Lords of Waterdeep

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Vicko »

Mislim da je bilo kakav oblik draftanja (bilo to 7 Wonders style, Catan ili od zadnjeg pa u krug) bolji od random uvaljivanja questova.
Sused
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 25 lip 2012, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Sused »

Vicko je napisao/la:Mislim da je bilo kakav oblik draftanja (bilo to 7 Wonders style, Catan ili od zadnjeg pa u krug) bolji od random uvaljivanja questova.
S tim se slažem.. zadnjih par puta smo igrali u igraonici bez ikakvog dijeljenja questova i stvarno je malo hendikep za zadnja 2 igrača (igra u 5).. Mogli bi ubuduće početi draftati :D
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Schism »

Sused je napisao/la:
Nisi shvatio Schisma.. Želi reći da se ta 2 problematična questa izbace i onda podijeli svakome po 2 random..
Tako je, mozda se nisam dovoljno jasno izrazil.
Sto se tice draftanje mislim da bi redosljed trebal biti npr za 3 igraca: 1, 2, 3, 3, 2, 1 - ko u Catanu.

A kaj se tice ne dijeljenja questova na pocetku uopce, to nije tak strasno kak ste opisali. Stovise prvih par partija Lords-a koje sam odigral, zaboravil sam to pravilo, i sasvim normalno smo odigrali te partije. Jasno da ce prvih par ljudi pokupit dobre questove prije nego sto svi dodju na red, ali to ce se dogoditi i ako podijelite questove na pocetku, ako igrate s imalo iskusnijim protivnicima. Sve to skupa nije strasno, posto nevisno o tome da li imate neki quest ili ne, mozete skupljati resurse (npr od 2 po svakog i sigurno cete ih potrosit do kraja igre), pa onda kasnije uzeti dobre questove kad se pojave.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2284
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1183 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la mado »

Još jedan oblik draftanja s BGG-a (podsjeća me na Race for the Galaxy i Ticket to Ride): na početku igre svaki igrač dobije 2 lordsa i 4 questa. Mora zadržati 1 lordsa i 2 questa.
Ovo draftanje mi se najviše sviđa i volio bih ga isprobati. Mislim da najviše umanjuje efekt sreće.
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la CoxUT »

Ekipa jel vam stanu sleevane karte u kutiju. Danas sam nesto na brzinu sleevao par njih prije nego sam otisao na posao i rekao bih da nece stati. :/
Fizzletop
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 sij 2013, 13:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Fizzletop »

Ne stanu, a tiskane su na kvaliteti papira za salvete :-/
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la CoxUT »

Fizzletop je napisao/la:Ne stanu, a tiskane su na kvaliteti papira za salvete :-/
Ja sam ih isto sleevao i stavio u zip vrecicu pa sve to lijepo ispod inside plastike. Nema druge, ne djeluju mi dovoljno kvalitetne da ih držim bez sleevova.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la buraz »

Meni nije jasno zakaj nemogu napraviti par milimetara širu plastiku.. Kao da su slivovi nekaj jučer izmišljeno..

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
slika
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la CoxUT »

buraz je napisao/la:Meni nije jasno zakaj nemogu napraviti par milimetara širu plastiku.. Kao da su slivovi nekaj jučer izmišljeno..

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
Da, a što je najgore bas su se potrudili sa insertom, sve je savršeno osim toga. :facepalm
jvda83
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 08 vel 2013, 12:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la jvda83 »

meni je grozan insert. to jest super je dok ne treba sve pokupit natrag, tada krece veselje
Ovi su korisnici zahvalili autoru jvda83 za post (ukupno 2):
KillaVicko
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”