Lords of Waterdeep

Pitanja vezana uz društvene igre
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Smeghead »

ne znam kako je OP,može je se blokirat i na gradnji i na prikupljanju para
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3588
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Shich »

Smeghead je napisao/la:ne znam kako je OP,može je se blokirat i na gradnji i na prikupljanju para
Naravno da ju se može blokirati. Ali to nije situacija zbog koje Larissa neće imati što za napraviti na ploči. Ionako se od nje ne očekuje da gradi u svakoj rundi.

Činjenica je da igranje s Larissom jako ovisi o grupi/iskustvu/sreći/sebičnosti. I to je ono što mene smeta,tako da ću radije izbaciti lorda koji očito u više slučajeva/grupa NE FUKCIONIRA negoli funkcionira. Svi argumenti koje ste izložili u teoriji stoje,ali praksa pokazuje da grupa mora ZAJEDNIČKIM snagama blokirati Larissu kako bi imali šansu pobjediti. Ako jedan igrač blokira, a dva rade po svome, Larissa će pobjediti,a bloker će biti zadnji osim ako se ne opameti.
Ako 2 blokiraju, Larissa ima problem i u kompeticiji je sa preostalim. Ako svi blokiraju, Larissa je izgubljen slučaj.
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la CoxUT »

Da, baš to. Ako netko odluci blokirati Larissu moze se oprostiti od pobjede. Mozda bi grupno blokiranje bilo efikasnije.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la kockica »

Razmišljao sam o ovoj igri, ali čitajući ovdje komentare, vidim dosta kritika dok s druge strane ima visoke ocjene na bgg-u. Što vam se stvarno čini precijenjenom?
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Nuuq »

kockica je napisao/la:Razmišljao sam o ovoj igri, ali čitajući ovdje komentare, vidim dosta kritika dok s druge strane ima visoke ocjene na bgg-u. Što vam se stvarno čini precijenjenom?
Nisam čitao postove tako da ne znam sta ljudi vide kao problem, ali je meni igra odlična. Zaista. Jedini problem su mi karte Lordova, samo zato jer su nemastovite i ima ih malo, tako da, u suštini, svako ima sličan end game cilj.
Jedino to.
Ostalo mi je stvarno super.
Iskreno, ne koristim je puno sa 'gamerima' ali sam je igrao sa ljudima koji ne igraju designer igre, i odlicno je prošla.
Ja stvarno mislim da zaslužuje ocjenu koju ima, i vjerujem da ce se jos dugo držati.
Jedna od rijetkih koje imaju zabetonirano mesto u mojoj kolekciji.
Mislim da se razumijemo, onda je worker placement i nista vise, ali ako joj se da prostora, pa se čita flavor text, onda je i tematski zabavna.
I nemoj očekivati (standard Euro) da je neki cut troath, nije, mozes malo usporiti protivnike, ali je to sve ipak na jaranskoj osnovi.
Eto tako, ako te jos nesto zanima, javi :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3588
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1560 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Shich »

kockica je napisao/la:Razmišljao sam o ovoj igri, ali čitajući ovdje komentare, vidim dosta kritika dok s druge strane ima visoke ocjene na bgg-u. Što vam se stvarno čini precijenjenom?
Nemreš fulati sa kupnjom ove igre. Igru vole doslovno svi osim nas par koji smo ju kritizirali.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3607 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la sadistiko »

Kod mene i mojih prijatelja je također igra uvijek ocjenjena s ocjenama između 8 i 10. Top 4. igra u mojoj kolekciji po ocjenama svih koji su igrali u mom društvu. Moja jedina zamjerka (ali stvarno mala) je što igru možeš odigrati totalno netematski, što neki od mojih suigrača često i čine. Ne zanima ih da je ljubičasta kocka zapravo čarobnjak, to je ljubičasta kocka i njemu za misiju treba tri takve i to je sve. :-) Ali nije da mi to pretjerano smeta.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la kockica »

To je očito do mašte suigrača, meni isto ne bu trebalo smetati. :) Preporuča se ekspanzija?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4978
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3607 puta
 pohvaljen: 3731 put
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la sadistiko »

Ako mene pitaš, da. Ali! Nije mi toliko spektakularna koliko su je neki dizali u visine. Ja sam je uzeo najviše radi 6. igrača, a nije loše odigrati i s kojom ekspanzijom. Istina je takva da još nisam probao Undermountain dio. Nikako da se odlučimo da i to probamo. Ako već igramo, onda igramo sa skullporom.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3146
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2325 puta
 pohvaljen: 2410 puta
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post Postao/la Valsim »

Kao što su @Nuuq i ostali već rekli ocjena na BGG-u ide u korak s kvalitetom igre, a riječ je o zaista super igri. Ako tražiš dobru work n placement igru, s Lords of The Waterdeep ne možeš fulati. Oni koji se žale na igru uglavnom joj zamjeraju što nije jako tematska. Budimo realni malo tko u igri koristi termine eh ja ću sad unajmiti 2 ratnika ili 1 maga na ovoj lokaciji. Uglavnom će to bit eh skupit ću one narančaste kockice ili onu jednu ljubičastu. Imao sam nebrojeno puno primjera gdje su se ljudi razočarali jer su vidjeli da je na igru nalijepljena Dungeons & Dragons tematika i onda su očekivali nekakvu boardgame konverziju istoimenog RPG naslova, i to usprkos mojim upozorenjima kako jedno s drugim nema nikakve veze. Ljudi očekuju jedno i kada dobe nešto neobično i sasvim drukčije od onoga što su očekivali, onda im se igra ne svidi i imaju primjedbe na nju.

Isprobao sam igru u 2, 3, 4, 5 i max. 6 igrača ako računamo i Scoundrels of Skullport ekspanziju, i mogu reći da sam se iznenadio koliko mi je igra bila super u "samo" 2 igrača, koliko i u 5 i 6. Doduše po meni u više od 4 igrača nije za svakoga dok se ne uhoda. Jedan od razloga je što će imati osjećaj da na svojem potezu ne mogu napraviti ništa pametno, kada igrači prije njih već zauzmu njima potrebne lokacije. No zato iskusni igrači znaju da nikada ne smiju računati na samo određene lokacije koje im trebaju već da ih sve trebaju imati u vidu, te da jednako tako konstantno moraju prilagođavati strategiju novonastalim situacijama. Najgore je kad se dovedeš u poziciju da ti baš određene lokacije trebaju, i ako ti ih drugi zauzmu si praktični blokiran za tu rundu. Stoga bih za početnike preporučio partije u 2, 3 do max. 4 igrača, da im prva igra nije toliko gužvovita i da novi igrači steknu osjećaj igre. Jasno što više igrača igra s toliko manje agenata na raspolaganju svaki igrač raspolaže. Tako da je igra sa sve većim brojem igrača skroz različita od one s manje.

Definitivno uzmi i ekspanziju Scoundrels of Skullport. Igra nije više ista nakon toga, po meni igra je bolja za jednu sasvim novu dimenziju. Nova mehanika s korupcijom (kosturske lubanje), dobit ćeš tri nove omanje igraće ploče, dvije novih lokacija i jedna na koju određenim redoslijedom ide korupcija. Nove pozicije na ploči omogućuju i bolje pogodnosti, ali se stajanjem na te pozicije skuplja i korupcija, koja ako ju se ne riješiš do kraja igre nosi negativne bodove. Dobit ćeš još i nove i zanimljive karte Zadataka (neke od čak 40 bodova :shock: ), nove karte Intriga, nove Zgrade i još jednog dodatnog igrača s kojim će se odsad igru moći igrati i u 6 igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
kockicaArtyShich
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”