Lords of Waterdeep

Pitanja vezana uz društvene igre
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la drwlad »

Lordsi su izvrsna igra i jako je puno igram. Sa iskusnim board gamerima, roleplayerima, i ljudima koji prvi puta igraju društvene igre mimo pictionarya.
u suštini je klasični worker placement sa naglaskom na riješavanju qvestova. Nema previše blokiranja među igračima i lagano se igra i nauči.
Vidim po komentarima da se žalite na flavor samog settinga, ali to je do onoga koji objašnjava igru i mašte samih igrača.
Kod mene u grupi svi su svjesni da su oni jedan od glavnih igrača podzemlja velegrada Waterdeepa i pomoću agenata riješavaju svoje poslove.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la sadistiko »

Nekako u zadnje vrijeme rađe se sam s par prijatelja zaputim na razne questove i sam obavim "prljavi" posao ;-)
Što ćeš kad sam čovjek od nepovjerenja. Ko zna jesu oni baš obavili sve zadatke kako kažu kad se vrate sa zadatka :-)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la kockica »

Shich je napisao/la:Nemreš fulati sa kupnjom ove igre. Igru vole doslovno svi osim nas par koji smo ju kritizirali.
Ipak mogu. :) Daklem ova je igra bila u potpunosti promašaj. Nakon jedne odigrane partije udvoje moja žena ju je tako temeljito popljuvala i svela je na "postaviš neke figurice, da bi dobio neke kockice, da bi ih vratio u kutiju i položio kartice na svoju ploču".

Pa ako ćemo svesti tako brutalno, to u suštini i jeste tako. :) Zatim:

"Ova igra ima kao priču, ali bi bilo poštenije da nema, jer ovako igra se samo ogrne u neku nazovipriču i ispadne kičasta."

rofl Upravo kako su neki izjavili i upozorili, igra se može odigrati posve netematski, a potrudio sam se na to upozoriti svoju ženu koja je prije nego smo se sreli bila u RP-u kako ne bi imala prevelika očekivanja. Zatim:

"Ovo je igra za 12 +? To mogu i prvašići! Ova je igra na listi među 20 strateških igara? Zar su samo djeca registrirana na bgg-u?"

:lol:

A što je najgore, ja sam baš bio zadovoljan igrom, dok se moja žena dosađivala. :sokiran Držalo me budnim, stalno sam promišljao igru i jeddine primjedbe mi idu na izvedbu kockica i, kako je primjetio Nuuq, na zadatke gospodara, možda mogu biti raznolikiji.

Doduše moguće je da ženi ni ne odgovara WP mehanizam, a još u kombinaciji sa njoj lošim settingom to ju je dodatno naživciralo. Zato ću probati prvo posuditi još neku WP igru da zaključimo je li to stvarno do mehanizma prije nego se zaletim s kupnjom novog naslova, ili joj samo LoW jednostavno nisu sjeli.

I ajde da je to bilo to za tu večer. Pospremio sam igru (već razmišljajući s tugom kako ću je morati prodati/zamijeniti), krenuo na spavanje i usprkos ženinom stalnom prevrtanju na njezinoj polovici kreveta lagano se uljuljkavao u san (već prošla ponoć) da bi me iz tog uronjavanja odjednom prenulo ženino drmusanje za rame:

"Ne mogu spavati, toliko sam živčana jer stalno razmišljam kako sam glupo utrošila vrijeme."

I hajde, kako ona ima dobrog muža, da ne kažem super, isti joj je predložio masažu da se smiri, i tako ju je neko vrijeme masirao dok nije konačno klonuo od pospanosti. Srećom je u međuvremenu i njegova žena zaspala. :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
KillaBojan1983
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Arty »

Kao što rekoh u SMS-u, posudit ću ti ja Stone Age pa probaj opet WP druge tematike (samo za nekoliko dana dok ne isprobam ekspanziju koja mi je došla prekjučer).
Zbog toga što ni moja žena nije fan D&D tematike odlučio sam se na Stone Age i mogu reći da sam napravio pun pogodak (u našem slučaju) jer se i ona oduševila a i ekipa sa kojom igramo kad stignemo (tu večer smo igrali do 3 ujutro a ekipa se morala probuditi u 7). Naravno trebali smo odigrati 2-3 puta dok sve nije sjelo na svoje mjesto (pogotovo kad igraš prvi put WP mehaniku i dok pohvataš pravila) ali smo se u tih 2-3 puta toliko navukli da je četvrto igranje bio čisti užitak i nadmetanje totalno :)
Enivej, probat ćeš pa ćeš vidjet, a u međuvremenu savjetujem da barem još 2-3 puta odigrate LoW jer nikad ne znaš dali joj će se svidjet kad pohvata sve konce i kad igranje pređe u rutinu nakon što ne razmišljaš o pravilima.
So many games, so little time
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3589
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Shich »

Iako mi više izgleda kao da joj se ne sviđaju WP igre, treba istaknuti da Lordsi baš i nisu nešto u dvoje. Treba vas barem 3, idealno 4, da biste vidjeli zašto ju toliki ljudi obožavaju.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Nuuq »

Meni je LoW najbolji u dvoje. Ne znam zasto, ali oboje tako imamo dovoljno kontrole.
Mislim da joj se ne svidjaju WP igre, kao sto rece Shich.
Ne znam kako joj se moze svidjeti Stone Age ako joj se gadi LoW. Mozda i moze, sta ja znam.
Pozdrav
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3146
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2412 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Valsim »

Slažem se s Nuuqom. Mislio sam da će igra biti pravi floop u dvoje, a onda kada sam po prvi put isprobao sa Slavicom, samo nas dvoje. Bio sam blown out of my mind kolko mi se igra svidjela. Mislim super mi je i u troje i u četvero. U petero (i šestero sa ekspanzijom) je pomalo tricky zato što će mnogi imati osjećaj da nemaju uopće kontrolu nad igrom jer dok dođu na red već se zauzme pola pozicija na koje su htjeli stati. Kao što rekoh to je i dobro i loše. Novih igraći će biti isfrustrirani i izgubljeni osjećajem nemoći da išta pametno naprave što su si zacrtali. S druge strane već iskusnim veteranima će to biti pravi izazov kako si razraditi strategiju bez da ostaneš blokiran. No u dvoje igrača mi je igra zaista zablistala u svoj svojoj ljepoti. Svaki potez je bitan, svaka kombinacija riješenih questova i odigranih intriga može utjecati na pobjednika. Također plot questovi imaju puuno veći utjecaj na igru kod igraća, pogotovo oni koji se ispune u prve tri runde igre. Svaki pa i mali benefit u odnosu na protivnika može biti bitna i velika stvar. S tim ispunjenim plot questovima smo u našim partijama imali takve nevjerojatne poteze da nam je partija tekla napeto od samog početka pa do kraja. Osjećaj kada se otkrije i razradi neki combo koji ti povuče više akcija i donese sumanutu hrpu benefita je nešto fenomenalno i svaka partija nam je drukčija i zanimljiva na svoj način. Vjerojatno ćemo igrati i danas kada se vidimo ako nećemo biti premoreni od rada cijeli dan :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la kockica »

Ekipa, ne znam što reći. Za LoW sam na više mjesta našao preporuku za igru udvoje pa sam baš imao velika očekivanja. I onda možete misliti kako sam se osjećao nakon odigrane partije kao psić kojeg su klepili novinama po glavi jer se pokakio nasred dnevne sobe i to samo zato što sam prilikom otvaranja kutije rekao ženi: "Mislim da će ti se ovo svidjeti!" :lol:

U biti rekla je da ju igra ne ispunjava ni motivira, ono koji joj je cilj? " Biti tajni gospodar koji će riješiti više questova, uuuuu". 8-) Možda će je više gurnuti igra u kojoj bi imala osjećaj da nešto gradi, štogod. Ako joj se stvarno ne sviđa WP, a fućkaš ga, ne sviđa joj se i bok, premda mi je šteta jer bih baš htio jednu takvu igru u kolekciji.

A ovo da odigramo još koju partiju, stvarno ne znam. Toliko ju je odbilo pa je ne želim prisililjavati da me ne bi opet, nakon još jednog razočaravajućeg iskustva, budila ponoći da mi kaže kako je živčana.

Recimo, od naslova koje sam kupovao i Pandemic joj se na prvu ruku nije toliko svidio, ali bio joj je ok. Sada joj se baš sviđa, pogotovo nakon On the Brink ekspanzije, i pogotovo kada igra postane toliko napeta. Ovdje njoj od napetosti ni traga.. "Uzeo si mi par kockica pred nosom, uuuu, baš si bio zločest!" :lol:

Tako da, volio bih isprobati Stone age, eventualno Village, prije nego se odlučimo za kupnju. Hvala Artyju što je pristao da razmijenimo igre na posudbu, car si :bravo
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3609 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la sadistiko »

Ooo, Stone Age joj se onda sigurno isto neće svidjeti, a moguće ni Village. To su igre koje nemaju direktnu konfrontaciju između igrača. Od ove tri prije će LoW biti pun intrige ako se podmeću klipe u kotače
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la kockica »

A gle, zato ću prvo i posuditi Stone Age čisto da vidim kakva će biti njena reakcija. Ako ni to ne upali, manut ću se WP igara premda se meni sviđaju. Baš sam se nadao kako ćemo sa LoW imati dobar uvod u naslove tipa Caylus, ali ovo me pokolebalo. Možda ću morati razmisliti o nečem drugom, tipa K2 (možda je privuče tema s obzirom da smo oboje planinari. szbunjen ) ili Smallworld.

Inače vezano za ono što je Arty spomenuo, kako njegova žena ne voli D&D tematiku pa se zato nisu ni odlučili za taj naslov. Pa eto Arty, moja žena voli, kao što je voljela i RPG, čak i LARP (ali to je bilo u doba prije stvaranja naše zajedničke povijesti) pa ti vidi, žene su nam baš čuđenje u svijetu... :zamisljen
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Arty
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”