mado

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

mado

Post Postao/la mado »

Pozdrav svima.
Ja sam Marko. Moderne društvene igre sam otkrio prije 2 godine kad sam za rođendan dobio Naseljenike otoka Catan. Prije toga sam živio u mračnom dobu igranja i znao samo za Monopoly, Cluedo, Rizik, Belu i slične dosadne igre koje nisam volio. Jedina dobra igra prije Catana mi je bila Whist. U njoj igrači pokušavaju predvidjeti koliko će štihova uzeti u krugu (u klasičnom špilu od 54 karte), a onda to i ostvariti, a usput otežati isto protivnicima. Tu igru bi volio i sada igrati, samo je teško pronaći zainteresirane, jer se igra uvijek u četvero i traje oko sat i pol.
Catan mi je promijenio život :) Nekako u to isto vrijeme sam upoznao neke ljude (pozdrav ljudi :thumbs2 ) koji su u isto vrijeme otkrili moderne igre. Brzo su na red došli Dominion, Alhambra, Ticket to Ride: Europe, Carcassonne, Agricola, Powergrid. Svaka nova naučena igra me sve više zagrijala za ovaj hobi. Oduševljalo me koliko različitih mehanika i tematika igranja postoji, te koliko su te igre zabavne makar i gubio. I dalje me to oduševljava, pa često znam reći da ima previše igara, a premalo vremena za igranje :)
Negdje u proljeće 2010. sam otkrio BoardGameGeek i ovaj portal. BGG mi je postao neiscrpno vrelo za otkrivanje novih igara, te dobivanje informacija o postojećim. Prvi kontakt s Žarkom (grofom) mi je bio preko Alhambre. Sviđa mi se ta igra kao i 20 dodataka za nju koji ju mogu značajno promijeniti i poboljšati. Tako nešto sam napisao Žarku, a on meni da napišem recenziju svih tih dodataka. To se još nije dogodilo, sori Žarko :zbunjen Tek par mjedeci kasnije sam stidljivo počeo opisivati igre za portal, a to radim i dalje. Kasnije sam počeo prevoditi pravila igara na hrvatski.
U ove 2 godine sam naučio preko 100 različitih igara i brdo proširenja za njih, najviše zahvaljujući novim ljudima koje sam upoznao i igraonici gdje sam imao prilike igrati sve te igre. Sad već imam neka očekivanja od novih igara, pa i predrasude i stečene dojmove. Ne volim igre u kojima je utjecaj sreće prevelik i u kojima se ne može baš utjecati na tu sreću (Catan). Ne volim ni igre u kojima zna biti (pre)veliko čekanje između poteza, tj. kad igrači samo gledaju što radi aktivni igrač (Catan), niti igre u kojima se može dogoditi da kad dođeš na red ne možeš napraviti apsolutno ništa (Catan), niti igre gdje se može dogoditi da igrač ne može više ništa raditi tj. pobijediti jer je zablokiran (Catan). Znam da mnogi vole Catan, ali koliko god sam zahvalan što me ta igra uvela u ovaj svijet, toliko mi ga se više uopće ne igra uživo. Jedino ga znam igrati na mobitelu, gdje jedno igranje traje 10-tak minuta (kad čekam tramvaj i sl). Party i dexterity igre me isto nisu baš oduševile.
Da ne ispadne da sam samo negativan :) volim puno toga i puno igara. SF i fantasy su mi među omiljenim temama. Kartaške igre su me iznenadile koliko mi se sviđaju. Dvije najomiljenije igre trenutno su mi kartaške: Race for the Galaxy i Lord of the Rings: LCG. Volim worker-placemente raznih trajanja i tematika (Stone Age, Lords of Waterdeep, Agricola,...). Volim igre u kojima postoji više načina do pobjede, kao i igre u kojima se može utjecati na kraj igre, tj. ubrzati kraj igre ili ga odgoditi. Volim igre velike reigrivosti, one direktne interakcije sbatine, kao i one indirektne interakcije sopak , kad protivnika treba blokirati :facepalm ili pokušati predvidjeti što će slijedeće napraviti (pročitati mu misli svecenik ). Uglavnom možete vidjeti moj profil na BGG-u s ocjenama i komentarima igara koje sam igrao.
I tako, dosta sam nadrobio. Ako ima kakvih pitanja, samo dajte. I slobodno javite sve greške, nejasnoće i slično u tekstovima i prijevodima, jer kako ću inače postati bolji :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Valsim
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la Dread24 »

Mado dobro nam došao! rofl rofl

Piši opise i recenzije, prevodi i dalje! :thumbs
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la grof »

Čovječe kakav tekst! :D

Uskoro ću nas morati reklamirati na fejsu, pa neka i drugi vide što nam je donio ovaj svjet igara iz vlastitih iskustva ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la mado »

Hehe, ispovjesti kao liječeni alkići: Ja sam Marko i volim moderne društvene igre! :) Ili kako sam se navukao na drogu zvanu igre :) Ili zašto TV zaglupljuje, a igre odglupljuju :)
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la CoxUT »

Ukratko.... ne voliš Catan. :grin::lol:
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la mado »

CoxUT je napisao/la:Ukratko.... ne voliš Catan. :grin::lol:
Crna sam ofca u više igara, tj. nekoliko je popularnih igara koje me nisu baš oduševile nakon više igranja: Catan, 7 Wonders, Pandemic, Puerto Rico... :)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la buraz »

heh, ja sam odigrao stotine partija catana(većinom on line), i moram priznati da se nisam susreo sa tim problemima kaj ih navodiš. barem ne toliko da bi odustao od igre. u biti moram priznati da mi je gušt igrati i kada zaglavim odsječen negdje, barem da zagorčam život onima koji su me odsjekli.. ali to je on line.. uživo bi mogao naletiti na te probleme ako bi igrao sa neiskusnim igračima..
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la grof »

Da, ni meni Settlersi nisu baš tako grozna igra.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: mado

Post Postao/la CoxUT »

Odmah mi je lakše (igra mi je u procesu dolaska). :)
jvda83
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 08 vel 2013, 12:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: mado

Post Postao/la jvda83 »

bok dečki!
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”