Runebound

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Runebound

Post Postao/la Igranje.org »

Runebound[ctable: picture=https://lh3.googleusercontent.com/--gMd ... bound1.jpg, link=http://igranje.org/Igre/runebound]OPIS IGRE

Fantastična avantura u kojoj heroji, čarobnjaci i mračni orkovi pokušavaju povratiti zemlju Terinoth iz kandži opakog zmajskog gospodara Margatha i njegovih jednako mračnih pomoćnika. Igra se sastoji od ploče na kojoj su čudovišta s kojima se igrač treba boriti, označeni draguljima različitih boja.


[/ctable]
Avatar
sanja
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 27 tra 2011, 17:35
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Runebound

Post Postao/la sanja »

Evo, obzirom da mi je ovo omiljena igra, igramo je već niz godina, zanima me koliko je ljudi u Hrvatskoj igralo bilo koju od varijanti ove igre - osnovnu ili bilo koju od ekspenzija. I, da, znam što joj svi prigovaraju - dugotrajnost. Stranice koje se bave društvenim igrama preporučaju je u dva igrača upravo zbog te dugotrajnosti. Opovrći ću to - može se odigrati za sat vremena, ako su igrači iskusni i ne moraju čitati svako slovo na karti, ako ne odugovlače kad su na potezu, odnosno ako su uigrani. Uigrani igrači također neće imati problema boriti se jedan protiv drugoga, podmetati i napadati, jer to je poanta svake igre - pobjediti. I družiti se. Posvađati se oko tumačenja pravila i na kraju se sutradan naći i odigrati novu partiju.
Evo stoga mojih minusa i pluseva igri
Minusi igre -
1. da, može potrajati. Ali kad krenete kao najslabiji igrač i završite igru kao pobjednik morate imati mjesta i vremena da se igra okrene u vašu korist.
2. previše mjesta za house rules - ako ih ne zapamtite dobro spremite se na žučne rasprave sa suigračima. Pitajte moje susjede - točno znaju kad zapnemo oko interpretacije nekog pravila :twisted:
3. broj igrača - igra se može igrati i sa 8 igrača, ali onda dolazi na vidjelo njena dugotrajnost. Dok dođete na red stignete odigrati partiju Čovječe ne ljuti se. No, ako imate dobar multitasking ni to nije problem :lol:
4. i najveći minus - kao i kod svih dobrih igara, ako se navučete na njih potrošit ćete brdo love jer ima jako puno dodataka. Ali ako se odlučite i samo za osnovnu igru imate dovoljno zanimljivih karata i varijanti da vas zabavi na nekoliko godina.

Plusevi igre +
1. pa već sam ih i rekla, svi se minusi mogu u optimističnom umu protumačiti kao plusevi - ako se volite družiti neće vam smetati dugotrajnost
2. ako vam ne smeta svađanje neće vam smetati različito tumačenje pravila - dobra rasprava je i onako dobar antistresni mehanizam :o
3. ako imate više ljudi koji žele igrati, a ne smeta im navedeno pod 1 i 2 draže mi je da svi mogu igrati nego da odustanemo od igre samo zato jer ne možemo svi igrati
Igra uostalom ima tolike varijante. Osim osnovne igre tu su (evo malo copy pastanja):

velike kutije - sve se baziraju na osnovnim pravilima, ali donose nove načine igre, nove karte protiv kojih ćete se boriti, nove Ally i Item karte dolaze sa svakom od kutija, nove zabavne inovacije
Runebound: Midnight - jedino ova nam se nije osobito svidjela
Runebound: Sands of Al-Kalim
Runebound: The Island of Dread
Runebound: The Frozen Wastes
Runebound: Mists of Zanaga

Item & Ally Card Expansions - ovo su male kutijice sa dodatnim kartama u kojima se mogu dobiti opake stvari
Runebound: Artifacts and Allies
Runebound: Champions of Kellos
Runebound: Relics of Legend
Runebound: Rituals and Runes
Runebound: Walkers of the Wild
Runebound: Weapons of Legend

Challenge Card Expansions - dodatne karte borbi koje se nadovezuju na špilove karti iz osnovnog Runeboundea
Runebound: Beasts and Bandits
Runebound: Drakes and Dragonspawn
Runebound: Shadows of Margath (Second Edition)
Runebound: The Dark Forest
Runebound: The Terrors of the Tomb
Runebound: Traps and Terrors

Adventure Variant Expansions- ovo su varijante igre koje se nadovezuju na osnovni Runebound
Runebound: Avatars of Kelnov
Runebound: Crown of the Elder Kings
Runebound: Cult of the Rune
Runebound: The Cataclysm
Runebound: The Scepter of Kyros
Runebound: The Seven Scions

Character Deck Expansions - ovo su vrlo zanimljive karte, svaki bi igrač trebao imati sve karte i izmješati svoj špil, ali kako smo samo mi kupili ove karte igramo tako da sva igrač nasumce bira jedan špil pa se snalazi sa onime što je dobio - možete dobiti karte koje igrate na sebe, koje djeluju kao oružja ili štitovi ili koje možete igrati protiv drugih igrača da ih usporite u napretku prema pobjedi - o, da, tu se da napraviti opaka šteta! Nije bitno koliko si jak, već što će koji igrač, usred tvoje borbe, baciti da te omete.
Runebound: Battlemage Character Deck
Runebound: Blade Dancer Character Deck
Runebound: Runemaster Character Deck
Runebound: Shadow Walker Character Deck
Runebound: Spiritbound Character Deck
Runebound: Wildlander Character Deck

Eto, to bi bile osnovne crte igre. Javite se svi koji ste neku od njih odigrali. Vaša mišljenja, dojmovi ... Mi smo zaglavili sa ovom igrom i ne možemo se maknuti od nje. Tko se još navukao? Možete li naći suigrače? Koje ste inovacije napravili osnovnom, tvorničkom pakovanju? Imate li neke opake kockice i hoćete li mi, molim, reći gdje ste ih nabavili? :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru sanja za post:
mado
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Runebound

Post Postao/la Gordan »

Prijatelj ima ovu igru i jednom smo igrali prošlo ljeto. Mislim da je bila i neka ekspanzija, ali ne znam točno koja. Znam da postoji opcija boriti se protiv zmajeva, ili protiv divova i čini mi se da smo mi igrali ovu drugu.. Osim toga bila je neka manja ekspanzija (likovi ili itemi, nemam pojma).
Uglavnom, jako mi se svidilo, ali pošto je svima bila prva igra, trajale je jako dugo - kroz 4 dana smo igrali. Iz tog razloga sad niko nije previše zainteresiran pa uvik igramo neke druge igre, a za rb me svaki put odj**u :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sanja
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 27 tra 2011, 17:35
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Runebound

Post Postao/la sanja »

Eto, ne znaju ljudi sto je dobro! Ja sa svojom ekipom opet imam drugi problem - ja bih igrala i druge igre - a oni samo Runebound!
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Runebound

Post Postao/la Gordan »

haha, eto vidiš kako je to :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Re: Runebound

Post Postao/la Nevermore »

Zdravo !

Prvi post.


Pa odma u glavu - Runebound - najbolja igra na ploči koju sam ikad posjedovao.

Zašto ?
1. Fantasy setting = FUN, FUN, FUN
2. Jednostavna pitka pravila = IGRA KOJA ZAPRAVO ODMARA
3. Odlična izrada = SVE KOMPONENTE ODLIČNO NAPRAVLJENE
-------------------------------------------
Zbroj :
Jedina igra koja toliko traje koju je i moja draga (not a fantasy/SF geek like me) htjela igrat više puta.
Jedina igra za koju su svi koji su je sa mnom igrali pitali kad ćemo opet.


Razrada:

Odlična stvar ove igre je njezina modulizacija - dodaj što želiš i koliko želiš: hoćeš verziju koja dulje traje - može / hoćeš verziju koja kraće traje - može / hoćeš verziju koja uključuje pravi Player vs Player - može/ hoćeš alternativnu igru, s drugim načinom dolaska do pobjede - može / hoćeš lakšu partiju, kad igraš s početnicima - može / hoćeš backstabbat nekog - može i to / hoćeš igrat sa djetetom ("nemoj me napadat" anybody) - može ...
Komponente su odlične: čvrste karte, dobri crteži, priča dobra (i taman po mjeri koliko je treba) itd.

I nekako, kad mi pod ruku dođu mali deckovi ekspanzije, novčanik se sam otvara...
šala mala, posjedujem SAMO glavnu (jer se na nju grade mali deckovi) veliku i par (hm da vidiš 10 i nije baš par :) ) malih (deckovi i classovi) ekspanzija... ove ostale velike mi se čine ipak malo više prilagođene mlađem uzrastu (nije baš da mi se u mojim tridesetima traži princezu - već sam ja svoju našao :) )... ... OSIM ZANAGE, nju imam na Wish listi... a ostale velike, bih zaigrao ako netko pozove... :)
... a male ću vjerojatno postepeno kupit sve ...


Pozdrav Gordanu, eto napokon smo odigrali još jednu, do iduće nećemo čekat koliko do ove... :)

Hvala ekipi kojoj sam upao na jednom od Sferakona prije nekoliko godina i s njima odigrao prvu partiju Runebounda (iako nisam ostao u kontaktu s njima) ... nakon toga bilo je samo pitanje vremena...
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Runebound

Post Postao/la Gordan »

sad jedan War of the Ring pa jedna Runebound pa dvi Alhambre i onda tako u krug neko vrime ;)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Runebound

Post Postao/la buraz »

Slažem se, igra je jako dobra.
Ja sam je odigrao jednom, i još frend je pola pravila krivo protumačio, ali svejedno mi je bilo predobro :roll:
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Runebound

Post Postao/la grof »

sanja je napisao/la:Eto, ne znaju ljudi sto je dobro! Ja sa svojom ekipom opet imam drugi problem - ja bih igrala i druge igre - a oni samo Runebound!
Ovo ne bih smio nikada igrati, jer se inače na stranicama neće pojaviti niti jedna nova igra :mrgreen:
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”