeš biti bolji od konkurencije.

Ali ako i dalje mogu naručiti od tebe ili nekog lokalnog i dobiti ono što želim za dva dana u prosjeku, nitko sretniji od mene. Ako mi tvoj i drugi shopovi budu špediter ovdje i da se vi borite sa nabavama dobavama dostavama do Hrvatske uvozom i ostalim, a ja kao kupac se okoristim svim tim i samo obavim zadnji dio i platim tebi, savršeno.

Kupovat će se vjerojatno manje, ako se cijene dignu, ali će se kupovati kvalitetnije i promišljenije. Dosad je vjerojatno velika većina igrača kupovala svašta, da probaju, pa prodavala pa ovo pa ono. Možda se to više neće događati, ono što se kupi će se kupiti s idejom da se igra i ostane u kolekciji, a ne samo da se proba.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 565 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la frastarc »

Meni isto svako malo dobavljači posalju mail ili zovu s info o porastu nabavnog materijala (grafika i foto).

Realno ne vjerujem da će se to vratiti. Još nisam čuo da je netko dignuo cijene pa ih onda spustio jer je eto sad bolja situacija…
Ja cu si također priuštiti nekoliko igara godišnje, a u kojoj količini to ćemo vidjeti…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la grof »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 08 stu 2021, 10:23 Kupovat će se vjerojatno manje, ako se cijene dignu, ali će se kupovati kvalitetnije i promišljenije. Dosad je vjerojatno velika većina igrača kupovala svašta, da probaju, pa prodavala pa ovo pa ono. Možda se to više neće događati, ono što se kupi će se kupiti s idejom da se igra i ostane u kolekciji, a ne samo da se proba.
Da, tu meni pomaže igranje u MC-u ili posuđivanje igara za doma, pa onda odigrajući igru par puta zaključujemo da li uzeti za doma ili ne.
Eto, upravo me takva strategija dovela do odluke da Arnak uzmemo za doma jer nam je vrh od igre i ne prestajemo igrati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
frastarcCrazyBunnyGuy
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 885
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 990 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la Mago de Umago »

Svima ce nam porasti i plaće pa neće biti problema...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
frastarc
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la realuka »

Kad vidiš samo cijenu za shipping prije 6 godina, a sad smo svi još ovisniji o Kini nego prije možemo se samo nadati nekom kraju podizanja cijena.


slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1031
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 786 puta

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la smurfORnot »

Mago de Umago je napisao/la: 08 stu 2021, 10:41 Svima ce nam porasti i plaće pa neće biti problema...
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
dadoMago de Umago
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Porast cijena društvenih igara

Post Postao/la kockica »

Stajem do daljnjega. I inače podosta smanjio sa nabavkom novih igara zbog drugih razloga (vrijeme, prostor) a ova aktualna situacija me samo učvrstila da skoro u potpunosti prestanem.

Na žalost od početka bavljenja ovim hobbyjem samo gledam kako cijene rastu i onda sam se nedavno zacudio kada sam usporedjivao koliko sam platio neke starije igre koje imam u kolekciji a koliko sada koštaju a nisu oop tako da neke igre ne bih ni nabavljao po sadašnjim cijenama. Zato isto vjerujem da nema više povratka na staro.

Kickstarter mi je pak izgubio svaki smisao.

Srećom imamo dovoljno igara tako da to ne znači da smo se prestali igrati jer nam je to još uvijek odlična zabava a pomaže i što imamo i drugih hobbyja.

Ono što me privlači su prije svega ekspanzije za neke naše igre koje su nam top te par starijih naslova koje bih zaista volio imati pa se nadam oglasima za rabljene igre. Forum sve više pratim samo iz navike da vidim što ima novoga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
Minsc1610thegreyKilla
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”