Preporuka igara za početnika

Pitanja vezana uz društvene igre
mNik
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 19 pro 2011, 13:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Preporuka igara za početnika

Post Postao/la mNik »

Pozdrav,

novi sam ovdje, prvo pitanje je gdje mogu kupiti društvene igre tj. gdje je najveci izbor?

Drugo pitanje je preporuka društvene igre za dvoje i više ljudi, te ista da se tu i tamo može i solo odigrati. znaci multi funkcionalnu društvenu igru uopce mi nije bitno koliko love košta bitno je da je kvalitetno.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

mNik je napisao/la:Pozdrav,

novi sam ovdje, prvo pitanje je gdje mogu kupiti društvene igre tj. gdje je najveci izbor?

Drugo pitanje je preporuka društvene igre za dvoje i više ljudi, te ista da se tu i tamo može i solo odigrati. znaci multi funkcionalnu društvenu igru uopce mi nije bitno koliko love košta bitno je da je kvalitetno.
1. Carta Magica, Frankopanska 24, Zagreb - definitivno
2. Algoritam knjižare imaju izbor iz Fantasy tematike društvenih igara
3. Muller ima također izbor, no poprilično štur, ali znaju imati zgodne popuste.

Teško mi je preporučiti ti igru jer ne znam kojih si sklonosti, možda je najbolje da si uzmeš vremena i malo prođeš po našoj bazi modernih igara. Uglavnom sve ovdje opisano je nabavljivo kod nas ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
mNik
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 19 pro 2011, 13:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la mNik »

sve me zanima, vidio sam onu igru arkham horror i stvarno mi se svida sto se moze solo igrat, inace sam razmisljao o nabavki trivial pursuit ali neznam koliko dugo ce me ta igra drzat sa obzirom da se pitanja ponavljaju. treba mi nesto uzbudljivo i neizvjesno, gdje necu moci ponoviti isto nakon par odigranih partija..

Fantastiku i horror obozavam kao zanrove u filmove uopce nebi bilo lose ih odigrat kao drustvenu igru
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la buraz »

Arkham horror je super, jedino kaj su pravila malo složenija, i ako se nisi voljan uhvatiti u koštac sa njima, bolje nemoj ni pokušavat igrat.

mislim da netko u oglasima ovdje prodaje rabljeni za 200kn ;)
slika
mNik
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 19 pro 2011, 13:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la mNik »

Moze onda savjet inace sam tip koji voli igre tipa rizik, monopoly, scotland yard sam igrao, nikad nisam igrao gc igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

mNik je napisao/la:sve me zanima, vidio sam onu igru arkham horror i stvarno mi se svida sto se moze solo igrat, inace sam razmisljao o nabavki trivial pursuit ali neznam koliko dugo ce me ta igra drzat sa obzirom da se pitanja ponavljaju. treba mi nesto uzbudljivo i neizvjesno, gdje necu moci ponoviti isto nakon par odigranih partija..

Fantastiku i horror obozavam kao zanrove u filmove uopce nebi bilo lose ih odigrat kao drustvenu igru
Trivia igre inače imaju problem nakon što se prođu pitanja. Ako hoćeš dobru kviz igru - onda definitivno Gambit 7.

Lord of the rings card game se igra solo ili u dva igrača, aima i mnoštvo proširenja, tu je i A game of thrones card game, no ona je za od 2 do 4 igrača.

Velim, ovisi voliš li više ratne ili miroljubive, kartaške ili igre na ploči... kakve ti igre društvo preferira ili što ti misliš da bi tvoje društvo preferiralo. Da li si već igrao ove moderne euro ili ameritrash igre, pa ti treba neki naslov za 2zagrijavanje"? (u tom slučaju prođi i kroz kategoriju za početnike)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

mNik je napisao/la:Moze onda savjet inace sam tip koji voli igre tipa rizik, monopoly, scotland yard sam igrao, nikad nisam igrao gc igre

Rizik? Probaj onda definitivno Smallworld, no za početnike su idealni Ticket to Ride, Settlers of Catan, carcassonne...
Ako su ti bitna i pravila na hrvatskom, pogledaj što trenutno imamo u bazi, pa i po tome stvaraj kriterij. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
mNik
Reactions:
Postovi: 14
Pridružen/a: 19 pro 2011, 13:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la mNik »

Dosta je to teško izabrat, puno je tu igara, kad bih barem njih više mogao isprobat heh..

Još jedan važan kriterij je što ce druga osoba biti moja bolja polovica, vec duze si zelimo priustiti neku zabavnu društvenu igru..
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la buraz »

Ko što Grof kaže, najbolje je nekaj lagano i jednostavno.. najbolje je da uzmeš neku Gate way igru..
možda ti ovaj link pomogne
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1592 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Ko što Grof kaže, najbolje je nekaj lagano i jednostavno.. najbolje je da uzmeš neku Gate way igru..
možda ti ovaj link pomogne
Joj, buraz, meni je onda po pitaju Gatweya, naš link puno precizniji i bolji po informacijama.

Uglavnom za dva igrača biti će ti dobri Carcassonne, LOTR board game, baš vaj LOTR igramo doma u zadnje vrijeme i prilično nam se dopada. Igra je inače timska!, Ako voliš timske porazmisli i o Pandemic-u (tvoj tim pokušava spriječiti širenje pandemije zaraze u svijetu), K2 je penjanje na K2 vrh i tako... Junge Speed je već igra za više igrača i ide na spretnost, a ne na strategiju, Uskoci su domaći i zgodni, kao i domaći Pandook!.

Pogledaj i pod recenzijama kod nas na stranicama, tamo ima detaljnijih opisa igara, pa pročitaj i to...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”