Kompjuterske verzije igara

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la buraz »

Htjedoh vidjeti kakva su vam iskustva sa kompjutorskim verzijama igara. Mislim ono da nije online.
Super su mi za prokužiti pravila, i skužiti općenite taktike i strategije tako da kada igram sa pravim ljudima budem što bolji. Tako bar sebi kažem sopak
Inače, jedina zamjerka ide u smjeru kompjuterskom AIu koji nema šanse da zamijeni ljudskog protivnika jer vrlo često i na najtežem nivou čini priglupe poteze.

Igra koje sam igrao tako su: Catan, St. Petersburg, Yspahan i sada zadnjih dana Puerto Rico. Mislim da imam negdje na hardu i Agricolu, pa ću morat oprobat i to.
slika
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la Izitpajn »

Puerto Rico? Gdje? Kako?

Ako netko slučajno naleti na Twilight Imperium, bit ću zahvalan.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la mado »

Meni je jako pomogla kompjuterska verzija Race for the Galaxy. Tu se može skinuti i instalirati Windows i Mac OS X verzija: http://keldon.net/rftg/
Teško je samo s tim programom naučiti igru od nule, ali je jako dobar za naučiti dobro igrati, a kasnije odigrati proširenja prije kupovine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
CoxUT
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la buraz »

Izitpajn je napisao/la:Puerto Rico? Gdje? Kako?

Ako netko slučajno naleti na Twilight Imperium, bit ću zahvalan.


Nemam pojma odakle .. nebih se čudio da je iz torrent sfere.. PMni mi mail, pa ti mogu poslat.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la mado »

Izitpajn je napisao/la:Puerto Rico? Gdje? Kako?

Ako netko slučajno naleti na Twilight Imperium, bit ću zahvalan.
VASSAL ima jako puno igara, pa i Puerto Rico i TI3: http://www.vassalengine.org/
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la smi »

Neke igre su pogodnije za implementirat AI neke su koma. Za ucenje igara ili za upit par minuta vremena dobro dodje.

Yspahan je super napravljen i AI se moze dic do brutalne tezine. Od iste ekipe, Westpark, ima i ok implementacija Sankt Petersburga.

Carcassonne ima cijelu gomilu implementacija, sto komercijalnih, sto free, jedna free verzija je npr. JCloisterZone.

Od ostalih mi padaju na pamet java Kinsgburg, Race for the Galaxy (KeldonAI), San Juan, Le Havre.

Gore sam imao PC verzije na umu (Win, Linux). Iako moram priznat da iOS uredjaji imaju najbolje implementacije board gameova i s prezentacijske i s AI strane.

Meni osobno kompjuterske verzije iz nekog razloga banaliziraju igru i ponekad izgubim volju igrat fizicku verziju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smi za post:
buraz
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1595 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la: Meni osobno kompjuterske verzije iz nekog razloga banaliziraju igru i ponekad izgubim volju igrat fizicku verziju.
Ovo je vrlo interesantno što si primijetio! Nikada nisam o tome tako razmišljao, ali gledajući reverzibilno, možda baš iztog razloga niti ne želim isprobavati PC verzije društvenih igara. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
wolfbloodgirl
Reactions:
Postovi: 53
Pridružen/a: 19 kol 2011, 15:40
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la wolfbloodgirl »

Također postoji verzija Ticket to ride za kompjuter.Poprilično je slična igri na ploči i uvijek ju preporučim ljudima koji se interesiraju za igru da isprobaju sistem.Ja sam to i sama igrala kad frendovi nisu mogli da igramo IRL :D
私はしたくない
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la igor1970 »

smi je napisao/la:Meni osobno kompjuterske verzije iz nekog razloga banaliziraju igru i ponekad izgubim volju igrat fizicku verziju.
Da, meni je iPad verzija Alien Frontiers skoro zgadila fizičku verziju.
Kartaške igre su super na kompjuteru/tabletu, pogotovo ako imaju imalo dobar AI - npr. Nightfall i RftG
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Kompjuterske verzije igara

Post Postao/la Dread24 »

Ja igram tu i tamo kompjuterske verzije Catana i Carcassone.
Jedini problem je sa Catanom bio što je sve na Španjolskom jeziku (kojeg baš i ne znam), a kad sam počela igrat Catan na kompjuteru igrat, nisan znala ni pravila za Catan. Tako dok san skužila jezik, pa dok san skužila taktiku i samu igru... bilo je komplicirano,al iplatilo se :D
Carcassonne kojeg igram na kompjuteru je ok,čak sadrži i ekspanziju (rijeka i još neku, ne mogu se sad sitit koju..) jedino je problem stavit da se igra protiv više igrača, jer je teže pratit na ekranu pozicije za svih 6 igrača, tako da igram samo protiv 1 ili 2 igrača.
ali u biti dosta rijetko ih igram na kompu, to mi stoji tek toliko da se nađe, kad me pukne kriza neigranja tih igara.... onda odigram koju partiju i sve 5 rofl
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”