Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Ista stvar. sve se dobro drži, samo se srebrne kockice ljušte. Matovi su od nedavno u sadistikovim overlaysima, a ostale komponente u foamcore kutijama tako da se nadam kako će sve skupa trajat bar prvih 1000 partija. 8-)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Ja sve svoje igre stavljam okomito, tako da su mi sve komponente u DM ziplock vrećicama i mislim da ni neću nabavljati insert. Meni bi to sve poispadalo čim bi okrenuo kutiju da ga imam. Gordane ti vodoravno pretpostavljam stavljaš? :)

Inače zasad sve stane u kutiju bez problema (nemam Venus next, stat će i ona, za ostale ekspanzije ne znam), a set-up i tear-down je iznimno lagan, svima preporučam vrećice. :D
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Da ti pravo kažem, TM mi stoji na stolu jer stvarno nema smisla da je stalno šetam do police i natrag. Koga da zavaravam? :D Plus matovi stoje vani jer s overlaysima ne stanu u kutiju.
Ali insert je tako napravljen da ti ni ne može ništa poispadat. Prostor je maksimalno iskorišten i ništa ne pleše u kutiji (ako imaš obje mape). Evo sad sam okrenuo na sve bokove i provjerio. Sve je na mjestu.
Setup (i kasnije pospremanje) s vrećicama je iznimni pain in the ass! :P Ovako mi traje 1-2 min, s vrećicama barem 5-6. Kad igraš 3-4 pua tjedno, to znači.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Od vrećica su mi bolje g33kbox kutijice u kojima držimo kockice, pa ih samo izvadimo i skinemo poklopce a kockice grabimo i vraćamo tijekom igre tako da nam se ne prosipa i sve je to uredno na stolu/podu. Svatko dobije svoju kutijicu, a kutijice sa resursima stoje između nas. Uz to, da uštedimo prostor, u kutijici sa svojom bojom držim oceane, žena specijalne pločice i lako ih vadimo na početku igre, te složimo na kraju. Više si uštedimo na pripremi i spremanju, sve to oko minutu, tako da nam je najveći posao samo miješanje decka, a u vrećici držimo jedino šume/gradove. I nešto što je izvedivo samo udvoje, naopako okrenut poklopac kutije nam tijekom igre služi za skupljanje odbačenih kartica :D
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Ima smisla sve, možda se i ja preobratim od vrećica. :D

Nego, kako vi miješate tih 700 karata? :sokiran

Toliko je nezgrapno i nonstop mi se čini da su uvijek iste karte blizu jedne drugima, ili zbog sličnih mehanika (jer ih stackamo zajedno, npr. sve plave s akcijom) ili zbog brojanja bodova na kraju igre (tipa bodovne su sve zajedno jer ih je tako lakše zbrajati).

Trenutno, nas 4 svako uzme jedan špil pa miješa, pa si polovice podijelimo pa to izmiješamo i tako u krug. Jednom smo čak radili deck shuffle u 6-7 špilova što je dugo trajalo, ali čini mi se da se najbolje izmiješalo jer su svi dobili neke lude kombinacije u rukama.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Kakvih 700?

Podijelim kup na pola i uzmem nešto gornjeg dijela obje polovice i promiješam zajedno i od njih slažem novi kup i postupak ponovim dok tako ne promiješam obje polovice.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Na kraju partije pazimo da odmah razbucamo stackove. Recimo, ja prije zbrajanja fikskih bodova s karata (koje ide zadnje) sve svoje karte (i evente) promiješam. I onda još pazimo da se razbiju stackovi, jovian tagovi i tako. A miješanje prije partije razbijanjem u 2-3 špila pa pola proslijedi. Al s ovom gore pripremom ti i ne treba previše miješanja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Papaver
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 26 stu 2018, 15:07 Kakvih 700?
Hiperbola. ;)

Još malo tehničkih pitanja, jer zašto ne. :kava

Jel imate više draw i discard špilova ili jedan od svakog. Mi smo prvo imali 2-3, ali u zadnje vrijeme stackamo jedan ogromni draw pile i s druge strane ploče drugačije orijentiran discard pile (jer idu face down pa da netko zabunom ne vuče od tamo :) )
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Pa napisah, odbačene kartice lete u poklopac od kutije.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Jedan. Čim se podijele startne karte spusti se na razumnu visinu (jer iz Venus koristimo samo nekoliko karata koje su kompatibilne).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”