organizirano igranje u Splitu

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
sonjecka
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 lip 2012, 21:56
Lokacija: Split
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la sonjecka »

Postoji mogucnost da se u Splitu otvori igraonica, izmedju ostalog i za drustvene igre,
to je nekoliko povezanih prostora gdje bi bila igraonica s racunalnim igrama i kaficem.

Zanima me koliko bi bilo zainteresiranih za dolaske u tu igraonicu, i mozda da mi date poneki savjet.
Naime, igraonica bi mozda bila otvorena, ali da se vlasniku prostora isplati trebali bi posjetitelji naruciti minimalno jedno pice i ponekad dati 5-10 kn u kasicu u kojoj bi se skupljali novci za nabavu novih igara.

Ako bude zainteresiranih, mozda za pocetak napisite koje bi igre voljeli vidjeti u igraonici pa da vlasnik ,ako mu se svidi ideja, nabavi igre kako bi sve to dobro startalo.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la grof »

mi ovdje u ZG radimo po sistemu donacija gdje je preporučena min. donacija 5 kn. Naravno, sve ovisi o dobroj volji, no od kada su se za te donacije zaista kupile igre po željama igrača, donira se čak i više.

Bude li vam to zaživjelo, otvorim vam ovdje na forumu podforum za igraonicu i stranicu za istu na Igranje.org-u, te sve ostalo što trebate od ove naše internetske infrastrukture...

Sva naša iskustva rado vam prenesemo :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la Dread24 »

Ja bih se trebala prokonzultirati sa boljom polovicom... ali mi smo uglavnom za "kućno" igranje.

Sonjecka možeš li malo detaljnjije reć, di bi bija taj prostor?:)
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
sonjecka
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 lip 2012, 21:56
Lokacija: Split
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la sonjecka »

grofe, poslala sam ti PM.

jos je sve u ideji, pa me zanima cisto da li vam je ideja zanimljiva. Ne bi jos htjela govoriti tocno gdje bi bio moguci prostor jer treba vlasnici prvo predociti ideju i da li je njoj to isplativo.

No, Dread, ako bi to zazivjelo onda bi se i ekipa s igracaka mogla tu nalazit, ne treba igrat ,moze sjest u kafic i uzivat u dobroj atmosferi :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la grof »

@Dread
Po širenje same kulture igranja društvenih igara dobro bi bilo u Splitu imati jedan stalan prostor, koji bi privukao i one koji još ne znaju za ovaj tip igara. Takav efekt ne može se postići "kućnim igranjem" ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: organizirano igranje u Splitu

Post Postao/la Dread24 »

Ma znam... samo kažem kakav je tip igranja meni draži, ali to ne znači da neću podržati ovo igranje! ;)
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Re: Zainteresirani u Splitu

Post Postao/la Nevermore »

sonjecka je napisao/la:grofe, poslala sam ti PM.

jos je sve u ideji, pa me zanima cisto da li vam je ideja zanimljiva. Ne bi jos htjela govoriti tocno gdje bi bio moguci prostor jer treba vlasnici prvo predociti ideju i da li je njoj to isplativo.

No, Dread, ako bi to zazivjelo onda bi se i ekipa s igracaka mogla tu nalazit, ne treba igrat ,moze sjest u kafic i uzivat u dobroj atmosferi :)
Koliko razumijem radilo bi se o proširenju/prebacivanju usluge već postojećeg prostora (u sklopu kojeg je i kafić).

Svaku ideju ovog tipa pozdravljam i pokušat ću je podržat u manjoj ili većoj mjeri (ovisno o koštanju).

Prilikom planiranja treba tu odvagnuti puno stvari, neke od kojih meni trenutno padaju na pamet su:
- trošak po igranju - koliko ljudi je spremno dati 15 - 20 kn po igranju
- zauzeće prostora - računaj da će većina ljudi koji dođu igrat doć, popit jedno piće i ostat u prosjeku 3 sata - isplati li se to kafiću (sličnu shemu ima xm, ali on je "iz neke druge priče" - to je u prvom redu lokalno-rodbinsko okupljalište) ?
- koga će takav prostor privući osim onih koji stvarno igraju (vjerojatno nikog), pa neće bit ekstra zarade
- teško da će prostor bit pun cili dan...

a... lako se može dogoditi da, ukoliko ideja zaživi... netko drugi u gradu, na neki drugi, možda prihvatljiviji način za igrače, pokrene nešto slično, pa odjednom umjesto x ljudi koji dolaze, imaš x/3 (igra dosta u financijskoj računici).

Ovo sve navodim jer mi se čini da komercijalni prostor po ovom pitanju nema šanse opstat na dulje staze (dabogda se pokazalo da sam u krivu).

Mislim da je puno bolje rješenje ići na klub/udrugu, po mogućnosti s prostorom od grada. Je li izvedivo - ne znam. Mislim da je, ali trebalo bi prilično poraditi. Treba okupiti ljude (bez 5-6 ljudi koji su spremni dosta vremena i truda uložiti u ovo ne isplati se niti počet) koji su spremni raditi po tom pitanju. Na mene možeš računati.

(Ako si za, javi se na pm, pa bi mogli na kavu)

U svakom slučaju, ako misliš da bi vam pomoć dobrodošla, tu sam.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: organizirano igranje u Splitu

Post Postao/la grof »

Da, točne su ove opservacije. Igranje od 15-20 kn vam je puno... bolje vam je ići na sistem donacija + posebno plaćanje pića kafiću. Teško će vam se samo tako ubaciti nekakva konkurencija, jer su društvene igre još uvijek veliki tabu.

Tražiti prostor od grada je OK pristup i kada mi konačno više jednom, valjda, postanemo udruga (jer nas min. financija stalno hoće potrpati pod igre na sreću i zabraniti nam registraciju), možemo odmah otvoriti i podružnicu u Splitu, te od Splita službeno početi tražiti prostor za igrače. (isto vrijedi i za ostale veće gradove gdje postoji interes kod igrača da tu podružnicu i aktivno vode)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: organizirano igranje u Splitu

Post Postao/la Dread24 »

grof je napisao/la:min. financija stalno hoće potrpati pod igre na sreću i zabraniti nam registraciju
Je li ova glupost postoji samo u HR? kako je vani? je li se BG igre isto vode po "igre na sreću"? Mislim, ima u BG elemenata sreće, kao i u svemu u životu, po tome možemo pod takvu kategoriju stavit i svaki ljudski život! :facepalm Apsurd!
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: organizirano igranje u Splitu

Post Postao/la grof »

Dread24 je napisao/la:
grof je napisao/la:min. financija stalno hoće potrpati pod igre na sreću i zabraniti nam registraciju
Je li ova glupost postoji samo u HR? kako je vani? je li se BG igre isto vode po "igre na sreću"? Mislim, ima u BG elemenata sreće, kao i u svemu u životu, po tome možemo pod takvu kategoriju stavit i svaki ljudski život! :facepalm Apsurd!
Izgleda samo kod nas. Imao sam sastanak za vrijeme DDI-a na infogameru s predsjednikom slovenske udruge igrača "Igroljub" i veli da oni takve probleme nisu imali.

BTW, sada nam Statut kojim smo otišli na zadnju registraciju (prije mjesec dana) i na kojoj opet čekamo mišljenje Ministarstva financija izgleda ovako. Napisali smo poseban članak koji decidirano kaže da se ograđujemo od igara na sreću (čl.10).
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”