Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Yield
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 13 sij 2013, 14:59
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la Yield »

Pozdrav,
Trazimo igrace za Agricolu..znaci one koji su vec upoznati sa pravilima.Takoder imas nas nekoliko koji smo zainteresirani za igranje\ucenje Mage Knight i Eclipse.Jednu od tih igara planiramo naruciti uskoro,ali ako netko vec ima igru i treba ozbiljne igrace moze se javiti na PM.
Vrijedi za podrucje Zagreba :)
Hvala
Zadnja izmjena: Yield, dana/u 27 sij 2013, 21:37, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8445
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1586 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la grof »

Ako ste iz Zagreba, vjerujem da bi se u Prostoru mogli dogovoriti za ovakva igranja, no ako ste van Zagreba, onda napiši za koji se grad ovo odnosi ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Yield
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 13 sij 2013, 14:59
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la Yield »

Evo editirao sam post.Naravno,nadam se da cemo se uspjet dogovorit jedan dan kad navratim do igraone.Ipak pitam ako ima netko zainteresiran za dane kad igraona ne radi i opcenito.Znaci da se mozemo naci u bilo koje vrijeme kad se dogovorimo.
Hvala
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la Vatanen »

Pozdrav,

Od navedenog ja bih rado isprobao Eclipse ako ste ga uzeli. Iz Zagreba, 26 godina. Imam nekog iskustva s boardgameovima, prije svega euro. Eclipse nisam ranije igrao, ali pročitam pravila na netu prije susreta da se brže ufuram ako vam odgovara.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la mado »

U igraonici u Bogovićevoj smo igrali Agricolu i rado ćemo ju opet igrati. Nekoliko forumaša ju posjeduju, a planiramo ju i nabaviti baš za igraonicu za stalnu postavu :)
Eclipse se igrao nekoliko puta zahvaljujući forumašu Schism :) Mage Knight mislim da još nikad nismo igrali.
Uglavnom postoji veliki interes tamo za sve 3 igre i lako se popuni maksimalni broj igrača.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8445
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1586 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la grof »

Mislim da bi Igraonica trebala uložiti u Eclipse.... interes jako raste....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la:Mislim da bi Igraonica trebala uložiti u Eclipse.... interes jako raste....
Slažem se, Eclipse isto. Ja sam uvijek za trošenje novaca :D
Fali nam i Power Grid, Dixit, Race for the Galaxy i još puno hit-naslova koji spadaju pod obaveznu lektiru.
Makar imamo i puno igara tamo koje još nikad nisu bile igrane :?
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la Vatanen »

Ja sam s cimerom odigrao par Agricola i uvidio kvalitetu igre, ali ne bih se tako skoro vraćao natrag na farmu. Na fantasy sam, u principu, alergičan, osim ako je jako jako dobra ekipa. Eclipse me jako interesira, skup je za pop..... tako da kupnja ne dolazi u obzir, ali jako bih volio odigrati i njega i TI3 pa usporediti, pa jednom uzeti jer mi je sramotno doma nemati bar jednu poštenu space operu. Vidim da Ameri (Sam Healey s Dice Towera) jako njorgaju protiv Eclipsea jer je previše euro, a premalo ameritrash, a kako sam odigrao par eura, a ni jedan pošteni space ameritrash (dakle ne računam Arkham i ine horor, fantasy žanrove) to mi je prvenstveno u fokusu.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
zorc
Reactions:
Postovi: 15
Pridružen/a: 03 sij 2013, 14:41
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la zorc »

mado je napisao/la:
grof je napisao/la:Mislim da bi Igraonica trebala uložiti u Eclipse.... interes jako raste....
Slažem se, Eclipse isto. Ja sam uvijek za trošenje novaca :D
Fali nam i Power Grid, Dixit, Race for the Galaxy i još puno hit-naslova koji spadaju pod obaveznu lektiru.
Makar imamo i puno igara tamo koje još nikad nisu bile igrane :?

Već sam se javio autoru topica, ali da stavim i ovdje (tj da se reklamiram i ovdje :geek: :D ).
Imam MK i od prekjučer i Eclipse. :mrgreen:
Za MK mogu potvrditi da je genijalna igra i svakako preporučam za nabavu u igraonici. Prema dosad viđenom, svidjet će se skoro svim vrstama igrača. Eclipse još nisam odigrao, ali ne bi ga nabavljao da me internet nije uvjerio da se isplati :mrgreen:

Ja bih vrlo rado da se proširi skupina ljudi koja to igra, pa ako ima ljudi koji su voljni proučiti pravila unaprijed da baš ne objašnjavam sve od nule (napravio sam to već 3-4 puta i rado bih izbjegao), mogu doć jedan dan u igraonu s njima (petak mi u 99% slučajeva ne paše, vjerojatno nedjelja ako ne uleti nešto).

@Vatanen - Igrao sam TI3 više puta, i prejeben je (također volim "space opere"), ali tu igru se ne isplati uzimati jebro je odvratno skupa (potrebna je barem prva ekspanzija da bi igra bila bolje balansirana), i pre-pre-dugo traje. Ja sam znao igrati partije po 8-9h, mozak mi je bio kaša nakon toga. Teško je skupiti dovoljno entuzijastičnu ekipu za takve maratone tako da bi ti igra najvjerojatnije skupljala prašinu na polici.

Što se Eclipsea tiče, nisam ga još odigrao, ali mi je smiješno da netko pljuje igru zbog euro elemenata. Prema svemu što sam vidio na netu, eclipse se čini kao rafinirani/streamlined TI3, i ako se to pokaže kao istina, onda će to biti (meni) savršena space 4x igra. A da vidiš količinu tokena i kockica, ne bi se brinuo oko toga dal igri fali ameritrash elemenata. :mrgreen:
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Trazim igrace za Agricolu,Mage Knight,Eclipse

Post Postao/la Schism »

Mislim da bi mozda imalo smisla nabaviti Eclipse za igraonicu, za Mage Knight nisam tolko siguran. Razlozi su sljedeci: Eclipse je generalno bolji sto vise igraca igra, iako za vise od 5 ljudi se pocinje malo odugovlacit, osim ako svi nisu iskusni, i ne boluju od AP :D Takodjer postoji i opcija za paralelno igranje dvojice igraca, koja moze dosta ubrzati igru.

Mage Knight, osobno, nikad nebi igral u vise od troje, a preferiram ili u 2 ili solo. Uz to MK je po meni jedna od najkompleksnijih igara uopce (ovo nije mana...za neke :D), sto drasticno smanjuje broj ljudi koji su voljni probat ga.

Sto se trajanja tice, mislim na minimalno 4+ sati za 4 igraca (Eclipse) ili 3 igraca (Mage Knight) od kojih bar jedan zna sva pravila igre i moze provest ostale kroz igru bez da se svake 2min gledaju pravila.

Nemojte me krivo shvatiti oba dvije igre su genijalne, sto potvrdjuje i njihov ranking na bgg, a meni osobno medju najdrazim igrama. Ali s obzirom na gore navedeno, mislim da ove dvije igre nebi bas puno dolazilie na stol nakon sto svi zainteresirani odigraju par probnih partija, sto je steta za igre koje ce zasjat u punom sjaju tek nakon sto ih odigrate par puta.

Ponudil bi da cu doc do prostora i odigrat jednu ili drugu s zainteresiranima, ali na zalost posto mi se nedavno rodila kcerkica, slobodno vrijeme koje imam mi je strasno ograniceno. Ako uspijem naci vremena budem najavil tu na forumu pa da svi zainteresirani imaju priliku vidjeti. U svakom slucaju jako mi je drago da se pocinje pokazivati sve veci interes za ove kompleksnije master-pieceve u BG svijetu :thumbs
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”