Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

https://boardgamegeek.com/boardgame/329082/radlands
Evo danas probao prvi put Radlands.
Kartaske igre su mi fatalna tocka, a ovdje se bas radi o takvoj igri gdje 2 igraca dijele isti deck sa kartama (znaci 2 player only igra) i sa ogranicenim resursima pokusavaju sto prije unistit 3 protivnicka kampa. Tko prvi to ucini je pobjednik.

Bio sam nest sitno popratio igru kad je bila na Kickstarteru, al reko sam da ne kupujem neprovjerene igre preko KS neg da cu se strpit do reviewa drugih ljudi il dok ja sam ne isprobam igru.
Neki dan uzeo Tabletop Simulator i reko moram Radlands probat jer se opet neka buka oko te igre digla jer su ljudi sad krenili dobijat svoje primjerke sa KS.

Igra je super jednostavna za pokvatat pravila. Mi smo se ufurali odmah u prvoj trecini prvog game nakon sto smo prethodno pogledali How To play. Nudi velik broj kombinacija gdje trebate odredit kako iskoristit efekte na kartama i njihove pozicije na polju.
Na pocetku radite neki mini draft gdje od 6 kamp karata birate 3 i na temelju te 3 karte kujete neku strategiju koja ce vam pomoc da dodete do pobjede. Kampovi vam daju neke efekte koje mozete iskoristit za cijenu resursa (vode) i oni su vam ujedno i life pointi.
Iz main decka izvlacite il event karte ili punkere i sve imaju full zanimljive efekte, a na vama je da ih iskoristite kako najbolje znate.

Igra mi se bas svidila zbog dosta opcija koje mogu odraditi na svom turnu i mozganja gdje uz to sto trebas kod sebe pratit i planirat neke combo-e, moras imat i protivnika na oku i gledat sto njegovi punkeri/kampovi rade te odredit koje je potrebno sto prije uklonit prije nego sve inicijativa ode na protivnikovu stranu.

Bude se ovo jos dosta igralo pogotovo na TTS jer je jako dobar mod.
Kad igra dode kod nas za kupit vidit cu kolko ce kostat pa mozda i kupim. Vidio sam u UK da se prodaje za nekih 25$ base box koji sadrzi samo karte i kartonske tokene. Ima i deluxe edicija (to se na KS nudilo) i tamo dobijete kvalitetnije karte, plasticne tokene (izgledaju jako lijepo) te 2x neopren mat ta da znate gdje pozicionirat karte (al to vam nije potrebno). Taj deluxe je nekih 50-60 eura sto je mal puno da deck karata i matove, al tko voli nek izvoli.

Ak netko zeli odigrat koju partiju na TTS, slobodno se javite, nije mi problem naucit vas.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 4):
realukakockicadadotanelorn
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/291 ... -jaws-lion

Evo napokon smo počeli igrat Jaws of the Lion. Dugo smo se dogovarali za počet u četvero, međutim nikako da se svo četvero skupimo.

Sinoć smo na kraju počeli u troje, a koliko sam vidia četvrti igrač se može naknadno priključit.

Naravno opet je bilo problema (prijatelju auto crklo, trebalo ga je na kleme pokrenit, kasnia je), pa smo kasno počeli i na kraju smo odigrali samo prva dva scenarija.

Kako nitko od nas nije igra Gloomhaven, malo nan je tribalo vrimena da povatamo sve, ali smo uspješno sve do sada apsolvirali.

Svi su nabrijani za nastavit, međutim tek se u ponediljak možemo ponovo skupit. :roll:

Prijašnjih dana san u dvoje još igra https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium i https://boardgamegeek.com/boardgame/328 ... expedition.

Na Dune Imperium neću puno trošit riječi, igra je odlična, jedino mi dođe da proban nabavit i upgrade pack, jer mi je tužno vidit kockice u borbi.

Ares Expedition mi je sasvim solidna, nije ni sjena pravom Terraforming Marsu, ali ok je za malo ubit vrime.

Toliko za sada.
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 8):
dadokockicaPapavertanelornsadistikomadofrastarcjuri006
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 885
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 990 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Bacili jucer i danas https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... nca-empire u 2 igraca. Igra zbilja traži 3 ili 4 igrača.

5 akcija na coricanchi (peterokut na vrhu brda) su ključne, odnosno pravi timing odigravanja istih budući da svi igrači odigravaju tu akciju s time da aktivnio igrač ima "jaču" verziju, a ostali nešto "slabiju". Tako da žrtvovanje statua ili kukuruza bogovima kad su drugi slabi u tom segmentu ili odlazak u osvajanja dok imaš više ratnih karata od ostalih i ostale akcije u pravi tren donose prevagu. I zato u 2p nije to to jer je lakše to odraditi, ali u 3p ili 4p to postaje puno teže.

Resursa ima dosta, pogotovo krumpira kojeg ima ko krumpira, dok je kukuruz dosta bitniji i malo se slabije skuplja. Zato treba krumpir trošiti bez ustručavanja za roaming i descending jer je tako puno veći izbor akcija.

2 vrste buildinga isto tako daju svoje: jedni proizvode resursa, a drugi daju nekakve konstantne efekte. Isto tako donose bodove na kraju partije.

Bodovi se mogu skupiti na više načina, a fokusirati se na jednu strategiju je jednako bitno kao i pratiti tuđe strategije i ne dati im da tu naprave veliku razliku.

Sve u svemu odličan heavy euro koji zbilja zada puno posla. Uvijek ću je rado vaditi na stol.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 8):
kockicadadorealukaBojan1983DenisamwisetanelornValsim
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

CloudAge

Post Postao/la sadistiko »

https://boardgamegeek.com/boardgame/316858/cloudage

Znam da je netko već pisao kako je igrao ovu igru. I eto, došla je i kod nas na red napokom. Nekako sam uspio ua zadnjih 2 tjedna odigrati dosta novih igrara (za mene). I eto igrali mi danas, gledao video, čitao pravila ali nisam nigdje našao da se first player marker seli od igrača do igrača, a nekako mi nije u redu da uvijek jedan igrač bude prvi, pogotovo kad se odigrava akcijska faza sa dronovima.
Ne znam, ova prva igra sa scenariom 1 koja je uvodna nije baš ponudila neko uzbuđenje. Budemo vidjeli nakon još koje partije.

Inače da spomenem i druge igre koje sam nedavno probao.

https://boardgamegeek.com/boardgame/308 ... aput-regni

Ovog me čuda bilo jako strah. Taoliko šareno, toliko mogućnosti i onda igra ispadne full stright forward, nevjerojatno kako to Suchy radi da uspije od tolikog čušpajza napraviti da je sve jasno nakon samo par poteza igre. Strašno složeno, a opet skroz jednostavno za pohvatati. Od svih koje sam probao ova me najviše oduševila. Jedva čekam probati Messinu koju sam već proučio i sam čekam priliku da je bacim na stol.

https://boardgamegeek.com/boardgame/202408/adrenaline

Od ovoga nisam ništa očekivao. Ljudi me tražili insert pa sam tražio od CGE da mi šibnu igru i reko moram svakako probati prije izrade inserta. Onak na prvu mi je igra izgledala super fora dok sam čitao pravila, ali kad smo jednom zaigrali nekako to nije bilo baš nešto što bi me oduševilo. Možda je samo takav tajming bio i ekipa koja ne pada na tu tematiku, ali za sad nije baš nešto.

Mislim da sam o Flotilla već pisao kad smo je prvi puta probali, ali nakon par partija mi je ta igra sve bolja i bolja. Kompleksna je ali skroz je fora onaj dio sa prelaskom iz jednog u drugi mod igre ili nikad ne prelaskom. Gdje je @Slavica dokazala da se može pobijediti i ako nikad ne pređeš na Skyside. U svakom slučaju, super igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
priroda15DenirealukadadoMago de UmagosmurfORnotTeehee(R)
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: CloudAge

Post Postao/la realuka »

sadistiko je napisao/la: 01 sij 2022, 22:48 Jedva čekam probati Messinu koju sam već proučio i sam čekam priliku da je bacim na stol.
Ovo ima nekako najviše open opcija što sam ikada vidio,jer stvori efekt da sa svakim 'workerom' možeš odraditi sve akcije al opet treba isplanirati da je to najisplativije a da i protivnici ne uzmu točno ono kaj ti treba.

Suchy radi vrhunske igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

i nitko ne zna za CloudAge jel se mijenja vlasnik 1st player markera?
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

sadistiko je napisao/la: 02 sij 2022, 13:07 i nitko ne zna za CloudAge jel se mijenja vlasnik 1st player markera?
slika

Osma stranica u rulebooku.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Papaver je napisao/la: 02 sij 2022, 13:28
sadistiko je napisao/la: 02 sij 2022, 13:07 i nitko ne zna za CloudAge jel se mijenja vlasnik 1st player markera?
slika

Osma stranica u rulebooku.
eto ga na, a ja tražim i tražim :-)
HVALA!
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 885
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 990 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Danas imali namjeru odigrati po prvi put Mombasu, ali covid ne da (jedan bio kontakt, drugi se cuva da ne pobere to govno prije skijanja) i nismo htjeli u 2p jer mislim da je igra puno bolja u 3 ili 4 pa smo odlučili odigrati nesto sto je dobro u 2p...i odluka pala na https://boardgamegeek.com/boardgame/281 ... te-formula

Ova igra je čudo, kemijanje u punom smislu riječi. :bravo
U početku krene lagano, ali kasnije kad se skupi par artifacta i krene combo za combom s transmutacijama imaš što raditi po 2-3 min u komadu. Dosta je tight s resursima buduci da ih ima 11 različitih, ali da se sve to izgurati jer se s vremenom i dobivaju na razne načine, a i pretvaraju iz jednog u drugi.

Najnapetija partija do sada, izgubio sam 199-194, a ovaj frend je do sada max 110 napravio. Zeznuo sam jednu reakciju na protivnikovom potezu (čitaj: omeo me mobitel) i kasnije sam trebao čekati još 2-3 poteza da napravim ono što sam trebao odmah sljedeći potez nakon reakcije. Na kraju mi je falio 1 resurs/1 potez da odradim još jedan eksperiment i to bi bilo to.

Odgovorno tvrdim da je ovo jedna od podcjenjenijih igara koje sam igrao.

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 7):
Bojan1983dadosadistikorealukaPapavertanelornjuri006
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Dobro mi dođe ovaj stariji sin Luka, s njim mogu sad igrat kompleksnije igre nego što bi ikad mogao sa ženom, a onaj manji je već dobar u onim laganim i srednje laganim :-)

Jučer me Luka razbio u CloudAge-u, ali danas sam mu pošteno vratio u Messini.
Bome, igra je kompleksna i ima onu boljku da ima toliko toga, a ne stižeš :-)
Svakako je treba odigrati par puta da bi se sve povezalo. Moram priznati da mi je Praga puno bolje legla, a onak na prvu mi je izgledalo skroz obrnuto :-)
Svakako jedva čekam novu partiju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 12):
dadorealukapriroda15Bojan1983Mago de UmagoPapaversmurfORnotTeehee(R)madcow1982tanelorn i još 2 korisnika
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”