Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Prva partija s koloniajma. 3 igrača, 11 generacija. Aridor, uz pomoć rano spuštene karte koja diže money production za svaki novi grad. Na kraju money production 73 (s TR ukupno 116 M€) :D
Na kraju
Aridor 125
Poseidon 113
Phobolog 100
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 04 pro 2018, 01:14 Prva partija s kolonijama. 3 igrača, 11 generacija. Aridor, uz pomoć rano spuštene karte koja diže money production za svaki novi grad. Na kraju money production 73 (s TR ukupno 116 M€) :D
Na kraju
Aridor 125
Poseidon 113
Phobolog 100
Kako ti se čini za sad ekspanzija?

I 73 proizvodnje novaca je suludo - i za najmanje 40 proizvodnje previše po meni. :)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Papaver je napisao/la: 04 pro 2018, 08:34
Gordan je napisao/la: 04 pro 2018, 01:14 Prva partija s kolonijama. 3 igrača, 11 generacija. Aridor, uz pomoć rano spuštene karte koja diže money production za svaki novi grad. Na kraju money production 73 (s TR ukupno 116 M€) :D
Na kraju
Aridor 125
Poseidon 113
Phobolog 100
Kako ti se čini za sad ekspanzija?
Premalo mi je jedna partija za procijenit. Kolonije mi se čine kao zgodan dodatak s prilikom za malo interakcije, al opet ne toliko bitan da bi baš mijenjao igru (šta je definitivno plus). Nove korporacije izgledaju zanimljivo, želim ih probat sve. Karte su isto dosta interesantne. Floaterima još uvijek ne priznajemo postojanje, al možda se i to promijeni...
I 73 proizvodnje novaca je suludo - i za najmanje 40 proizvodnje previše po meni. :)
Još nikad nisam čuo za igru u kojoj si mogao imat previše novca...
Korporacija je dala dobar kick off, rano je stiglo nekoliko Earth tagged karata za produkciju pa 3-4 grada. Poseidon je rano krenuo u osvajanje mape gradovima tako da je ona karta donijela valjda 15ak produkcije do kraja. Skupilo se :) Nije to loše. Skinu ti biljke meteorom, a ti platiš jednu lovom :lol:
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Tharsis 101 (65M€)
Poseidon 101 (64M€)
Polyphemos 68

i tako... šta ima kod vas?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 05 pro 2018, 00:31 Tharsis 101 (65M€)
Poseidon 101 (64M€)
Polyphemos 68

i tako... šta ima kod vas?
Super tie, neki novi dojmovi? Koliko često gradite kolonije i trgujete s njima?

Uf da, jednom sam igrao s Polyphemos i bio zadnji, drugi put frend igrao i bio zadnji. Jedva čekam opet probat, jako je teško prilagoditi se na skuplje kupovanje karata i moraš iznimno pažljivo odabirati projekte.

U vezi one lude produkcije para - mi očito igramo na dosta drugačiji način (najčešća rečenica na ovom forumu :) ). U našoj grupi dok netko dođe do proizvodnje novaca blizu 30-40 igra je gotova, jednostavno nemaš vremena nabiti toliku produkciju.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Za sad sam jako malo koristio trgovinu i kolonije (igrah Tharsis, stedilo se za gradove, plus Poseidon je u igri...). A nisam ni vidio karte za te stvari. Poseidon je vise to koristio.

Polyphemos mi djeluje jako zanimljivo za probat jer očito traži prilagodbu stila igre. Zadnja partija nije relevantna jer ga je igrao drugorazredni igrač. U prvoj ga je izvukla igračica koja igra dosta dobro, ali neprilagodljivo - spušta jako puno karata. Tako da ga je s gađenjem odbacila. :)
Ovako napamet, rekao bih da je idealan početni hand za njega karta koja pojeftinjuje standardne projekte i par karata koje daju karte po krugu. I slabiji je u manje igrača (tj. više generacija).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Žena je rasturila s tom korporacijom. Dvaput
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 939 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

U moju obranu, igrali smo drugi put ekspanziju i namjerno sam odabrao Polyphemos da ga isprobam, ostale karte nisu bile idealne, kao što kažeš, treba card drawing engine stvoriti. Pluton je njegov najbolji prijatelj.

Inače, kod nas se prosječno do kraja igre napravi 4-5 kolonija, a od otprilike treće generacije nadalje jako se puno koristi akcija trgovanja i jedne od najjačih novih karata su nam one koje daju dodatnu flotu.

Inače, energija i karte povezane s njom dobile su na popularnosti jer plaćanje tri energije za trade je najpovoljnije i najčešće korišteno.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Papaver je napisao/la: 05 pro 2018, 10:48 U moju obranu, igrali smo drugi put ekspanziju i namjerno sam odabrao Polyphemos da ga isprobam, ostale karte nisu bile idealne, kao što kažeš, treba card drawing engine stvoriti. Pluton je njegov najbolji prijatelj.
Da na Pluton sam zaboravio jer nam u ove dvije partije nije izašao.
Inače, kod nas se prosječno do kraja igre napravi 4-5 kolonija, a od otprilike treće generacije nadalje jako se puno koristi akcija trgovanja i jedne od najjačih novih karata su nam one koje daju dodatnu flotu.

Inače, energija i karte povezane s njom dobile su na popularnosti jer plaćanje tri energije za trade je najpovoljnije i najčešće korišteno.
Mi se još nismo zapalili za trgovinu, al mislim da će u idućim partijama još dobit na važnosti. Definitivno je zgodno plaćat energijom. Možda Thorgate bude maaaalo atraktivnija opcija (teško) :lol:
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Thorgate je dobra korporacija kada se poklopi, skupljao sam resurse na physics complex, energijom plaćao trade, a uhvatio sam i energizera. S time da smo bez problem trošili i titan za trade. Prvo mi je bilo čudno, ono titan je vrijedna roba, ali kada stvarno nemaš ništa drugo na što bi trošio titan, o itekako ćeš ga razmijeniti za čelik, lovu i sl.

Jake su karte i koje prilikom tradea povećaju track na kolonijama. Ja imao dvije takve...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”