Lords of Waterdeep

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Lords of Waterdeep

Post Postao/la Igranje.org »

Lords of Waterdeep[ctable: picture=https://lh4.googleusercontent.com/-gkuA ... erdeep.jpg, link=http://igranje.org/Igre/lords-of-waterdeep]OPIS IGRE
Dobrodošli u Waterdeep, grad velikana. Vi ste jedan od tajnih vladara ovog dragulja i borite se za još više moći. Koristite svoje agente za regrutiranje raznih pustolova koji će za vas obaviti prljave poslove i zadatke koji će vam donijeti prevlast u gradu.
Ovo je igra postavljanja radnika i upravljanja resursima smještena u fantasy svijetu Forgotten Realms.

[/ctable]
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la MoschuS »

Koliko vas igra Waterdeep? Kakva vam je igra?
Zena i ja tek ulazimo u svijet igara na ploci i ovo smo odabrali kao jednu od prvih igara koje bi probali. Cekam jos black friday da vidim hoce li mozda spustiti cijenu na bookdepository-u i onda bi je narucili. U uzem izboru nam je jos Legend of Drizzt i LOTR card game ali ovo nam se cini kao najbolje za pocetak. Bitno nam je da je igra dobra u dvoje jer cemo je tako najcesce igrati i da ne traje jako dugo. Pozeljno da je tema nekakav fantasy jer to volimo, draga knjige ja rpg na kompu/ps3 ;)
Zadnja izmjena: MoschuS, dana/u 16 stu 2012, 21:21, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la mado »

Ova igre bi trebala biti dobra i u dvoje igrača, slično kao neki drugi worker placementi. Onda se igra sa više agenata. Jel probao netko u dvoje? Mislim da je Lucija. Javi seeee :geek:
Imamo ovu igru u igraonici pa navrati da ju isprobaš. Možeš već u utorak.
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Schism »

Igra je sasvim ok u dvoje. Kompleksnost je entry level, tak da ako tek ulazite u svijet board game-ova cini mi se kao dobar kandidat. Traje oko 1h, mozda 1,5h u vise igraca, ali nije nekakav brain burner. Takodjer, kao sto je Mado reko, svrati do prostora pa ju mozes isprobati.
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Boros »

Ja sam je već nekoliko puta odigrao u dvoje i sasvim lijepo funkcionira.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la mado »

Najavljeno je proširenje za ovu igru za slijedeću godinu. Zvat će se Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport.
Donosi nove komponente, pa u igri sad može sudjelovati 6 igrača.
Uvodi novi resurs, korupciju i svašta nešto još. Detalji na: http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... -skullport
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la mado »

Jel probao netko igrati ovu igru tako da se na početku igre draftaju quest karte? Znači umjesto da svaki igrač dobije nasumce 2 quest karte, otkriju se 4 karte, pa počevši od zadnjeg igrača suprotno od smjera kazaljke na satu, svaki igrač redom uzima po 1 quest kartu (nova karta se otkriva tako da svaki igrač bira između 4 ponuđene). Tako da svi igrači počinju igru sa 2 quest karte koje su sami izabrali.
Počne se od zadnjeg igrača i ide suprotno od smjera kazaljke da ti zadnjiji igrači imaju barem nekakav benefit, pošto prviji igrači imaju veliki benefit što su prvi i sve im je dostupno.
Tu varijantu je ekipa opisala na BGG-u. Zvuči mi jako dobro. Volio bih ju probat.
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Schism »

Nisam probal ovu varijantu, ali zvuci mi jako dobro. Draft varijante generalno smanjuju faktor srece, sto je po meni veliki plus. Iako uglavnom 2 random questa koja dobijes na pocetku ne utjecu bitno na ostatak igre, odredjeni questovi na pocetku igre mogu dati veliku prednost: npr quest koji daje extra workera, ili qeust koji omogucava igranje akcija koje su vec zauzete (ne znam kak se zovu na pamet a lijen sam ici kopati po kutiji :D). Cak i samo ako se ta dva questa izbace prije dijeljenja random questova, i bez draftanja, igra postaje puno balansiranija.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la mado »

Schism je napisao/la: Cak i samo ako se ta dva questa izbace prije dijeljenja random questova, i bez draftanja, igra postaje puno balansiranija.
Ali ako izbaciš uzimanje/davanje questova na početku igre, onda su prvi igrači u prednosti pogotovo u igri s 5 igrača. Ako svi počnu s 0 questova, svima će biti prioritet njihovo uzimanje. Ako svaki igrač u prvoj akciji uzme quest, predzadnji i zadnji igrač ga ne mogu uzeti. Ako se ne promijeni startni igrač nekoliko krugova igre, ta dva igrača mogu biti na 0 questova predugo. U suprotnom ih prisiljavaš da moraju uzeti lokaciju za promjenu startnog igrača. Čini mi se da je igra time još manje izbalansirana.
Sused
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 25 lip 2012, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Sused »

mado je napisao/la:
Schism je napisao/la: Cak i samo ako se ta dva questa izbace prije dijeljenja random questova, i bez draftanja, igra postaje puno balansiranija.
Ali ako izbaciš uzimanje/davanje questova na početku igre, onda su prvi igrači u prednosti pogotovo u igri s 5 igrača. Ako svi počnu s 0 questova, svima će biti prioritet njihovo uzimanje. Ako svaki igrač u prvoj akciji uzme quest, predzadnji i zadnji igrač ga ne mogu uzeti. Ako se ne promijeni startni igrač nekoliko krugova igre, ta dva igrača mogu biti na 0 questova predugo. U suprotnom ih prisiljavaš da moraju uzeti lokaciju za promjenu startnog igrača. Čini mi se da je igra time još manje izbalansirana.
Nisi shvatio Schisma.. Želi reći da se ta 2 problematična questa izbace i onda podijeli svakome po 2 random..
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”